Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igorsky Zobacz posta
    Tak wiem o tym wszystkim. Zreszta nie jestem z tym sam. Ze wspolnikiem dzielimy sie obowiazkami. Tak jak pisalem wczesniej powaznie myslimy o uslugach rachunkowych aby wyrwac jak najwiecej znizek i odliczen.

    Ktos moze mi napisac odpowiedz na moje pytanie. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to "piece of cake" jak to mawiaja anglicy, ale jak wpisac te uslugi foto do rejestracji w urzedzie miejskim????????
    74.81.Z - działalność fotograficzna - VAT 22%
    74.40.Z - reklama -VAT 22%
    NIKON...

  2. #32

    Domyślnie

    Dziekuje, tez znalazlem, ale czekalem jeszcze zeby ktos potwierdzil.
    >>> Pozdrawiam <<<

  3. #33
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igorsky Zobacz posta
    No wlasnie, co musze wpisac w tym wniosku oprocz swojej dzialalnosci glownej?
    Reklama,prowadzenie fotograficznej ewidencji produktowej?
    nie musisz wpisywać działalności fotograficznej by móc odliczyć aparat. Podobnie jak nie trzeba prowadzić usług informatycznych by kupic komputer. Musisz tylko uzasadnic potrzebę posiadania aparatu - np prowadzenie dokumentacji itd. Był tu niedawno, w tym miesiącu watek o tym. Poszukaj go.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #34

    Domyślnie

    Aparat można używać w każdej firmie np do dokumentowania reklamacji lub fotografowania gotowych wyrobów i odliczyć można bez wpisywania działalności foto do EDG, ale żeby wystawić paragon lub fakturę na usługę foto trzeba mieć taki wpis, więc wpisz od razu wszystko co by Cię interesowało bo aktualizacja to dodatkowe pieniądze i czas.
    NIKON...

  5. #35
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek B. Zobacz posta
    żeby wystawić paragon lub fakturę na usługę foto trzeba mieć taki wpis, .
    właśnie - wpis jest po to bs mógł prowadzić działalność fotograficzną w sensie świadczenia usług foto na zewnątrz, dla klientów. Nie jst potrzebny dla potrzeb własnych - firmy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #36

    Domyślnie

    Aha, czyli rozumiem, ze nawet nie majac wpisu w rejestracji przy ewentualnym zakupie sprzetu na fakturke i udowodnieniu (udostepnieniu zdjec wykonanych) bede mogl sobie Vat odprowadzic.?

    Jak kupie np. SB800 to jak moge to udowodnic skarbowce, ze mi byla potrzebna.
    Nie powiedza:" Po co pan kupiles takiego drogiego lampiona jak mozna z tej malej wbudowanej" ?? Sa takie problemy, czy nie zawracaja glowy?
    >>> Pozdrawiam <<<

  7. #37
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    tu masz dokładnie ten sam temat, wałkowany kilkanaście dni wczesniej. Przeczytaj całe 4 strony.
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=41132
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #38

    Domyślnie

    No tego było trzeba. Wielkie dzieki Jacek
    >>> Pozdrawiam <<<

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •