Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    NX miałem, tam pustkowie jest i tak, a mułowatość faktycznie jest udręką, ale podobno ten lepiej się zachowuje.
    Ja generalnie nie grzebię w fotkach, jedynie zmniejszanie, kadrowanie, kolorem nie bawię się w ogóle, aby tylko wywołać z NEFa to chyba dam jakoś radę.
    Wraz z kartą dostałem klucz do aktywacji PHASE ONE jak nie NX to spróbuję tego.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    łyknij jakiś "uodparniacz" na jego mułowatość
    przy piwie czas szybko płynie

  3. #13

    Domyślnie

    piękne zdjęcie z ptaszkiem, ale na kropie wyraźnie widać kaszkę (zaiarno) na tle, a ISO przecież najniższe...
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomajk Zobacz posta
    Wraz z kartą dostałem klucz do aktywacji PHASE ONE jak nie NX to spróbuję tego.
    Nie marnuj kodu. Na razie jeszcze nie czyta z d300. C1 v 4 beta 2 czyta z D3.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    tomajk gratuluję zakupu Fotki świetne, wiadomo

    podeślij mi pliki, postaram się wrzucić do siebie na serwer jak będzie się zbliżać do ograniczenia transferu to wtedy skasuję, ale trochę postać mogą
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  6. #16

    Domyślnie

    Zainstalowałem pobraną ze strony NIKONA wersję NX1,3 wklepałem klucz I ----- REWELKA - DZIAŁA i to zdecydowanie lepiej niż wersja 1 czyta bez problemu format z D300
    Wczoraj z Waldkiem WLD opiliśmy aparat więc nie zrobiłem już nic ale dziś wieczorkiem wrzucę coś.
    Jak narazie to jestem bardzo zadowolony, co prawda piać z zachwytu nie ma nad czym, ale użyteczność nowego body jest bardzo wysoka.

    PS. Moja żonka dziś zrobiła więcej fotek moim starym (teraz już jej D80 z obiektywem VR18-200 jelenia, sarny, myszołowa, ptaszki przy karmniku w lesie i srokosza, a ja z Waldim nic prawie ŚWIATLA BRAK wiec aparaty wisiały sobie tylko chyba oddam jej swój 70-300 z pewnością więcej fotek zrobi niż ja
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  7. #17

    Domyślnie

    Oryginalne pliki mają po ponad 7MB i po kilku minutach wyrzuca mi info, że POŁĄCZENIE ZOSTAŁO ZRESETOWANE i d...pa może to wina pogody, pada dość solidnie i łącze się rwie.
    Ech chyba zrobię jakiś porządny test i pojadę do mojego informatyka, zlecę mu złożenie galerii i niech od razu wstawi ze swojego stanowiska, postaram się jutro to zrobić więc pod wieczór powinno być, w najgorszym przypadku we wtorek.
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  8. #18

    Domyślnie

    Ach co mi tam, jakoś chciałem się obronić przed fotografowaniem "DEKIELKÓW" ale psia pogoda nie pozwala na korzystanie z terenu.
    Trochę bałem się konfrontacji D300 z D80 bo tak na fotkach to właściwie wychodziło, że sobie TYLKO nową zabawkę kupiłem i w niczym ona nie jest w stanie poprawić jakości, i jedynie prędkość rejestracji wychodzi na korzyść D300.
    Tak więc postanowiłem wypróbować ISO 1600 w obu aparatach, w tych samych warunkach i przyznam, że miłe zaskoczenie, D300 MNIEJ SZUMI
    Doczytałem się też, że odszumianie zaczyna się w tym body dopiero przy ISO powyżej 800, dla mnie jako wykłego użytkownika taka ilość szumu jaką daje ISO800 jest w zupełności akceptowalna, do tego zachowane są szczegóły w cieniu co jest bardzo ważne.
    Więcej testów robić nie będę, bo żona puka się w czoło patrząc na błyski z jadalni ten test jest dla mnie potwierdzeniem dobrego wyboru, oczywiście jak dla mnie.
    Obiektyw którym robiłem test to N VR18-200 ustawiony na ogniskową 135mm EXIF zachowałem, ustawienia na standard, jakość JPEG FINE.
    Z powodu braku możliwości na wysłanie pełnych plików, z powodu zawodnego łączą przepraszam zainteresowanych, dziękuję też kolegom za udostępnienie mi miejsca na swoich serwerach, lecz cóż nie udało się, i dalej nie ma sensu katować tematu.
    tak więc na pierwszy bój D300
    i D80

    Mam nadzieję, że dobrze dobrałem akcesoria do testu.

    ISO1600 jest to wycinek 800/600 pikseli czyli 100% crop
    Ostatnio edytowane przez tomajk ; 11-12-2007 o 22:34
    http://www.krupienko.pl/galeria/

  9. #19

    Domyślnie

    Dobrze to zobrazowałeś. Różnica bardzo duża...

  10. #20

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •