Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59
  1. #1

    Domyślnie Vista w laptopie?

    Pytanie jak w tytule - potrzebuje szybko kupić zonie laptopa (do open office, internetu a nie oglądania filmów itp) i większość tanich jest od razu z Vistą. Znalazłem coś takiego:
    http://www.digicomp.pl/produkt/n100_...sID=873&cID=12
    Zastanawiam się, czy z Vistą będzie to działać (512 ram), czy lepiej kupić podstawowego F-S i dokupić XP
    W sumie ma to być nowoczesna maszyna do pisania...
    P.S. czy obsługa sklepu kuplaptopa.pl jest godna polecenia?
    Z góry dziękuję
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Przy 512 RAM Vista nie pochula... Z vistą jest sens od 1Gb

    Nadto - do maszyny do pisania vista Ci zbędna.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kabal Zobacz posta
    Nadto - (Vista) do maszyny do pisania vista Ci zbędna.
    Domyślam się, chodzi jednak o to, że ogromna większość laptopów za 1800-2200 jest z Vistą, wolał bym XP ale głupio kupować dwa systemy...
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 21-11-2007 o 01:24 Powód: lierówka

  4. #4

    Domyślnie

    pojdzie bez problemu.
    512, i nawet celeron 1.6 - wszystko idzie.
    komfort - dla kobiety absolutnie wystarczajacy.
    coprawda dokupilem jeszcze 1gb ramu.. ale watpie by ona to odczula. ja wielkiej roznicy tez nie widzialem przy odpaleniu pojedynczej aplikacji na raz.
    ale idzie.
    ps. lap to acer z blututem, wifi, 3g(?), kamerka, 120dysk, vista - za 1499 .. 2 miesiace temu. no i trzyma 3h na baterii wiec cokolwiek by nie mowic o tanich lapach - dla babeczki starczy w 110%
    puszka, krotkie zoomy, stalki, sabina, sol, tequilla, cytryna, slingshot 300

  5. #5

    Domyślnie

    wyłączysz Aero defendera i inne wodotryski i powinno jako tako działać. dodatkowo polecam Sunrise Vista Konfigurator 2007 - można jeszcze kilka zbędnych dodatków wyłączyć.
    Tak czy siak polecam dokupić drugie 512 MB i powinno śmigać.

  6. #6

    Domyślnie

    Inna sprawa co używasz w laptopie. Ja, np mam blueconnecta i akurat ta wersja modemu, którą posiadam (jak i kilka innych) nie jest kompatybilna z Vistą.
    A kiedy będzie - tego nikt nie wie
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    ODRADZAM VISTĘ, z całą stanowczością !!!
    To w założeniach nie jest zły system, ale jeszcze mocno niedopracowany i trzeba poczekać na stosowne poprawki.
    Największą jego wadą jest niekompatybilność z wieloma programami.
    Polecam XP z SP2, a z VISTĄ trzeba jeszcze zaczekać.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  8. #8

    Domyślnie

    jak kupowałem lapa to gościowi mówiłem aby nie dawał mi z preinstalowaną vistą bo mam XP w domu co lezy odłogiem i "kwitnie" i to sobie wrzucę. Oczywiście przyszło z Vistą - postanowiłem dać temu systemowi szansę i wypróbować - był na lapie dokładnie 1,5 godziny. Nerwy miałem za słabe - jak narazie to jest to system efektowny - nic poza tym. Niedopracowany - ważne ustawienia, panele ustawień są dosłownie pochowane przed użytkownikiem w dziesiątkach "pod pod pod menu/zakładek" tak "aby przypadkiem tego nie znalazł" a jak coś zmieniasz to ci wyskakuje idiotyczny monit że "to ważne ustawienie i jak zmienisz to ci może siąść komp i nie zaleca się blebleble". Dosłownie system pisany jakby "dla debili co nie wiedzą jak kompa obsługiwać". Co ciekawe większośc tych "zaawansowanych ustawień i tak wraca do ustawienia "default" po restarcie. Przykład - karta wifi w lapie była ustawiona na "tryb oszczędzania eneregii" - czyli się wyłączała co 30 sek jak nie było ruchu - zrywała połączenie. Przez 15 min szukałem panelu gdzie można ustawić tryb CAM - schowany oczywiście i nie był tam gdzie w XP. Ok ustawiłem po jakimś czasie zrobiłem restart i znowu zrywa połączenie - wchodzę do menu a tam - BSM - battery saveing mode. Wtedy użyłem najmądrzejszej komendy stworzonej przez MS - format C:\
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  9. #9

    Domyślnie

    kronos28, żeby skonfigurować VISTĘ, trzeba wykazać się naprawdę sporą wiedzą i doświadczeniem.
    System ten zabrania dostępu nawet do wielu katalogów na dysku i dopiero trzeba ręcznie dłubać, żeby to odblokować.
    Jest wiele na NIE.
    Jeśli ktoś chce go używać do multimediów, to nadaje się idealnie, ale do zastosowań nam potrzebnych, to już niestety qpa.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez david555 Zobacz posta
    kronos28, żeby skonfigurować VISTĘ, trzeba wykazać się naprawdę sporą wiedzą i doświadczeniem.
    System ten zabrania dostępu nawet do wielu katalogów na dysku i dopiero trzeba ręcznie dłubać, żeby to odblokować.
    Jest wiele na NIE.
    Jeśli ktoś chce go używać do multimediów, to nadaje się idealnie, ale do zastosowań nam potrzebnych, to już niestety qpa.
    no wlasnie - system jest tak stworzony że ma się odczucie, że jest kierowany do osób ktore niezbyt wiedzą jak się obsługuje komputer. Tak to wszystko zrobione aby przypadkiem czegoś "nie wcisnęły i nie popsuły". Pomijając sam fakt że już na starcie jego konfiguracja woła o pomstę do nieba - chodzą jakieś bajerkowe wodotryski nikomu niepotrzebne, upiększacze i inne zabawki zabierające tylko ram i niepotrzebnie obciążające procesor... Jak na razie to fajna, kolorowa, świecąca i grająca zabawka nic poza tym... Powodzenia w manualnej konfiguracji np sieci... trza sobie prosac zaaplikować przed, aby kompa nie rozbić o ścianę...
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •