Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Piekny zapis "o ile" ... a pod to nie malo sie lapie i tez US jest jedynie dac wyznacznie jaka chce miec Twoja dokumentacje podatkowa.

    Srodki trwale to wszystko w cenie zakupu pow. 3500,00 PLN netto. Choc tez zapis jest nieprecyzyjny, bo jesli masz cos tanszego a bedziesz uzywal krocej niz rok to nie moze byc wyposazeniem, a musi byc srodkiem trwalym.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igorsky Zobacz posta
    No wlasnie, nie wiem jeszcze czy bede.
    To beda raczej fotki na strone internetowa i ogolnie do archiwizacji produktow.
    Czyli skarbowka bedzie co jakis okres zadac ode mnie jakichs faktorek, dobrze rozumuje?
    Czyli ciezko bedzie.
    To jak robia to tutaj obecni na forum?
    Czy wszyscy macie dzialalnosc foto lub scisle zwiazana?
    Kolego by aparat odliczyć nie musisz posiadać usług foto musisz przy ew. kontroli umotywować/udowodnić iż zakup był konieczny do prowadzenia działalności gospodarczej .
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadas Zobacz posta
    Kolego by aparat odliczyć nie musisz posiadać usług foto musisz ...
    No wlasnie, co musze wpisac w tym wniosku oprocz swojej dzialalnosci glownej?
    Reklama,prowadzenie fotograficznej ewidencji produktowej?
    >>> Pozdrawiam <<<

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Piekny zapis "o ile" ... a pod to nie malo sie lapie i tez US jest jedynie dac wyznacznie jaka chce miec Twoja dokumentacje podatkowa.

    Srodki trwale to wszystko w cenie zakupu pow. 3500,00 PLN netto. Choc tez zapis jest nieprecyzyjny, bo jesli masz cos tanszego a bedziesz uzywal krocej niz rok to nie moze byc wyposazeniem, a musi byc srodkiem trwalym.
    jestes pewien? Z tego co pamietam z semestru letniego, ponizej 3.500tys. srodek trwaly mozna bylo calkowicie zamortyzowac w ciagu miesiaca...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igorsky Zobacz posta
    Znalazlem:

    źródło Vat.pl:

    " Księga przychodów (KPIR)

    Podatkową księgę przychodów i rozchodów prowadzą podatnicy podatku dochodowego, od osób fizycznych opodatkowani na zasadach ogólnych (według skali podatkowej) albo podatkiem liniowym (19%), którzy nie przekroczyli limitu 800'000 euro zobowiązującego ich do prowadzenia ksiąg rachunkowych (tzw. pełna księgowość). Ten rodzaj księgowości prowadzą również spółki cywilne, jawne oraz partnerskie wykonujące działalność gospodarczą, o ile nie są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Spółki te prowadzą jedną księgę dla wszystkich wspólników (dla spółki)."
    to są podstawy i jak widzę dopiero je poznajesz więc tak jak poprzednicy radzę iść z tym do księgowej. Sam prowadzę KPiR, VAT, ZUS i wiem ile jest spraw o któych trzeba pamiętać, poza tym są ciągłe zmiany które gonią kolejne zmiany. Owszem można to zrobić samemu ale nigdy nie ma się do końca pewności czy jest dobrze.
    NIKON...

  6. #26

    Domyślnie

    Tak wiem o tym wszystkim. Zreszta nie jestem z tym sam. Ze wspolnikiem dzielimy sie obowiazkami. Tak jak pisalem wczesniej powaznie myslimy o uslugach rachunkowych aby wyrwac jak najwiecej znizek i odliczen.

    Ktos moze mi napisac odpowiedz na moje pytanie. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to "piece of cake" jak to mawiaja anglicy, ale jak wpisac te uslugi foto do rejestracji w urzedzie miejskim????????
    >>> Pozdrawiam <<<

  7. #27

    Domyślnie

    Przede wszystkim znajdz w PKD foto zebys wiedzial jaki maja kod http://www.klasyfikacje.pl/drzewo.php?baza=PKD a co dalej... sam jestem ciekaw, wiec czekam na rady reszty forumowiczow
    Czemu akurat S.C...????

  8. #28

    Domyślnie

    Jest nas dwoch. Oboja mamy swoje wklady. Chyba, ze jest inna ewentualnosc? Moznaby chyba zeby jeden byl pracownikiem drugiego, ale i tak jest ZUS i inne oplaty.
    >>> Pozdrawiam <<<

  9. #29

    Domyślnie

    nie lepiej jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza? KPiR, ominiesz KRS, nie bedziesz miec ew. problemow ze zobowiazaniami zaciagnietymi przez wspolnika. Kolega moze byc wspolwlascicielem w takim przypadku. No i nie odpowiadasz cala wysokoscia swojego majatku jak w spolkach (mam nadzieje ze w tej kwestii nie wpuszczam Cie w maliny jesli chodzi o dzialaln. gospodarcza - chyba opuscilem jakis wyklad ).

  10. #30

    Domyślnie

    Jesli bylbym wspolwlascicielem a kolega zalozyl dzialalnsc to dalej chyba zostaje bezrobotnym i tak figuruje w urzedzie?

    Jesli zatrudniony to i tak musze otrzymac wynagrodzenie i ZUS sie placi.

    KRS nie jest konieczny dla spolki cywilnej tylko jawnej.

    Mysle przejsc sie jeszcze do Agencji rozwoju lokalnego. Mam w sumie niedaleko i dopytac o to wszystko.
    >>> Pozdrawiam <<<

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •