Close

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 253
  1. #21

    Domyślnie

    Ciekawia mnie te opisy skóry. A skad wiadomo jak wygladala w rzeczywistosci i na ktorym zdjeciu jest oddana najwierniej?

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hudybart Zobacz posta
    I Ja swoim amatorskim okiem tak bym oceniał.
    Sam siebie będe poprawiał
    1.d300
    2.d3
    3.5d
    4.d200

  3. #23

    Domyślnie

    Kiedy koniec typowania? Czy tak w nieskończoność

  4. #24

    Domyślnie

    Dokladnie - nie rozumiem szczerze mowiac takich krokow - zrobiles test ok - podaj wyniki i tyle - to nie totolotek.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Nie wiem czy tylko mi sie wydaje czy jednak widac roznice pomiedzy 85 a 50. Mowie o tle. Widac tez chyba roznie pomiedzy 1.8 a 1.4. Ja szedlem ta droga.
    Ne drugim bardzo ładne rozmycie więc musi to być D3
    Na trzecim też jest większe rozmycie niż na 1 czy 4 więc obstawiam 5D
    Na pierwszym dużo słabsze DR więc to D200
    Na czwartym ...wiadomo pozostał tylko D300
    "...co to za życie jak się nie ma czasu na życie..."

  6. #26

    Domyślnie

    eko-mar dokladnie tak. Zwrocilem jeszcze uwage nie tyle na rozmycie co na to ile tego tla jest, tzn jakie sa proporcje tlo/postac

  7. #27

    Domyślnie

    Oglądam z miniaturek bo jaszcze nia zassałem ale coś mi ta ostrość(broda) na drugim jest gorsza, na trzecim jest lepiej, chyba że to wynik GO skoro ostrość na oku...wtedy by się zgadzało, że 2 to D3 ponieważ użyto w nim 85/1.4. Oprócz tego na trzecim najbardziej mi pasuje kolor skóry jak w 5D
    Ostatnio edytowane przez eko-mar ; 18-12-2007 o 20:15
    "...co to za życie jak się nie ma czasu na życie..."

  8. #28

    Domyślnie

    Proste. W kolejności bokehowej:

    BB - to oczywiście D3. Najładniejszy bokeh 85/1.4, duża dynamika i ładne odcięcie świateł.
    CC - bokeh gorszy, ale najlepszy z pozostałych, ładny odcień skóry - na bank 5D z 85/1.8
    AA - znowu gorszy bokeh, ale dynamika niezła i skórka opalona - znaczy się D300 i 50/1.4
    DD - "funny bokeh" - znak firmowy 50/1.8. To musi być D200

    Różnic w detalu - co dziwne nie jest - praktycznie nie widać. Dodatkowo mógł tutaj dołożyć swoje trzy grosze ACR.

  9. #29

    Domyślnie

    na pierwszym - AA - nieco inna kolorystyka i jak dla mnie właśnie bardziej rozmyte tło, tak że aż część modelki "wyjechała" z GO ( porównajcie ramię ), pozostałe 3 bardzo podobne. Po kolorach faktycznie obstawiłbym AA-D200, ale ta płytka głębia mnie myli.
    w takiej formie różnice mniejsze niż się spodziewałem ( znaczy dla mnie niedostrzegalne ), z drugiej strony to znowu pliki "uśrednione" w dół, niwelując przewagę większych matryc czy większych rozdzielczości
    jeżeli zdjęcia były robione z różnymi przysłonami, to również jest to uśrednienie które nie pozwala wykazać różnic i ew. zalet FF

    Jacku, gratuluję zaangażowania, ale przyznam że nie do końca rozumiem metodykę ( zastrzeżenia jw )
    Ostatnio edytowane przez BugsBunny ; 18-12-2007 o 20:39
    "Kiedy wszystkie sposoby zawiodą, należy przeczytać instrukcję obsługi" - Murphy

  10. #30

    Domyślnie

    Napewno jedna jest bardzo "inna".
    Kolorystyka jest bardziej "żółta" niż na innych zdjęciach.
    Więc będzie to albo 5D (jako jedyny ze stajni C) albo D200 (jako jedyny z matrycą nie-CMOS).
    Ostatnio edytowane przez Sever ; 18-12-2007 o 20:38

Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •