Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie D200 i Metz 44 AF-4N

    Witam,

    Od dziś jestem posiadaczem D200
    Super sprzęt, szczególnie dla kogoś, kto zaczyna z cyfrówką (do tej pory F80 i F301).

    Do rzeczy. F80 współpracował świetnie z lampą Metz 44 AF-4N, natomiast po podpięciu jej do D200 działa mi tylko tryb manualny. Nie działa TTL. W aparacie miga ikona (prostokąt) wraz z błyskawicą, co, wskazuje (po przeczytaniu instrukcji) na brak i-TTL w lampie i przejście na TTL - tak, tylko jak mam lampę w trybie TTL, to niestety, ale zdjęcia nie zrobię, dopóki nie zmienię na tryb M lub Mlo.

    Ktoś już się z tym spotkał? Można to jakoś zmienić (może jakaś opcja w menu) żeby aparat współpracował z lampą w trybie zwykłego TTLa (lampa pracowała z F80 i miała pełną obsługę 3D multi-coś-tam fill-flash).

    Jakieś sugestie oprócz zmiany lampy?

    Dzięki i pozdrawiam!
    D200 plus graty...

  2. #2

    Domyślnie

    manual albo ... zmiana lampy...
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  3. #3

    Domyślnie

    Za kolegą ja po przesiadce f70 na D 50 starą lampę oddalem szwagrowi a sam kupiłem sabinkę.
    Nic nie poradzisz.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez opiekun Zobacz posta
    Witam,

    Od dziś jestem posiadaczem D200
    Super sprzęt, szczególnie dla kogoś, kto zaczyna z cyfrówką (do tej pory F80 i F301).

    Do rzeczy. F80 współpracował świetnie z lampą Metz 44 AF-4N, natomiast po podpięciu jej do D200 działa mi tylko tryb manualny. Nie działa TTL. W aparacie miga ikona (prostokąt) wraz z błyskawicą, co, wskazuje (po przeczytaniu instrukcji) na brak i-TTL w lampie i przejście na TTL - tak, tylko jak mam lampę w trybie TTL, to niestety, ale zdjęcia nie zrobię, dopóki nie zmienię na tryb M lub Mlo.

    Ktoś już się z tym spotkał? Można to jakoś zmienić (może jakaś opcja w menu) żeby aparat współpracował z lampą w trybie zwykłego TTLa (lampa pracowała z F80 i miała pełną obsługę 3D multi-coś-tam fill-flash).

    Jakieś sugestie oprócz zmiany lampy?

    Dzięki i pozdrawiam!
    Masz jeszcze do zastosowania tryb autmatyki tyrystorowej lampy - "A".
    W Metzu jest on bardzo sprawny - w zdecydowanej większości zdjęć efekty są porównywalne z TTL.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  5. #5

    Domyślnie

    D200 z 44 AF-4N ( to niestety mecablitz 44 AF-4iN soft nie mniejszy niż V3)... ale zastanawiam się czy nie pomógłby jakiś metzowy adapter SCA? Może warto skrobnąć do metza pytanie.
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Albert44 Zobacz posta
    D200 z 44 AF-4N ( to niestety mecablitz 44 AF-4iN soft nie mniejszy niż V3)... ale zastanawiam się czy nie pomógłby jakiś metzowy adapter SCA? Może warto skrobnąć do metza pytanie.
    Widzę, że nie znasz lamp Metza - 44AF-4N to jest lampa dedykowana tylko do Nikona, nie ma w niej mozliwości wymiany stopki. Kostki SCA przeznaczone sa tylko do lamp serii MZ.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smurf Zobacz posta
    Masz jeszcze do zastosowania tryb autmatyki tyrystorowej lampy - "A".
    W Metzu jest on bardzo sprawny - w zdecydowanej większości zdjęć efekty są porównywalne z TTL.
    A wiesz może jak to włączyć? W "Mode" mam tylko M, Mlo, TTL i (miałem) TTL z Multi-sensor-bla-bla (F80)...

    Tu mi aparat pozwala otworzyć migawkę tylko na M i Mlo.
    D200 plus graty...

  8. #8

    Domyślnie

    Przepraszam, ale wyglada na to ,że lampa 44AF-4N nie ma jednak trybu A
    Nie mialem tej lampy, mialem okazję używać jej blizniaczki z wymienna stopką - 44MZ2. Okazuje sie, że nie jest to tak do konca ta sama lampa - 44AF-4N chyba jednak znacznie zubożono.
    Pozdrawiam:
    Andrzej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •