Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    wynik będzie zależał od pomieszczenia. Duże pomieszczenie albo czarne/szare ściany - róznice nie powinny być duże. Małe i białe pomieszczenie - powinno się dać zauważyć.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #62
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    pokój 5x4m biały zobaczymy zrobie to nie dla udowodnienia czegoś a z czystej ciekawości

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bonzo Zobacz posta
    a jak wam sie podoba taki softbox z parasolki ? to moje żeby nie było

    Normalnie szacuneczek.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Laku Zobacz posta
    Chodziło chyba o negatyw jako "odwrotność" a nie w znaczeniu "wada"
    Dokładnie to miałem na myśli. Ihmo to ten "negatyw" powinien być bardzo podobny w działaniu do sobola.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #65
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    no to wstawiam takie testowe fotki narazie nie mam innej modelki fotki tylko pomniejszone i wyostrzone nic innego nie robiłem żeby nie mieszać w teście lampa CY100 moc ustawiona na max , aparat F8-1/250 WB-Auto , jedyne co może byc nie tak to to że softa mam dużego 100x80 a parasolke mała 90cm i jednak rozproszenie światła jest inne

    plik prosto z aparatu http://www.o7.tox.pl/fotkiforfoto/ar...y/DSC_5526.JPG

    plik prosto z aparatu http://www.o7.tox.pl/fotkiforfoto/ar...y/DSC_5527.JPG

  6. #66
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    zdjęcie 2 jest jaśniejsze, zrównaj to. Nie napisałeś które jest które - taka zagadka?
    Miałeś chyba porównać parasolkę na 2 sposoby (ze osłona i bez), a nie softbox i parasolkę?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #67
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    moge zrobić i test parasolki no problemo ale chodziło o to że softbox świeci tam gdzie się chce a taki parasolko-softbox gdzie popadnie więc to chciałem sprawdzić a co do tego które z czego to może być zagadka póżniej wstawie fotki z samej parasolki to powiem która fotka czym była oświetlana z pierwszego testu

  8. #68

    Domyślnie

    hmmm...ja tam sie nie znam, ale do takiego testu warto by mz. uzyc obiektu o rozmiarze zblizonym do zrodla swiatla - czyli kaczki ok. 90cm wysokosci ( telefon na stronach odpowiedniej kancelarii ). w przypadku tak malego "modela" jest on na tyle mocno zalany swiatlem bezposrednim, ze trudno ocenic, czy do tego zalania doszlo jeszcze jakies odbite.

  9. #69
    Bonzo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bukowy dziad Zobacz posta
    hmmm...ja tam sie nie znam, ale do takiego testu warto by mz. uzyc obiektu o rozmiarze zblizonym do zrodla swiatla - czyli kaczki ok. 90cm wysokosci ( telefon na stronach odpowiedniej kancelarii ). w przypadku tak malego "modela" jest on na tyle mocno zalany swiatlem bezposrednim, ze trudno ocenic, czy do tego zalania doszlo jeszcze jakies odbite.
    wole nie ryzykować z kancelariami

    no to sama parasolka w 4 odsłonach ustawienia aparatu te same co poprzednio i lampy też a tamtym tescie fotka nr1 to softbox a fotka nr2 to parasolko-softbox


    parasolko-softbox



    parasolka z dyfuzorem



    parasolka bez dyfuzora



    parasolka z nakładką na czaszy światło odbite


    i te 4 fotki spakowane oryginały prosto z aparatu
    TEST PARASOLA

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •