Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 150
  1. #1

    Domyślnie sigma 10-20 czy tokina 12-24

    witam
    mam pytanko.
    jaki obiektyw wybrac do nikona d70s - sigma 10-20 f/4-5,6 D EX DC HSM czy tokina f/4 AT-X 124 AF do robienia krajobrazów i architektury:
    za pomoc z góry dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Toś wyczesał pytanie Było o tych dwóch szkłach napisane już chyba wszystko. Wnioski są następujące:

    Bierz Sigme. Dlaczego? Bo ja ją mam Za chwile użytkownicy Tokiny mnie zbesztają z błotem więc już się ulatniam

    A tak na serio to uważam że Sigma fajniejsza bo szersza. Nie ma co tu gadać o aberracji czy świetle przy tego rodzaju obiektywie. Oba szkła są świetne ale głównie chodzi o kąt widzenia a tutaj Sigma wygrywa.
    Ostatnio edytowane przez cyrusvirus ; 03-12-2007 o 13:29
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  3. #3

    Domyślnie

    A moze uzywany Nikkor? Na niemieckim e-bayu do wziecia za jakies 2500 pln po przeliczeniu.
    Ja wlasnie sie przymierzam.
    Ostatnio edytowane przez lesheck ; 03-12-2007 o 19:50
    FE | F80 | F100 | F6 | Z6 | D500 | N16-35/4 | N 24-70/4 Z | N70-200VRII | N80-400G | N35/2D | N50/1.8G | N85/1.8G | N 105 2.8VR | N 100/2.8 E MF | N 70-210/4 MF | SB800 | SB900
    Ex: D70 | D300 | D600 | D7500

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Sigma robi zniekształcenia trudniejsze do skorygowania. Tokina mocno abberuje. Nikkor nie ma tych problemów.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Nikkor nie ma tych problemów.
    Złe bajki czytujesz ...
    http://www.photozone.de/8Reviews/len...24_4/index.htm
    http://www.optyczne.pl/95.1-Test_obi..._4G_IF-ED.html

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lesheck Zobacz posta
    A moze uzywany Nikkor? Na niemieckim e-bayu do wziecia za jakies 2500 pln po przliczeniu.
    Ja wlasnie sie przymierzam.
    a może lepiej prosto zza wielkiej wody, bo o tym z kolei ja myslę?

  7. #7
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Źle mnie zrozumiałeś. Wiem że szeroki kąt zawsze zniekształca. Chodzi mi o to w jaki sposób to robi. Sigma wrednie, Tokina już tak nie faluje, za to dodaje drzewkom "ładne" neonki. I S i T testowałem przed zakupem, i padło na T bo łatwiej korygować. Pomijając tą oczywistą zaletę S, że jest krótsza.
    Jednak Nikkora nic nie przebije, szkło rewelka. Tylko ta cena...
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja się do obu przymierzałem - dużo czytałem, także tu na forum -w opiniach wygrywa Tokina, a mnie we własnych testach wypadła lepiej Sigma, a te zniekształcenia są fajne..tylko rzeczywiście może nie do krajobrazu..Oba są niezłe i wybór bardzo trudny. Zależy chyba dla kogo i do czego, bo każdy swoje chwali (czyli każdy ma jakieś zalety, kwestia wyboru). A Nikkor stosunkowo drogi , nawet używany, bo tak to bym się nie wahał.

    Ja się jeszcze zastawiam nad jakąś szeroką stałką zamiast, bo tak naprawdę sam już nie wiem...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciex Zobacz posta
    .
    Ja się jeszcze zastawiam nad jakąś szeroką stałką zamiast, bo tak naprawdę sam już nie wiem...
    Się nie zastanawiaj bo firmowe stalki szersze drogie sa , a ich jakosc powiedzmy dyskusyjna. W szerokim kacie to ja bym bral tokine bo mnie kasy pójdzie .Sam dumam nad jej kupnem tylko podpytam przy okazja kolegów tych co ja mieli trafiają sie sztuki z BF czy FF i co wtedy firma Migomex tak jak sigma justuje szkło pod body ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Się nie zastanawiaj bo firmowe stalki szersze drogie sa , a ich jakosc powiedzmy dyskusyjna. W szerokim kacie to ja bym bral tokine bo mnie kasy pójdzie .Sam dumam nad jej kupnem tylko podpytam przy okazja kolegów tych co ja mieli trafiają sie sztuki z BF czy FF i co wtedy firma Migomex tak jak sigma justuje szkło pod body ?
    Zdecyduj się na D300, to nie będziesz się martwił BF i FF - a przynajmniej znacznie mniej
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •