Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97
  1. #11

    Domyślnie

    rowniez uzywam Eneloopow i ladowarki BC-900. Nie zamienilbym tego zetawu na zaden iny
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  2. #12

    Domyślnie

    A jakim prądem traktujesz Eneloop'y ?
    MarcinWilk

  3. #13

    Domyślnie

    200mA przy ladowaniu, przy rozladowywaniu podobnie (choc nie jestem pewien ). Zeby oszczedzac zywotnosc akumulatorkow powinno sie je ladowc pradem tak ok. 1\5 pojemnosci aku.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #14

    Domyślnie

    Pytam - bo niektóre ładowarki oferuja ładowanie nawet prądem 2000mAh - tylko pytanie po co skoro tym sposobem mozna w szybkim tępie zniszczyć akumulatorki.
    W związku z tym zastanawiam się czy kupic BC-700 czy BC-900 skoro tak wyskie prądy nie są zalecane.
    Ile czasu trwa ładowanie 4 Eneloop'ów prądem 200mAh ?
    MarcinWilk

  5. #15

    Domyślnie

    Szczerze Ci powiem ze nie wiem ile trwa ladowanie pradem 200mA, bo laduje zawsze w nocy i jak wstaje to juz mam naladowane Ale mysle ze z 7-8 godzin (jak nie wiecej), wiadomo ze jak do tego dasz najpierw rozladowanie to czas wzrasta do kilkunastu godzin. A co do wysokich pradow ladowania, to nieraz sie przydaja, czasem zdarza sie jakas nagla potrzeba uzycia akku, a te sa rozladowane wiec trzeba przysolic wiekszym pradem. Jak zrobisz tak od czasu do czasu nic sie nie stanie
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Pytam - bo niektóre ładowarki oferuja ładowanie nawet prądem 2000mAh - tylko pytanie po co skoro tym sposobem mozna w szybkim tępie zniszczyć akumulatorki.
    W związku z tym zastanawiam się czy kupic BC-700 czy BC-900 skoro tak wyskie prądy nie są zalecane.
    Ile czasu trwa ładowanie 4 Eneloop'ów prądem 200mAh ?
    Owszem można zniszczyć akumulatorki ładując je takim prądem, ale zawsze się znajdzie ktoś kto na gwałtu potrzebuje naładować baterie i dlatego używa prądu 2000 mAh. Ja ładuje aku prądem 400 mAh. Ale przed ładowaniem rozładowywuje je w ładowarce.

    Gdzieś na forum ktoś podawał wzór na czas ładowania zadanym prądem. Było to przy którymś wątku z kolei dotyczących ładowarek.
    De czy'sta + szkliwo

  7. #17

    Domyślnie

    Ja osobiście jestem zwolennikiem dedykowanych ladowarek - z eneloopami dostalem firmowa sanyo, która laduje je - uwaga - 10h pradem 250mA, co zreszta jest jasno napisane w instrukcji. Po tym procesie ladowarka sama sie wylacza. Po takim ladowaniu JESTEM PEWIEN, ze wystarczy mi na 650 - 700 zdjec z lampa w D80...

    jakby ktos byl zainteresowany, to mam nowke na zbyciu - wiecej na priv...
    Ostatnio edytowane przez szumszak ; 16-12-2007 o 13:43

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Pytam - bo niektóre ładowarki oferuja ładowanie nawet prądem 2000mAh - tylko pytanie po co skoro tym sposobem mozna w szybkim tępie zniszczyć akumulatorki.
    W związku z tym zastanawiam się czy kupic BC-700 czy BC-900 skoro tak wyskie prądy nie są zalecane.
    Ile czasu trwa ładowanie 4 Eneloop'ów prądem 200mAh ?

    jeśli kupie enelopy to będę je właśnie taką ładowarką traktował (15minutowa) mi szkoda czasu żeby czekać pół dnia aż się akku naładuje

    btw jeśli ktoś potrzebuje to mam ładowarkę 8xAA GP, 8godzinna, mogę się pozbyć bo jest dla mnie za wolna i jej nie używam
    D200 / D3200 / D610 || Nikkor 18-35|| Nikkor 24-70 AFS 2.8G || Nikkor 50 1.8D || SB-800 ||

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KJO Zobacz posta
    jeśli kupie enelopy to będę je właśnie taką ładowarką traktował (15minutowa) mi szkoda czasu żeby czekać pół dnia aż się akku naładuje
    to kup ich od razu więcej... duzo więcej...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    Pytam - bo niektóre ładowarki oferuja ładowanie nawet prądem 2000mAh - tylko pytanie po co skoro tym sposobem mozna w szybkim tępie zniszczyć akumulatorki.
    W związku z tym zastanawiam się czy kupic BC-700 czy BC-900 skoro tak wyskie prądy nie są zalecane.
    Ile czasu trwa ładowanie 4 Eneloop'ów prądem 200mAh ?
    Ja też się zastanawiałem nad kupnem BC900 ale stwierdzilem, że za te pieniądze lepiej kupić więcej eneloopów...

    Ładowanie pradem 250mA trwa 10h.

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •