Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Stałoogniskowy obiektyw do D40 - dylemat

    W niedalekiej przyszłości będę potrzebować stałoogniskowego obiektywu do portretu i makro, no i mam dylemat. Mianowicie Sigma wypusciła swoje obiektywy HSM i namieszała mi w głowie. Oto kandydaci:
    -SIGMA 30mm F/1.4 EX DC HSM
    i droższy:
    -NIKON 105mm f/2.8G AF-S VR
    Proszę o szczere i uzasadnione argumentami opinie (Może jakieś inne propozycje)
    Serdecznie Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Sigma 30mm do portretu i makro? Muszę przyznać, że to dość ciekawe zastosowania dla tego szkła.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem jak to tam z parametrami ostrości/winietowania/aberracji wygląda, ale jeśli chodzi o ogniskową do portretu - zdecydowanie 105, tym krótszym będziesz musiał nacierać na modela i to ostro. Poza tym 30 zniekształci rysy twarzy. Pozdrawiam

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teatime Zobacz posta
    W niedalekiej przyszłości będę potrzebować stałoogniskowego obiektywu do portretu i makro, no i mam dylemat. Mianowicie Sigma wypusciła swoje obiektywy HSM i namieszała mi w głowie.
    -SIGMA 30mm F/1.4 EX DC HSM

    30 mm do makro? ta sigma jest makro? 30 mm do portretu?

    jak pisałem uwagi o optyce dostepnej do d40 własnie do makro i do portretu to było oburzenie posiadaczy D40. Ciekawe co teraz napiszą poniektórzy. Pewnie nic.

    praca w manualu - nikory micro 60 lub 105/2.8, jak masz kasę to ten 105 VR jak najbardziej i będziesz miał AF.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma się nada do portretów ale grupowych, no ewentualnie całych postaci. Poza tym mimo że ma ona światło 1.4 to przy tej ogniskowej GO będzie za duża jak na portret. Nikkor 105 to zaje.... szkiełko!
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    teatime , do portretu i makro to kup sobie tego Tamrona:
    http://optyczne.pl/39.1-Test_obiekty..._Di_Macro.html
    potwierdzam ale bez AF
    Z motorkiem to tylko 105vr - Idealnie spełnia Twoje oczekiwania
    Sigma 30mm... hmm... Nie spełnia Twoich oczekiwań, ale jest to również bardzo fajne szkiełko
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Jestem już chyba przekonany na co mam oszczędzać

  9. #9

    Domyślnie

    co by cie bardziej zmotywowac do napychania świńki
    http://www.optyczne.pl/70.1-Test_obi....8G_IF-ED.html
    NIKON 007

  10. #10
    kowalskimarek
    Gość

    Domyślnie

    witam!jestem tu nowy i mam pytanie moze dla nie ktorych to bedzie smieszne ale nie posiadam polskiej instrukcji, chodzi mi o to czy moge robic zdjecie uzywajac wyswietlacza a nie wizjera???posiadam nikona d40. dziekuje za odpowiedz

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •