Close

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 198
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 799

    Domyślnie Macie ukochany obiektyw?

    przed chwilą odpowiedziałem na posta dziale aparatów analogowych - dlaczego wybrałeś nikona, i cos mnie tak naszło by spytać o to czy czujecie sentyment do jakiegoś z używanych teraz lub dawniej obiektywów.
    Ja miałem taki. Kupiłem stałoogniskowy AF 180/2.8 ED, bo kumpel wysprzedawał tanio cały sprzęt. Kupiłem po prostu jako okazję, nie był to planowany nabytek. Nigdy nie miałem takiego szkła jak to. Rysunek cudowny, plastyka, no wszystko rewelacyjne. Nie był praktyczny bo stałka, miałem w tym zakresie zooma. A do analoga na portret był mi za długi, a na tele trochę krótki. Kiedyś w potrzebie gotówki sprzedałem, bo uzywałem go jednak praktycznie niewiele. Ale do tej pory żałuje. Teraz bym go chyba trzymał, bo z cyfrą po cropie to byłby odpowiednik 270 mm/2.8 a więc fajne tele. Ale to były czasy analoga.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    ja zadowolony jestem z sigmy 70-200 f/2.8 i chyba jest to moje ulubione szkło
    EOS

  3. #3

    Domyślnie

    kazda pliszka swoj ogon chwali ja jestem za afs 28-70 nikona - b.fajne szkielko, szczegolnie w porownaniu do kita z d70

  4. #4

    Domyślnie

    KIT mi faktycznie nie leżał, sprzedałem i nie żałuje.
    Teraz mam Tamrona 28-75 - miodzik...
    Wczoraj w warunkach górskich testowałem Tokine 12-24 i jestem wstępnie bardzo bardzo bardzo in plus zaskoczony...

  5. #5

    Domyślnie

    105/2,5 AIS, 28-70/2,8 AFS, 35-70/2,8D

  6. #6

    Domyślnie

    Widzialem na dpreview z 180 i d2x portrety...bardzo dobre...http://forums.dpreview.com/forums/re...hread=16918674


    180 i sigma 10-20
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  7. #7

    Domyślnie

    Moim na razie ukochanym szkłem jest Sigma 70-200/2,8.

    To jest naprawdę wspaniałe szkło.

    Pozdrawiam

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  8. #8

    Domyślnie

    Tamron SP 90 - świetny do makro, najlepszy jaki miałem i mam
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    podkarpackie
    Posty
    21

    Domyślnie

    Witam
    Moje serce rowniez jest duzej pojemnosci i kocham wszystkie moje obiektywy,
    ale to zrozumiale bo milosc do nich, ze tak to ujme, dojrzewala. Tzn. musialem sie
    przekopac przez stosy innych aby w koncu odnalezc moja "przystan"

    50 1.8, 80-200 2.8 i perelka - 105 2.5 AIS

    Pozdrawiam
    R

  10. #10

    Domyślnie

    Podobają mi sie opinie użytkowników "kitowego" szkiełka, którzy zachwalaja je jako ulubione. I odrazu przypomina sie mi mój wuj który do końca życia twierdził że najlepszym samochodem świata jest Syrena 105bis. )
    Szary, cichy człowiek.

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •