Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59
  1. #51

    Domyślnie

    Zainstalowałem Viste, wywaliłem wszystko co było mi zbędne
    - defender
    - hibernacja
    - niepotrzebne serwisy (ipv6, netbios, themesy, security center itp. itd)
    - gadzety

    Słowem sprowadziłem Viste do poziomu XP i ...

    Zużycie RAM
    - 260 MB XP - 480 Vista
    - procesor 40 stopni w XP i 51 w Viscie - przy normalnej pracy biurowej
    - czas pracy na baterii - 20-30%
    - większa głośność bo cały czas pracują wiatraki
    - dłuższy czas na wykonanie zadań niż w XP bo sam system zabiera więcej zasobów komputera

    Niekompatybilność np karta serial ata na pcmcia oraz radeon 9250 PCI w stacji dokującej

    Moim zdaniem na laptopie lepiej pozostać przy XP


    Edit: a jak ktoś "kocha" wygląd Visty to można się pobawić tym
    http://www.windowsxlive.net/?p=1473

    A jak ktos chce zrobić z XP komputer apple to
    http://osx.portraitofakite.com/
    Ostatnio edytowane przez Tr0n ; 29-11-2007 o 15:56
    pozdrawiam Sebastian

  2. #52

    Domyślnie

    Instalując vistę tracisz sporo zasobów komputera na obsługę systemu, a jak wiadomo zasoby kosztują.
    Na korzyść Windowsa XP przemawia informacja, że najnowsza poprawka sp3 ma przyspieszyć system jeszcze o 10%, na niekorzyść visty fakt, że będzie ona tylko przejściowym systemem między XP, a Windows Seven.

    260 MB XP
    Można spokojnie zejść do 70MB :P
    Ostatnio edytowane przez popbart ; 29-11-2007 o 17:19


  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remos Zobacz posta
    David555
    wiesz, jakbyś napisał jeszcze jakie sprzęty nie chodzą to byśmy mogli dalej w tym temacie podjąć dyskusję. Aczkolwiek nie uważasz, że to bardziej problem producenta sprzętu aniżeli samej VISTY i Microsoftu?
    No jasne, ze to wina producentow. Najlepiej napisac system operacyjny, ktory rozni sie tylko kilkoma drobnymi szczegolami, nieudostepnic odpowiedniej dokumentacji tehcnicznej i zwalac wine, ze producenci sie obijaja, bo powinni napisac nowe sterowniki dla sprzetu, ktory wyprodukowali w calej historii swojej tworczosci. Jakos XPkowi to nie przeszkadzalo i jeszcze jakis czas temu uzywalem spokojnie sterownikow spod Windowsa 98, a Vista jakos z XP brac nie moze... Tak, uzywam karty sieciowe, ktore maja juz swoje lata i mialbym z nimi problem na Viscie. Mialbym tez z kierownica do gry (gdybym jeszcze gral w samochodowki i w ogole mial ta kierownice), drukarka - do mojego starego Canona jeszcze stery nie wyszly, choc podobno wyjda. Postawienie komnikacji z jakimikolwiek starymi urzadzeniami programowalnymi przez port COM czy LPT na Viscie to tez magia - choc do tego najlepsze sa windowsy 98, to XP sobie tez radzi.

    Vista jest napisana z duchem konsumpcji. Kup sobie wiekszy dysk, wiecej ramu, nowa karte graficzna, nowy joystick, nowa drukarke, nowy skaner i w ogole wszystko nowe. A w zamian dostaniesz ladniejsze ikony.

    PS. Vista potrzebuje wiecej RAMu, bo jest ladna? To co maja powiedziec uzytkownicy MacOSXa, albo compiza-fusion pod Linuxem?
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kaktus Zobacz posta
    ...Jakos XPkowi to nie przeszkadzalo i jeszcze jakis czas temu uzywalem spokojnie sterownikow spod Windowsa 98
    Może dlatego, że opis WDM dla XP miał swoje "korzonki" w MS Windows 98 SE
    Cytat Zamieszczone przez kaktus Zobacz posta
    a Vista jakos z XP brac nie moze...
    Bo to trochę inna filozofia. Nie tylko sterowników.
    Cytat Zamieszczone przez kaktus Zobacz posta
    Tak, uzywam karty sieciowe, ktore maja juz swoje lata...
    A ja mam problemy sprzętowe (przerwania) z MSV w przypadku złomu, który liczy dopiero kilka miesięcy. ...
    EDIT
    No i je rozwiązałem. Choć nie jestem pewien czy to można tak nazwać. Okazało się, że to tylko instalator Visty 32b ma poważne problemy z moimi 4 GB RAM'u. Dla ułatwienia Płyta: Asus Crosshair, grafika Asus EN8600GT.
    Rozwiązanie "metodą gospodarczą": na czas instalacji na płycie osadzone 2 GB RAM'u, 1 - sza aktualizacja (ok. 114 MB), wyłączenie, dołożenie kolejnych 2 GB i ... pomyka ku uciesze właściciela. Chodzi: GIMP 2.4.2, View NX, Capture NX, PhotoShop Elements 5.0, Corel Paint Shop Pro XI. I jest fajnie !!!
    Pozdrawiam -
    Ostatnio edytowane przez JanuszWaw ; 09-12-2007 o 15:09 Powód: Rozwiązanie (?) problemu ;)
    - Janusz(W)
    "...Człowiek to jedyne zwierzę które się rumieni. I jedyne, które ma za co..." - Mark Twain

  5. #55

    Domyślnie

    ...nowoczesna maszyna do pisania w zupełności zadowoli się jedną z dystrybucji Linux'a, np. Ubuntu.
    Nie trzeba od razu instalować tego systemu aby sprawdzić jego możliwości - LiveCD!

    Vista? Używam Ultimate 64 bit na stacjonarnym PC i wszystko "gra i bucy". Po zakończeniu indeksowania wszystkich plików itp., system śmiga aż miło..."zżera" więcej pamięci RAM? Vista buforuje pamięć RAM - komenda "Ctrl+Alt+Delete" i "Menadżer zadań" nie pokaże prawdziwego "zużycia" pamięci RAM przez OS.

    W notebook'u mam preinstalowaną wersję Home Premium 32 bit i także złego słowa nie mogę powiedzieć o tym systemie.

    Jak to już ktoś powiedział, ta samo przerabialiśmy z XP...prawie wszyscy narzekali - teraz prawie wszyscy chwalą.

    Na rynku dostępny jest Windows XP/Vista, Mac OS X (Leopard w polskiej wersji językowej) i masa dystrybucji Linux'a...dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego - nie ma co narzekać, szkoda czasu.

    Pozdrawiam.

  6. #56

    Domyślnie

    pociesze was idzie SP1 do Visty i SP3 do XP
    ...ktos kilka postow wyzej napisal ze M$ ma najlepszych programistow ... a najlepsze jest to ze przed SP wypuszczaja dodatek ktorym w duzych srodowiskach mozna zablowac instalowanie najnowszych Service Pack`ow

  7. #57

    Domyślnie

    pobieram właśnie black xp do laptopa i jeśli się dzisiaj pobierze zrobię 3 testowe instalki retestarka, blacka, viste z recovery i jakoś jestem przekonany, że wygrają "przeróbki" xp'ka

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ark Zobacz posta
    Vista buforuje pamięć RAM - komenda "Ctrl+Alt+Delete" i "Menadżer zadań" nie pokaże prawdziwego "zużycia" pamięci RAM przez OS.
    zaden windows nie pokaze, xp jak i w2k, pokazuja tylko wielkosc pliku wymiany ktory i tak jest tworzony bez wzgledu na posiadana ilosc pamieci ram.

    osobiscie jak na razie polecam xp, za 2-3 miesiace jak wyjdzie pierwszy SP moze bedzie lepiej, jak na razie ja bym poczekal. Kolega Ark sugeruje takze jedna z dystrybucji linuxa, osobiscie tego nie testowalem ale wiele osob mi mowilo ze photoshop smiga szybciej pod linuxem na wine niz pod windowsem

    tyle na tyle

  9. #59

    Domyślnie Odp: Vista w laptopie?

    Jak Microsoft "naprawi" calkowicie Viste, bedzie juz wprowadzal nowy system. Slowem, nigdy sie to nie stanie, a Vista to jakis nieudany eksperyment. Takze ja czekam z niecierpliwoscia na godnego nastepce XPka, bo jak narazie najlepszym produktem MS jest chyba Windows XP. Nalezy tylko o niego odpowiednio dbac, to nie bedzie sie wieszac. Nie uzywac Internet Eksplorera (zdecydowanie Firefox lub Opere), wylaczac przez Turn OFF a nie z sieci, nie instalowac wszystkiego jak leci, i od czasu do czasu czyscic ze smieci.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •