Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Masz całkowitą rację. Coś mi sie pokiełbasiło i stąd ta niepewność.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #12

    Domyślnie

    No ladne kwiatki, to o tym nie wiedzialem. Sa jeszcze jakies prawne gnioty, ktore poźniej w razie niepowodzenia zatruja mi życie?
    >>> Pozdrawiam <<<

  3. #13
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wiem tylko tyle, że bez dobrej księgowej/księgowego się nie da.
    Zwłaszcza, jak jest się na pełnej księgowości i ma się różne stawki na VAT.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #14

    Domyślnie

    Raczej ksiazka pir. Teraz na rynku jest wybor co do uslog rachunkowych i za sume <200zl zrobia wszystkie rozliczenia.
    Ja jestem iżynierem i niestety to nie jest moj konik przyznam szczerze
    >>> Pozdrawiam <<<

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Igorsky Zobacz posta
    ...
    Ja jestem iżynierem i niestety to nie jest moj konik przyznam szczerze

    w sumie lepszy do tego inżynier niż humanista więc zawsze możesz spróbowac

  6. #16

    Domyślnie

    pelnej ksiegowosci napewno nie bedzie musial prowadzic Aby zostac mikroprzedsiebiorca mozesz miec max. 10 pracownikow (sredniorocznie), pulap obrotow max 2mln euro/aktywa max 2 mln. Jako mikrop. mozesz rozliczac sie co kwartal.
    Pamietaj ze jesli cos kupisz na f-re VAT, to pozniej mozesz miec problemy z wyprowadzeniem takiego sr. trwalego z ewidencji przy checi ew. sprzedazy, kupna nowego sprzetu.
    Zorientowales sie z czym wiaze sie typ dzialalnosci jakim jest spolka cywilna? Dla przykladu sciagalnosc ew. zaleglych zobowiazan spolki przez kontrahentow? Proponuje tez lyknac troche wiedzy nt. podstaw rachunkowosci - wielu ciekawych rzeczy sie dowiesz, a poza tym dobrze wiedziec o czym ksiegowa mowi

  7. #17

    Domyślnie

    Z pelna ksiegowoscia to sprawa wyglada tak:
    - jak bedzie to spolka (http://pl.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%B3%C5%82ka) to bedzie to pelna ksiegowosc czy to sie komus podoba czy nie i bez znajomej ksiegowej nie radze sie w to bawic. Do tego dochodzi rejestracja w KRS.
    Jak bedzie to jednoosobowa dzialalnosc gospodarcza to o potrzebie prowadzenia Ksiegi Przychodow i Rozchodow lub rozliczanie sie metoda uproszczona to poinformuje Cie Urzad Skarbowy. Mozna samemu sie rozliczac.

    Ogonie, nie wazne jaka forme dzialalnosci wybierzesz to warto byc VATowcem. Nawet jak sie sam rozliczasz to zajmie Ci to 10 min miesiecznie dluzej a zyski sa nie male (odpis VAT za zakupione materialy, artykuly biurowe, odpis VAT z uslug - np. naprawa aparatu, samochodu, czy innych rzeczy). Pomijam VAT od srodkow trwalych, bo to w sumie jedyna mina przy likwidacji firmy, sprzedazy srodka trwalego.

  8. #18

    Domyślnie

    Jstes pewien z KRS? Wiem, ze spolka jawna tego wymaga, ale cywilna to nie.

    Co nazywasz pelna ksiegowoscia?

    Przez pierwsze pol roku dzialalnosci w kazdym miesiacu bedzie raptem kilka faktur.

    Dopiero pozniej bedzie wieksza zabawa
    >>> Pozdrawiam <<<

  9. #19

    Domyślnie

    jeśli już tak strawszycie tymi środkami trwałymi to przypomnijcie chociaż od jakiej ceny zakupu są środki trwałe, bo wszytko poniżej nie powinno sprawiać kłopotów nawet przy likwidacji firmy...
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Znalazlem:

    źródło Vat.pl:

    " Księga przychodów (KPIR)

    Podatkową księgę przychodów i rozchodów prowadzą podatnicy podatku dochodowego, od osób fizycznych opodatkowani na zasadach ogólnych (według skali podatkowej) albo podatkiem liniowym (19%), którzy nie przekroczyli limitu 800'000 euro zobowiązującego ich do prowadzenia ksiąg rachunkowych (tzw. pełna księgowość). Ten rodzaj księgowości prowadzą również spółki cywilne, jawne oraz partnerskie wykonujące działalność gospodarczą, o ile nie są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Spółki te prowadzą jedną księgę dla wszystkich wspólników (dla spółki)."
    >>> Pozdrawiam <<<

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •