Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Padł system

  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Padł system

    Dziś zrobiłem aktualizację W7 . Po pobraniu zrobiłem uruchom ponownie. No i już system nie wstał. Z komputera wydobyły się trzy sygnały i nic nie pojawiło się na ekranie. Czy ktoś może pomoc jak go postawić na nogi?

  2. #2

    Domyślnie

    Zbieg okoliczności, to nie wina systemu. 3 sygnały mogą oznaczać błąd ramu, grafiki, bądź jeszcze jakiś inny. Musisz sprawdzić jaki masz bios i zobaczyć co sygnały oznaczają. Najpierw popraw wszystkie karty we wszystkich slotach. Jak nie pójdzie to po sprawdzeniu ilości sygnałów dojdziesz co to jest -> http://active-comp.pl/bios.html

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Poprawiłem wszystkie pamięci ram tzn wyciągnąłem je i ponownie włożyłem i... system wystartował bez problemu. Te trzy piknięcia to najprawdopodobniej 3 krótkie - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb) Nie wiem czy to ma u mnie zastosowanie ale system ruszył. Teraz szybko muszę sobie zrobić kopie niektórych spraw. Gdyby się okazało że to nie wina sprzętowa tylko systemowa.

    PS
    A jeszcze jedno wpiąłem dysk zewnętrzny do bocznego gniazda usb. Może to jest przyczyna że pc nie wystartował?

  4. #4

    Domyślnie

    Zależnie od płyty, czy potrafi bootować z USB, ale skoro teraz wstał z tak wpiętym dyskiem to jest ok i on raczej winny nie będzie. Po prostu złośliwość rzeczy martwych, czasem tak jest

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Nie mniej dziękuję za pomoc bo już się bałem że trzeba sprzęt brać pod ręke i do serwisu.

  6. #6

    Domyślnie

    Dla świętego spokoju wyciągnij pamięci i przeczyść styki zwykłą gumką do ścierania (ołówkową) i po tej operacji kilka razy włóż je i wyciągnij ze slotu. Po tej operacji problem już nie powinien występować przez dłuższy czas.

    ps. Piski przy starcie to problem tylko i wyłącznie sprzętowy.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  7. #7
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Zrobione

  8. #8

    Domyślnie

    To wystarcza na 2-3 latka. Potem znowu trzeba czyścić styki
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •