Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Posty
    52

    Domyślnie Problemy początkującego

    Witam, jestem początkującym fotoamatorem, napatrzyłem sie na zdjęcia ze studia. Także chciałbym spróbować swoich sił w tym. Przeczytałem sporo o studiu co tam itp. Wiec mam pytanie co byście bardziej polecili żarówki błyskowe jakieś 2 sztuki na początek. Czy może światło ciągłe jakieś? Od razu mówię że nie chce pakować fortuny w to ponieważ nie wiem czy w ogóle będzie coś w miarę. Jak by sie udało coś zdziałać to z chęcią bym powoli rozpoczął kompletowanie lepszego studia. Wiec proszę o jakieś rady, no i wytłumaczenie prostakowi różnice pomiędzy światłem ciągłym a błyskowym?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Posty
    52

    Domyślnie

    Nikt nie chce pomóc

  3. #3

    Domyślnie

    róznica wygląda obrazowo tak;
    ciągłe piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
    błyskowe pi pi pi pi
    różnie mówią ale ja bym wybrał błyskowe
    wytłumaczyłem? )

    ooooooooo to mój 500 post

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacek.gold Zobacz posta
    ooooooooo to mój 500 post
    i to jaki
    ff

  5. #5

    Domyślnie

    Poczytaj tu:

    http://nikon.org.pl/showthread.php?t=42982

    W skócie: nie chcesz wywalić na darmo kasy, najpierw zastanów się co chcesz robić, potem dowiedz się/potestuj u kogoś, a następnie zastanawiaj się nad kupnem.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    i to jaki
    No skoro pisze że poczytał o wszystkim i dalej nie rozumie to postanowiłem tak po prostemu to wytłumaczyć. Tyle było o tym że nawet największy profan foto by zrozumiał (to o mnie ) a że pisze popijając za zdrowie admina to i mysl światlej mi się przedstawia

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Posty
    52

    Domyślnie

    Po 1 nie mam u kogo sprawdzić po testować, po 2 czytałem tamten temat o domowym studio i nic mi nie powiedział konkretnego. Nie mam zamiaru kupować od razu 2 sztuk SB 600, bo po prostu nie mam na to pieniędzy. A co chce robić prosty portret. Światło ciągłe jest tańsze ale czy lepsze w użyciu oto mi chodzi. Dzięki za naświetlenie tematu.

    Dodam że nie mam na SB600 tym bardziej na kurs fotografii studyjnej, żeby już było to oczywiste.
    Ostatnio edytowane przez RangeR ; 05-12-2007 o 01:13

  8. #8
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RangeR Zobacz posta
    Po 1 nie mam u kogo sprawdzić po testować, po 2 czytałem tamten temat o domowym studio i nic mi nie powiedział konkretnego. Nie mam zamiaru kupować od razu 2 sztuk SB 600, bo po prostu nie mam na to pieniędzy. A co chce robić prosty portret. Światło ciągłe jest tańsze ale czy lepsze w użyciu oto mi chodzi. Dzięki za naświetlenie tematu.
    gwarantuje ci ze swiatlo ciagle jest DUZO drozsze od blyskowego
    nie masz u kogo sprawdzic - wynajmij studio na 2-3h z jakims fotografem, chociazy z forum. nie chcesz kupic 2 sztuk sb600. co wiec chesz kupic?
    piszesz ze przeczytales sporo o studio. mozesz powiedziec, co przeczytales? bo na przykald w tym dziale w paru watkach masz wyjasnione roznice miedzy swiatlem blyskowym a ciaglym. masz tez wyjasnione WIELOKROTNIE co i za ile mozna kupic, jakiej firmy, co jest potrzebne na poczatek, linki do tego jak tkai sprzet wyglada i jakie efekty daje. zeby ci bardziej pomoc to mozna tyko za ciebei zrobic zdjecia.
    neistety podejrzewam ze ani nic nie przeczytales ani nie chcialo co sie szukac po forum. poza tym wykazujesz sie wyjatkowo nieciekawym podjesciem - tego nie zrobie, tego nie mam gdzie sprawdzic. w fotografii liczy sie rowniez chec robienia zdjec a jeszce bardziej cenna jest chec do nauki ich robienia. u ciebie takowej nie widze


    Dodam że nie mam na SB600 tym bardziej na kurs fotografii studyjnej, żeby już było to oczywiste.
    oczywiste zatem jest ze powinienes poczekac na swiatlo naturalne i isc w plener. chesz kupic swiatlo studyjne (jakiekolwiek) nie wydajac na to zadnej kasy. nie wiesz nic o studio i nie masz zielonego pojecia co ci jest potrzebne. jak chcesz to zrobic?
    rownei dobrze mozesz powiedziec - chce kupic ferrari, mam prawo jazdy i chce nim jezdzic do sklepu. aha. tylko niech nikt nie pomysli ze chce za niego dac wiecej niz 100pln, bo wiecej nie mam. doradzcie mi, co zrobic.

    pytania w tym watku przypomnaja bardzo twoj watek z czerwca kiedy to wpadles na forum i napisales cos w stylu "prosze mi doradzic jak zrobic dobre zdjecie reklamowe tylko szybko" i miales pretensje ze nikt ci nie udziela odp.

    zmien troche podejscie a zycie stanie sie prostsze!

  9. #9

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Ostrów Mazowiecka
    Posty
    52

    Domyślnie

    Tamto o reklamowych przyznaje sie spaliłem. Ale zawsze prowizorycznie można tłu kupić dwa jakieś halogeny czy coś co będzie miało po 500W, albo żarówki błyskowe. Ja nie mówię tutaj o super studiu.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •