Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie potrzebuje pomocy

    Witajcie,
    Jestem po raz pierwszy na tym forum, jak również jestem jeszcze laikiem jeżeli chodzi o fotografie więc proszę o wyrozumiałość. Mam od 4 miesięcy nikona d40x. Kupiłam go w Holandii.Pisze do was z zapytaniem, czy ktoś orientuje się czy przypadek wypalonego subpiksela (świeci się na niebiesko) na wyświetlaczu jest objęty gwarancją? Mam jeszcze jedno pytanie, otóż na obiektywie (który był w zestawie 18-55mm) zauważyłam kilka małych, białych plamek, wygląda to tak jakby ścierała się zewnętrzna powłoka.Czy jest to wynikiem użytkowania czy wady obiektywu? Będę wdzięczna za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o subpiksel, to Ci nie pomogę, ale jak sądze mogą być kłopoty z uznaniem tego za wadę godną naprawy gwaracyjnej (wymiany LCD). Najlepiej zadzwonić i zapytać.
    Plamki na soczewce obiektywu to najprawdopodobniej pozostałości po odparowanej cieczy. Do wyczyszczenia miękką szmatką (najlepiej do okularów) + izopropanol lub etanol, ewentualnie chuchnięcie. Także nie ma sie co martwić
    D80 N18-70 N70-300VR N35-80 T100-300 SB600

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczywiści pomogło...Bardzo Ci dziękujęza pomoc.

  4. #4

    Domyślnie

    D80 N18-70 N70-300VR N35-80 T100-300 SB600

  5. #5

    Domyślnie

    Jeden piksel nie jest na 99,9% objęty gwarancją, jednak kilka chyb a już tak
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •