Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    bl jak kazdy fill in nie zawsze jest skuteczny i trzeba pamietac , ze aprat za nas wszystkiego nie zrobi

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius
    bl jak kazdy fill in nie zawsze jest skuteczny i trzeba pamietac , ze aprat za nas wszystkiego nie zrobi
    ...i dzięki bogu.

    Zresztą gadanie. Ja widziałem wiele aparatów, które robią wszystko za fotografa, ooooopppsss za osobę focącą. I nawet z lampą.

    Grzegorz
    ---------------------
    Co Cię nie zabije to Cię wzmocni...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius
    to tylko teoria...
    Ale o co Ci chodzi ? Jerzy ma rację i dobrze to wyjaśnił. Oczywiście, że istnieją ograniczenia i należy zdawać sobie z nich sprawę. Jeśli oświetlenie tła (zakładam, że błysk nie nie bierze udziału w oświetleniu tła) jest zbyt małe (=masz zbyt słabe zastane), to BL się nie sprawdzi. Jak masz zbyt mało mocy na dostateczne rozświetlenie motywu - to... nic się nie sprawdzi. I to w zasadzie wszystko Wystarczy o tym pamiętać.

    Oczywiście, balans czasem "nie wyjdzie" BL'owi, ale nie wymagajmy cudów - to tylko automatyka, zresztą naprawdę niezła. A jeśli możesz powtórzyć ujęcie - załączasz ten automat między uszami i już.

  4. #24

    Domyślnie

    @niu fociłaś już te zawody, jeśli tak to podziel sie spostrzeżeniami.
    Pozdrawiam
    Zbyszek www.wideo-art.pl
    D7100 | D5200 | 80-200 | 17-55 | 18-105 | 85 1.8 | 35 1.8 | Sigma 15 2.8 |

  5. #25

    Domyślnie

    jeszcze nie.... jedne mi przepadly (40 stopni goraczki...) a drugie mam za 2 tygodnie.... jak tylko bede miec fotki to Wam na pewno pokażę...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  6. #26

    Domyślnie

    A mnie się @niu trafiło
    Kod:
    Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilość z nową wersją forum.
    . Było ciężko.
    Pozdrawiam
    Zbyszek www.wideo-art.pl
    D7100 | D5200 | 80-200 | 17-55 | 18-105 | 85 1.8 | 35 1.8 | Sigma 15 2.8 |

  7. #27

    Domyślnie Re: zdjęcia w ruchu

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    Czy ktoś ma doświadczenia z fotografowaniem podobnych imprez?

    Przypuszczam, że bez SB-800 i odbłyśnika się nie obejdzie - chcąc mieć całą parę dobrze oświetloną....
    nie robie tancow, ale dosyc szybki sport, w ktorym udziela sie moja corka; troche to podobne, bo i w hali i 2 osoby ...

    jesli chce ostre i zamrozone, robie zwykle tak:

    iso 400-800
    f 5,6 [ob. 50; 35-70 albo 80-200]
    ustaw.aparatu M t=1/180 - 1/250
    serie 3-6 klatek [do wyboru 1.]
    moc lampy 1/2 - 1/4 [szybkie odswiezanie]
    ustaw lampy TTL

    jesli troche rozmyty ruch:
    wystarczy zejsc na dluzsze czasy [nie wiem, ile do tancow wystarczy, tu ruch jest duzo wolniejszy niz w sporcie, moze 1/15 - 1/30 ?]
    warto pobawic sie 2 lamelką

    w moim przypadku potrzebuje glownie 3 rzeczy:
    szybkich CF
    i af obiektywow
    mocnych aku lampy [uzywam 4x2400 i [zapas] 4x2300 miliczegostam]

    widze, ze to wymaga doswiadczenia i prób; zauwazam [z zadowoleniem], ze kazda nastepna impreza jest sfocona nieznacznie lepiej niz poprzednia

    jeszcze ze 40 lat treningow i moze bedzie ok

  8. #28

    Domyślnie

    Witam, ja zaczołem fotografować koncerty rockowe, chyba podobna sceneria jak tańce. Słabe światło i ruch. Większośc zdjc robie na iso 200-400 czasy rożne od 1-8 , 1-30 staram się nie używać lampy, co niezawszę się udaje.
    Faktycznie artyści nieraz chcą zdjęcia idealne nie poruszone ale ja osobiście wole te ukazujące ruch na scenie. Poniżej próbki moich zdjęc (dopiero 2 razy fociłem)
    Muszę sie doszkolić jeszcze bo dostałem propozycje focenia na trasie koncertowej jednego zespołu.




    trudno złapac skaczącego voc i to jeszcze nieporuszonego.

    Nikon F50 , c8700 + sb 600

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •