Close

Strona 49 z 49 PierwszyPierwszy ... 39474849
Pokaż wyniki od 481 do 488 z 488
  1. #481

    Domyślnie

    Podkreśliłem, że używane, żeby ktoś nie powiedział że czepiam się nowych egzemplarzy, których w ręku nie miałem. Jednak te 3 używki nie wzbudzały zaufania. Nie chodzi mi tu o budowę etc. Zwyczajnie fotki wychodziły jakieś mydlano nieostre. Może oczekiwałem zbyt wiele, chociaż bardziej obstawiam, że to były jakieś felerne egzepmlarze. Kto wie, czy nie był to jakiś prywatny import odrzutów czy czegoś tam. Teraz nie szukam bo się nie opłaca, czekam na spadek cen, który musi nastąpić. W ogóle w wlkp. trudno kupić coś tanio i dobrze, za to nawał szkieł jest w płd. i wsch. Polsce. Muszę też przyznać że matryca d90 + duży monitor HD ujawniają jakies szczególy, których nie widać np. na d70 i małych ekranie.
    Tamron nie jest zły ale pod warunkiem, że jego cena nie przekroczy 2000-2200zł, a w tym samym czasie nikkora 3500zł. Przy takich cenach ja robiłem poszukiwania.
    D90 | N18-105VR | T55-200 | S50-150 | SB600 i inne gadżety

  2. #482

    Domyślnie

    mój tamron zdechł -zalega już drugi tydzień w serwisie i może jutro pójdę się dowiedzieć o jakąś diagnozę (dobrze że nie miałem czasu sprzedać 70-300vr bo się przydał)
    a popsuł się AF- tzn coś się w nim zblokowało chyba. Na AF wyraznie silniczek w d200 i f80 buczy, ale nie moze ruszyć ostrością, natomiast na Manuala jak przełączę to musiałbym chyba kluczem francuskim złapać i przekręcić pierścień. Tym dziwniejsze ze akurat w tym czasie był słabo eksploatowany, a usterke zobaczyłem rano- a dzien wczesniej działał w 100%. Cóż- trzeba poczekać co powiedzą w serwisie

  3. #483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Wrzesińsk Zobacz posta
    No właśnie mój egzemplarz.[...] jest naprawdę ostry od 2.8 (bynajmniej dla mnie)
    czyli mydlo
    D50; F80; T 28-75 2.8; N 35 1.8; N 50 1.8; S 70-300;
    pozdrawiam marek

  4. #484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zielin Zobacz posta
    czyli mydlo
    Sam oceń http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=92325
    D300s,T17-50,SB-800

  5. #485

    Domyślnie

    Ja sie tam nie chce mieszać w żadne boje co lepsze, ale w exifie widać że ta fotka jest podostrzona, do tego pomniejszona więc nie odda ostrości. Mój tamron był ostry, przy nim sigma 50-150/2,8 to śmiech na sali.
    D90 | N18-105VR | T55-200 | S50-150 | SB600 i inne gadżety

  6. #486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomaj_90 Zobacz posta
    Ja sie tam nie chce mieszać w żadne boje co lepsze, ale w exifie widać że ta fotka jest podostrzona, do tego pomniejszona więc nie odda ostrości. Mój tamron był ostry, przy nim sigma 50-150/2,8 to śmiech na sali.
    Do netu zawsze zdjęcia ostrzę, jak chcesz podaj maila na PW podeślę Ci oryginalne nef-y.Zresztą nie ma o co kruszyć kopii, też się przymierzałem do tego tamrona, ale nie mając możliwości sprawdzenia, kupiłem nikkora, zawsze to szkło systemowe.Ostrość to rzecz względna, jest tyle możliwości, że musiało by być totalne mydło żeby nic nie dało się zrobić
    Ostatnio edytowane przez Jacek Wrzesińsk ; 31-03-2009 o 18:16
    D300s,T17-50,SB-800

  7. #487

    Domyślnie

    Czy wiecie gdzie w warszawie można przetestować to szkło ?
    Mało czasu, mało talentu i trochę sprzętu.
    Czasami coś tu wpada

  8. #488

Strona 49 z 49 PierwszyPierwszy ... 39474849

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •