Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Alternatywa dla statywu oświetleniowego[tutek]

    Witam. Jako ze nie znalazłem zadnego małego lekkiego statywu oswietleniowego zrobiłem sobie coś na zastępstwo.
    1.Kupiłem zacisk kleszczowy do spawarek. Koszt nieco ponad 20 zł.
    2.Jako ze nie da sie kupic sruby z gwintem 1/4"( przynajmniej u mnie w miescie) wyciągnąłem taka ze starego małego statywu. Zrobiłem otwór wiertłem fi 6 i zamocowałem śrube na klej Kropelka( Poxipol był by lepszy ale akurat kropelke miałem pod ręką).
    3.Wywaliłem z zacisku miedziane uchwyty( które ważyły wiecej niż sama szczypca) i zamocowałem na 2 śruby pasek grubej gumy. Po tym zabiegu mamy gotowy uchwyt.
    4. No i przykładowe zastosowanie. Uchwyt ma taka siłe ze bez strachu mozemy doczepic lampę i bedzie sie trzymac..

    Pozdrawiam!!

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    bardzo dobre...!

    a w temacie śruby to znajomy tokarz i butelka hainekena
    jak bedzie chciał więcej to zdzierca
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Świetny pomysł , jutro idę do OBI na zakupy. Dzięki Lucid.
    Aparat Nikon Obiektyw Nikon Lampa Nikon

  5. #5

    Domyślnie

    andre tylko nie market, zapłacisz 2 razy wiecej. Wiem bo pracuje w sklepie z narzedziami i markety zdzieraja strasznie... Aha jak cos to dokładna nazwa tego co mam to ZKB 70 i to jest najwiekszy jaki mamy w sklepie u siebie (niestety oststni sobie kupiłem).

    Kux za takie pierdółki sobie krzycza za duzo, chyba taniej wychodzi własnie kupic najtanszy statyw, ja wziałem srube z takiego http://photos03.allegro.pl/photos/or...7/12/274571250 .

    Jak by ktoś miał dojscie do sklepu ze srubami gdzie jest duzy wybór to zapytajcie o srube fi 1/4" 20/1" ( 20 zwojów na cal).

  6. #6

    Domyślnie

    z "żelaznego" punktu widzenia to bardzo nietypowy gwint, wiec w sklepie bym nie liczył....

    inna sprawa, że obcy tokarz faktycznie tego za piwo nie zrobi... o zaprzyjaźnionym mówilem...
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Są też takie plastikowe zaciski do zastosowań domowych. Wydaje mi się, ze są równie "mocne" (ja takiego używam jako statywu do małego wentylatora na lato. A do tego można poxipolem przykleić jakiekolwiek saneczki do lampy (nie musi to być oryginalna podstawka od SB).
    zıq˙ʞǝɔǝıʍ//:dʇʇɥ :ɐʍoɯop ɐuoɹʇs ɐɾoɯ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •