Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KSIĘŻAK Zobacz posta
    Oj Piter nie przesadzaj. W zaszłym roku z Nynesham do Moi-Rany jechałem 16 godzin a to chyba 1200 km. A braci policjantów mijałem raz -- mieli asystę przy wypadku. Norweszka zagapiła się na łosia. Wprzyszłym roku wybieram się znowu na północ na przełomie maja i czerwca wiadomo BIAŁĘ NOCE
    zobaczysz jak jest dalej na północy

    Już ci zazdroszczę.

    Ja się teraz szykuje na Islandię i Grenlandię, ale nie wiem czy wypali.
    Czarny Rycerz zawsze zwycięża !

  2. #12

    Domyślnie

    skoro jedziesz samochodem i to w zimę to:

    1. weź łańcuchy na koła
    2. jedź zgodnie z przepisami - jaki ci strzelą fotkę (a o to tam baaardzo łatwo) to koszty wyprawy znacząco wzrosną
    3. uważaj na pólnocy na łosie szwendające się po drogach - jak jest znak "uwaga łosie" to znaczy, że ten co postawił ten znak nie przesadzał i jest tego tam sporo. Na południu jeszcze te głowne trasy są "ogrodzone" i co kilka km jest oświetlone latarniami przejście dla łosi ale już na pólnocy tego nie ma i trza uważać.
    4. w zimę spanie pod namiotem lub w samochodzie/campingu może być sporym extremem - no ale jak ci nie przeszkadzają kilkunasto (na południu) kilkudziesięcio (na pólnocy) stopniowe mrozy no to spox ,
    5. Tanio nie będzie, bo to zima a z moich informacji jakie tam zdobyłem wynika, że w tym okresie wszytko w Norwegii drożeje i to całkiem sporo a im dalej na pólnoc tym ceny wyższe - wiąze się to podobno z wysokimi kosztami transportu w zimie.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KSIĘŻAK Zobacz posta
    Oj Piter nie przesadzaj. W zaszłym roku z Nynesham do Moi-Rany jechałem 16 godzin a to chyba 1200 km. A braci policjantów mijałem raz -- mieli asystę przy wypadku. Norweszka zagapiła się na łosia. Wprzyszłym roku wybieram się znowu na północ na przełomie maja i czerwca wiadomo BIAŁĘ NOCE

    Moze ty widziales policje tylko raz ... zaloze sie ze oni widzieli cie wiele razy ... oznakowanych radiowozow norwedzy uzywaja wlasnie tylko przy wypadkach lub oficjalnych obstawach ... radze zwrocic uwage na "cywilne" samochody z dluzsza antenka i malo widocznymi niebieskimi swiatlami w kierunkowskazach....i najwazniejsze ... radze przyjzec sie samochodom z wyzszej polki model nie jest wazny

    jak chcesz moge ci strzelic kilka przykladowych radiowozow moich sasiadow
    D200 , Sigma 10-20 mm f/4-5.6 EX DC HSM , 18-50mm f2.8 EX DC Macro HSM , Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM , SIGMA EX Apo Tele Converter 1,4 , Nikkor 105mm F2.8G IF-ED AF-S VR

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •