Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Wiem, że tylko w trybie S, M działa ta funkcja instrukcja przeczytana

  2. #12

    Domyślnie

    ale tu chyba chodzi właśnie o przedbłysk pomiarowy (tak jak to Jacek_Z napisał)- jakoś aparat światło pomierzyć musi.. znaczy powinien przynajmniej... nie jest to to samo co błysk modelujący.Jeśli D40 jest jakiś inny... to wtedy przepraszam
    FX / DX + ultra szeroko przy 2,8 oraz całkiem wąsko też 2,8
    Photone.pl

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez copywriter2000 Zobacz posta
    Uuuu... Teraz namojtałeś;]

    Błysk modelujący - służy do podglądu rozkładu światła i cieni... Umożliwia podgląd efektów oświetlenia
    No, ktos namotał. Tylko kto.
    Masz rację, błysk modelujący służy do tego co piszesz.
    Ale Filip22 zapewne pyta o przedbłysk
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

    Domyślnie

    hehe bo się nam tu czat robi... co odświeżę to jakieś wpisy nowe
    FX / DX + ultra szeroko przy 2,8 oraz całkiem wąsko też 2,8
    Photone.pl

  5. #15

    Domyślnie

    Dokładnie nie ma błysku modelującego.......to co to za błysk przed tym błyskiem właściwym

  6. #16
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    trzeci raz piszę. Błysk (przedbłysk) pomiarowy. Na próbę, by lampa dowiedziała sie, jak mocno ma błysnąć błyskiem właściwym.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    trzeci raz piszę. Błysk (przedbłysk) pomiarowy. Na próbę, by lampa dowiedziała sie, jak mocno ma błysnąć błyskiem właściwym.
    Wielkie Dzieki Jacek_Z Tylko zdziwiony jestem tym, co piszą w instrukcji, że jest tylko jeden błysk na koniec a nie jeden przed a drugi po
    Ostatnio edytowane przez Filip22 ; 28-11-2007 o 00:39

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    trzeci raz piszę. Błysk (przedbłysk) pomiarowy. Na próbę, by lampa dowiedziała sie, jak mocno ma błysnąć błyskiem właściwym.
    To mam jeszcze takie pytanie.......to jaka jest różnica między synchronizacją na tylnią kurtynę migawki w programie S i M (REAR) a synchronizacją na tylnią kurtynę migawki z długimi czasami ekspozycji w programie P i A (SLOW REAR)??? Pewnie jest jakaś różnica, ale chciałbym się o tym dowiedzieć ......bo tak samo są dwa błyski przed i po.........Z góry wielkie dzięki

  9. #19

    Domyślnie

    A nie prościej zrobić zdjęcie samemu i zobaczyć jaka będzie różnica? Zajmie Ci to 40 sek. a przy minimalnym wytężeniu umysłu można zobaczyć różnicę. Sukces murowany a ile frajdy że samemu się odkryło

    P.S. zrób test w ciemnym pomieszczeniu, będzie łatwiej
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 28-11-2007 o 04:18
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Filip22 Zobacz posta
    Wielkie Dzieki Jacek_Z Tylko zdziwiony jestem tym, co piszą w instrukcji, że jest tylko jeden błysk na koniec a nie jeden przed a drugi po

    Nie chcieli namotać, ten pierwszy jest przed otwarciem migawki...
    D80 N18-70 N70-300VR N35-80 T100-300 SB600

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •