Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie zdjęcia w ruchu

    Za jakieś 2 tygodnie mam być fotografem na zawodach tanecznych.....
    Czy ktoś ma doświadczenia z fotografowaniem podobnych imprez?
    Jakie byłyby najlepsze ustawienia: czas, przesłona itp... ? Nie chcę się przejechać na ostrości...
    Przypuszczam, że bez SB-800 i odbłyśnika się nie obejdzie - chcąc mieć całą parę dobrze oświetloną....
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  2. #2

    Domyślnie

    jesli chcesz uzyskac fajny efekt ruchu w tancu to ustaw czas na 1/30 i jedz za obiektem przez kilka sekund zanim zrobisz zdjecie.

  3. #3

    Domyślnie

    1/30 to za malo, obraz bedzie przy wolnych tancach statyczny.
    Bylem na weselu i robilem tanczacym foty. Schodzilem do 1/6
    i dawalem blysk REAR - to dopiero widac ruch. Ale niektorzy (bylem na weselu poprzednio) chca ostre, statyczne (zatrzymane w ruchu) zdjecia. Nie chca "poruszonych"

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za rady... chyba spróbuję i takich i takich ustawień....
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  5. #5

    Domyślnie

    Raz tylko bylem na takim pokazie i nie robilem fotek . W telewizji widzialem ze czasem robia klimat swiatlami, moga przygasic dac jakies punktowe mrugacze a wtedy "kombinuj dziewczyno". Generalnie robi sie takie zdjecia na granicy ryzyka, duzo fotek jest do kasacji, ale jak juz cos wyjdzie to ....
    Nasz plus ze nie marnujemy blon, ktore do tanich nie naleza.

  6. #6

    Domyślnie

    i synchronizacja blysku na druga lamelke.

  7. #7

    Domyślnie Re: zdjęcia w ruchu

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    Za jakieś 2 tygodnie mam być fotografem na zawodach tanecznych.....
    Czy ktoś ma doświadczenia z fotografowaniem podobnych imprez?
    Jakie byłyby najlepsze ustawienia: czas, przesłona itp... ? Nie chcę się przejechać na ostrości...
    Przypuszczam, że bez SB-800 i odbłyśnika się nie obejdzie - chcąc mieć całą parę dobrze oświetloną....
    Pamietaj, ze bedac "oficjalnym" fotografem na tego typu imprezach to nie bedziesz miala za duzo czasu na eksperymenty. Powinnas sie raczej skoncentrowac na wychwyceniu ciekawych poz, ustawien i kompozycji. Uczestnicy beda raczej oczekiwali zdjec dobrze naswietlonych, oswietlonych i ciekawie skomponowanych.

    Jezeli moge cos zaproponowac to czukosc na 400 ASA i f:8 lampa na normalnym TTLu (nie na wypelniajacym), no zrob pare prob przed, kontrolujac prawidlowosc naswietlenia i ustawienia WB. Pamietaj o dobrze naladowanych accu plus moze jakis back-up.

    Powodzenia!!!
    Pozdrawiam
    Jerzy

  8. #8

    Domyślnie

    ja bym jednak proponowal czulosc 800 zeby zlapac wiecej zastanego swiatla. blysk wypelniajacy tez bym wylaczyl. aparat ustwilbym na M czas ok 1/8-1/20 w zaleznosci od swiatla jakie bedzie w pomieszczeniu (jesli bedzie :( ) , przyslona 5.6. lampa oczywiscie w ttlu i raczej na wprost bez mydelniczki. bedziesz widziala czy jest tlo czy go nie ma i w zaleznosci od efektow zmieniasz parametry na biezaco. oczywiscie to tyczy sie raczej krotkiego zooma. jak zalozysz rurke to czas musisz skrocic. jezeli nie lubisz takiej zabawy to ustaw w menu dluzszy czas synchronizacji z lampa na P.
    zasadnicza przy fotografowaniu z fleszem wartosc liczby przyslony decyduje o jasnosci pierwszego planu, a czas naswietlania o jasnosci tla. i wez pod uwage, ze jezeli chodzi o swiatlo lampy to praktycznie dwa razy dalej od pierwszego planu bedzie go cztery razy mniej...czyli , ze fleszem trudno bedzie oswietlic jednoczesnie plany bliskie i dalsze.
    ale co tam powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    i jeszcze powinienem dodac moze, ze musisz kontrolowac czy zdjecia nie sa za bardzo poruszone, jezeli wogole dopuszczasz to jako srodek dynamizujacy zdjecia :) odbiorcy moga jednak byc konserwatywni i im to moze wydac sie zwyczajnie nieostre.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Robiłem kilka razy Aniu na takich turniejach. TTL (nie BL) jak najbardziej. Impreza jest zazwyczaj oświetlana z czterech rogów prakietu (często kolorowymi światłami). Jęsli nie musi to byc tylko dokumentacja, to staraj się mieć któryś z tych grup reflektorów w tle (czyli niejako "pod światło". One, te kolorowe światła w tle, dają klimat i czad. Inne są po prostu "zwykłe". Czasem "zatrzymane", czasem nie - zależnie od czasu naswietlania. Nie bój sie też połozyć (dosłownie) jak najbliżej par. Te rozwirowane suknie...wiesz o co chodzi. I tu przewaga aparacików z odchylanym LCD. Oni nie muszą się kłaść...
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •