Close

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 193
  1. #1

    Domyślnie [Test] Lampa Tumax 880AFZ do D70

    Siemka!
    Ostatnio zainteresowany tematem kupna lampy do mojego aparatu postanowiłem poszukać ofert na Allegro. Powiem tylko, że chodzi mi o lampę współpracującą z D70 i oczywiście aby posiadała obsługę i-TTL'a.

    Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83229954
    Tumax 880AFZ

    Czy ktoś z Was miał kontakt z tym sprzętem?
    Z opisu na aukcji wynika, że obsługuje i-TTL.
    Nie powiem - cena kusi w odróżnieniu do SB-600 oraz SB-800, ale to już górna półka i nie każdego stać na taki sprzęt, tymbardziej do zastosowań amatorskich.
    Wiadomo - po takiej cenie też nie można spodziewać się jakichś rewelacji (wykonanie i ogólna obsługa). Ale głównie chodzi mi o możliwość zastąpienia wbudowanej lampy z możliwością odchylania palnika i ew zamontowania dyfuzora. Prawdopodobnie byłaby to bardzo dobra alternatywa dla wbudowanej lampy.

    Czekam na wasze opinie na ten temat
    Uważam, że wiele osób posiadających D70 borykała się z tym pytaniem i dyskusja na ten temat może okazać się pomocna dla innych w przyszłości.
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  2. #2

    Domyślnie

    dla mnie dyskwalifikuje te lampe fakt, iz palnik nie obraca sie w płaszczyźnie poziomej.
    Pozdrawiam
    Pink
    -----------------------------------------------------
    D50, Nikkor 18-55, lampa philips P-36 TLS

  3. #3

    Domyślnie

    no to mnie kolego uprzedziłeś... też zastanawiam się nad zakupem tej lampy i planowałem zapytać o nią na łamach forum.
    samemu szukałem i nic nigdzie o niej nie ma.... żadnych testów w necie, w żadnym szanującym się forum też nic nie ma.....
    dokopałem się tylko do firmowej strony tumax`a (przynajmniej tak mi się wydaje)

    klik
    można więc wnioskować, ze to nie ściema sprzedawcy...
    kupiła ją już jedna osoba, napisałem do niej, ale gość nie otrzymał jeszcze przesyłki, ponoć sprzedawca nie ma na stanie.
    pink, istotnie, brak obrotu w płaszczyźnie poziomej to bardzo ważna sprawa zawsze można dołozyć prawie trzy razy tyle i za 8stów kupić Sb600
    D50 + T28-75 f/2.8 + N50mm f/1.8 + SB900 + trochę gratów
    http://galeria.grzesiek.info/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzechoo
    pink, istotnie, brak obrotu w płaszczyźnie poziomej to bardzo ważna sprawa zawsze można dołozyć prawie trzy razy tyle i za 8stów kupić Sb600
    gdzies na forum był link do nowej lampy metza w 100% kompatybilnej z nikonem i chyba cena 500, jak z obrotem tam głowicy nie pamietam...
    Pozdrawiam
    Pink
    -----------------------------------------------------
    D50, Nikkor 18-55, lampa philips P-36 TLS

  5. #5

    Domyślnie

    Siemka!
    A więc wracając do tematu. Napisałem do sklepu Foto-Tip odnośnie tej lampy, pisząc, że są pewne niezgodności między informacją techniczną na stronie aukcji a pomiędzy specyfikacją (czyt. instrukcją) w formacie PDF odnośnie i-TTL'a.

    Otrzymałem taką właśnie informację:

    "()... to jest instrukcja zbiorcza do wszystkich lamp Tumax 880, a
    jak wiadomo Sony, czy Olympus nie maja odpowiednika iTTL, czy Canona E-TTL.
    Wczesniej te lampy nie mialy iTTL, ale od maja zeszlego roku Tumax produkuje
    je juz w ulepszonej wersji z iTTL i ADI (Minolta)".

    Odpisali mi, że lampa pasuje do D70 i obsługuje i-TTL.
    Sam nie wiem co mam robić
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  6. #6
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mihow
    Sam nie wiem co mam robić
    Kup, przetestuj, podziel się wrażeniami

  7. #7

    Domyślnie

    No własnie chyba się połaszczę na tą lampę...
    Zobaczymy - najwyżej będę 2,5 stówy w plecy
    Hahaha... a to się uśmiałem sam z siebie

    [ Dodano: Wto 31 Sty, 2006 ]
    No i zamówiłem tą lampę.
    Zobaczymy co to wogóle jest
    Jak tylko dostanę w łapki podzielę się wrażeniami...
    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

  8. #8

    Domyślnie

    Także zastanawiam się nad kupnem lampy do aparatu. Jednak wstrzymam sie jeszcze przed kupnem Sabinki 600 i poczekam aż podzielisz sie wrażeniami.
    D70, N18-70 DX, T80-210, SB-600

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    czekamy, czekamy...

  10. #10

    Domyślnie

    ...Jednak wstrzymam sie jeszcze przed kupnem Sabinki 600 i poczekam aż podzielisz sie wrażeniami.
    czekamy, czekamy...
    Cwaniaczki - ja może kupię siano a oni potem sobie sabinki i będą się przechwalać i mówić "Eeee, trzeba było kupić SB - byłbyś pewien zakupu... a jaka frajda"

    D7000, N 17-55, N 35, SB, MB-D11, EIZO, EPSON, VELBON, NNJ

Strona 1 z 20 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •