Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Kradzież zdjęć na alegro.

    Hej, mam takie pytanie.

    Co jakiś czas znajduję aukcje na allegro, ilustrowane moimi zdjęciami. Najczęściej gdy napiszę do autora prośbę o usunięcie foty, robi to szybko. Ostatnio trafiłem na "ziomka", który olewa sprawę (już 3 razy kradł mi zdjęcia). Tłumaczy się tym, że zdjęcia zamieściłem na publicznym serwisie i może sobie je wykorzystać. Na zdjęciach zamieściłem (C), informacje o prawach autorskich ma też sam serwis (choć jak rozumiem, w świetle nowych przepisów nawet nie muszę tego robić - dawać tego "copyrighted"). Serwis allegro zastrzega sobie, że interweniuje tylko w przypadku gdy na aukcji kradzione są zdjęcia innych jego użytkowników. Miałem raz taką sprawę i robili mi problemy. Gdy stwierdziłem, że nie interweniując stają się paserami, raczyli wykopać taką aukcję. A zatem mam pytanie, jak pozbyć się takiego "pryszcza", bo koleś obstaje przy swoim, że sobie może.
    Posiadam oryginały i negatywy cyfrowe, tylko zastanawiam się, czy jest sens ganiać się z takimi leszczami po sądach. Napisałem mu, że będę oczekiwał rekompensaty... koleś stwierdził, że mu grożę i to mi grozi kara 3 lat więzienia
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Dark - nie zastanawiaj sie wiele - zrob u notariusza potwierdzenie zawartosci strony. kosztuje to 265pl
    stawki wg zpafu za 1 zdjeice zajmujace do 1/4 ekranu to 750pln netto. jesli wieksze lub wiecej zdjec - odpowiednio wiecej.
    informujesz prokurature o przestepstwie. maja 30 dni na zabezpieczenie dowodow czego of koz nei robia ale ty to robisz za nich. wiec sprawa idzie szybko. po czym grzecznie zakladasz sprawe cywilna o 3krotna wysokosc wartosci zdjecia. z racji tego ze prokuratura wydala juz wyrok - sad nie ma co sie zastanawiac wiec sprawa idzie jeszcze szybciej - o ile do niej dochodzi bo wiekszosc miekknie
    jakby co pisz na priv

  3. #3

    Domyślnie

    Jak by to wyglądało w tej sytuacji?
    Zdjęcie słabe, bo przygotowywałem je dawno temu z myślą o opisie konkretnego gatunku:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=282459686

    Na serwisie terrarium.com.pl jest też dodatkowa informacja (C).

    PS. Zrobiłem zdjęcie strony w rawach +zrzuty ekranu.
    Ostatnio edytowane przez Dark ; 11-12-2007 o 19:59
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  4. #4

    Domyślnie

    ja tam sie nie znam, ale zdiecie jest mz. najwazniejszym elementem reklamowym tej komercyjnej zabawy - poszedlbym za radami sailora (same zdiecia strony i zrzuty nie sa dowodem) - masz do czynienia z dupkiem*, wiec nie ma co go zalowac tylko nauczyc zasad spolecznego wspolzycia.
    pozdr


    *chodzi mi oczywiscie o hoscia od aukcji, nie o sailora

  5. #5

    Domyślnie

    w archiwum jest jeszcze jakaś Twoja fotka. Nazbieraj parę będzie więcej kasy .

  6. #6

    Domyślnie

    Kurde, co za burak z tego kolesia z Allegro. Zdjęcie w aukcji jest tak opisane, osymbolowane, o(c)eowane, że aż gryzie po oczach. Sailor dobrze radzi - zrób facetowi kęsim-kęsim

  7. #7

    Domyślnie

    Hmmm... nie wiem, czy tym razem da się to załatwić. Wcześniej interweniowałem u gościa, a po odmownej odpowiedzi, napisałem do obsługi Allegro. Być może zanim bym zdążył zgłosić stronę notariuszowi (da to się zrobić on-line?) zostałaby usunięta.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  8. #8
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dark Zobacz posta
    zgłosić stronę notariuszowi (da to się zrobić on-line?) zostałaby usunięta.
    nie da sie online
    idziesz do notariusza i u niego na komputerze otwierasz strone, on ci robi z niej wydruk i poswiadcza za zgodnosc.

    http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/inne.php

    tu masz dokaldne cenniki. z tego co widze to podalem ci zawyzony bo roczny okres publikacji. ty sadzisz go za czas trwania aukcji
    ale sadzisz go za KAZDA publikacje. czyli jak zrobil 3 aukcje z tym samym zdjeciem to jest to trzykrotna publikacja.
    poznajduj wszystko, co opublikowal i istnieje jeszcze w sieci i idz do notariusza, albo mam jeszzce lepszy pomysl. zapraszam na pw

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    w archiwum jest jeszcze jakaś Twoja fotka. Nazbieraj parę będzie więcej kasy .
    Hmmm... jest możliwość dogrzebania się do archiwum? U tego gościa widzę tylko tę jedną aukcję. Poprzednie jakie mi skosił były wiele miesięcy temu.

    Zdjęcia na tym serwisie właśnie tak "obklejam". Z reguły to odstrasza od ich wykorzystywania. Jak widać w takim przypadku nie poskutkowało.

    Cytat Zamieszczone przez sailor
    albo mam jeszzce lepszy pomysl. zapraszam na pw
    Zaraz piszę
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  10. #10

    Domyślnie

    Cóż, obsługa allegro tym razem zadziałała szybko... szczęśliwie dla pana "pawelbig". Mam miękkie serce i mu się upiecze. Następnym razem działam z całą stanowczością.
    Niech puentą tego tematu będą jego słowa
    jeśli rzeczywiście zdięcia z terrarium są twojego autorstwa, a ty nie życzysz sobie aby ktoś je wykorzystywał, to dam ci dobrą radę, zachowaj je dla siebie, nie pokazuj nikomu, a tym bardziej nie wystawiaj ich na stronach dostępnych publicznie
    Panowie... nie pokazujcie już nigdzie swoich zdjęć. Dobrze wam radzę

    PS. Jeszcze raz podziękowania dla sailora
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •