Close

Strona 2 z 66 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 653
  1. #11

    Domyślnie

    no ale winietuje troche z d200, a przeciez to obiektyw do d3 tez

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qooba Zobacz posta
    Szkła w tokinach poruszają się wewnątrz obudowy i niestety zasysają paprochy... Filtry nakręca się na wysunięty tubus okalając przednią (ruchomą) soczewkę. Jedynie nakręcene filtra jako tako uszczelni ten element. Nikkory tej klasy są uszczelniane i jakoś nie obawiałbym się pyłków. Poza tym i tak wszystko odbywa się wewnątrz tulipana.
    to, że wewnątrz to jasne, prawa optyki. mam 17-35 i tam mordka też się wysuwa, ale po nakręceniu filterka woda ani pył mi mnie zdecydowanie straszna. To że obiektyw chłonie pyłki to też jasne, problem czy więcej czy mniej. może to mój uraz ale jakoś ruchoma mordka nie budzi u mnie zaufania.

  3. #13

    Domyślnie

    Na pewno masz 17-35???; o ile pamietam tam akurat nic się nie wysuwa...

  4. #14

    Domyślnie

    jak byk stoi 17-35 wysuwa ale ale bardzo malo i jak sie nakreci filterek to ruch jest pod filterkiem.

  5. #15

    Domyślnie

    Tak to owszem, ale jako wysuwającą się mordkę raczej przyjmuje się tą która ciągnie wraz z filtrem. Nieistotne.

  6. #16

    Domyślnie

    to teraz tylko czekać aż 28-70 zaczną być wyprzedawane i pojawią się posty o podobnej treści.... sprzedaję, bo zbieram na 24-70 lub 14-24..... tylko zacierać ręce i czekać z gotówką w kieszeni i..... polować na okazje

    pozdrawiam

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paweł Zobacz posta
    to teraz tylko czekać aż 28-70 zaczną być wyprzedawane i pojawią się posty o podobnej treści.... sprzedaję, bo zbieram na 24-70 lub 14-24..... tylko zacierać ręce i czekać z gotówką w kieszeni i..... polować na okazje
    Taaaa ... będą za darmo rozdawane Akurat co do obiektywów to raczej nie spodziewaj się. Obiektywy w porównaniu do aparatów, w których cały czas grzebią i zmieniają nie tracą na swojej wartości. Będzie dosłownie 3 desperatów, którzy dokonają zmiany. Spodziewać można się spadku cen body ale obiektywów nie (zauważ, że np. taki 35-70mm f/2.8 nadal kosztuje 2k PLN mimo, że powinien być już rozdawany za darmo).

    Pozdrawiam
    Remek

  8. #18
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Skarżysko-Kamienna/Bray
    Posty
    68

    Domyślnie

    Witam
    Sorki za taka wscibskosc ale skoro w testach to szklo jest lepsze od stalek to czemu cena jest o kilkaset zloty nizsza niz starszy zasluzony 28-70 bo nie rozumiem. skoro ma te wszystkie powloki nowoczesne to powinno cos kolo 6300 PLN kosztowac moim zdaniem jak 70-200. A tu niespodzianka i mimo zapowiedzi ze bedzie bardzo drogie mozna je dostac za mniej niz 5400. :/
    Zastanawialem sie nad tym szkielkiem i kompletem z 14-24 przy czym tamto szklo ma przynajmniej lepsze swiatlo od swojego poprzednika wiec moze warto. Ale mam zle doswiadczenia z 18-200 jesli chodzi o wysuwana mordke i naprawde sie zastanawiam czy to szklo jest tyle warte bo 28-70 wyglada na solidniejsza konstrukcje.
    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nobby Zobacz posta
    Zastanawialem sie nad tym szkielkiem i kompletem z 14-24 przy czym tamto szklo ma przynajmniej lepsze swiatlo od swojego poprzednika wiec moze warto. Ale mam zle doswiadczenia z 18-200 jesli chodzi o wysuwana mordke i naprawde sie zastanawiam czy to szklo jest tyle warte bo 28-70 wyglada na solidniejsza konstrukcje.
    Nie wiem do jakiego aparatu chcesz założyć 14-24 ale ... zobacz co napisano tutaj:

    These comments are using the 14-24mm on a full-frame FX or film camera. It's foolish to use this 14-24mm on a DX camera like the D300, because the 12-24mm DX is a much smarter choice for its wider zoom range, smaller size, lower price and ability to use normal filters, if you're using a smaller-format camera.
    Czyli reasumując (czytając inaczej to szkło chyba nie rzuciło Ken'a Rockwella na ziemię jeśli chodzi o jakość. Co prawda on nie pisze tego wprost (wcale mu się nie dziwię) ale sam nikon zabezpieczając się pisze "szkło do zadań specjalnych". Dla mnie to to samo jakbyś przeczytał - w specjalnych sytuacjach użyj tego ale ... nie licz, że będą cuda - fotka sama się obroni (ze względu na swoją specjalność).

    Pozdrawiam
    Remek

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez remek Zobacz posta
    Taaaa ... będą za darmo rozdawane Akurat co do obiektywów to raczej nie spodziewaj się. Obiektywy w porównaniu do aparatów, w których cały czas grzebią i zmieniają nie tracą na swojej wartości. Będzie dosłownie 3 desperatów, którzy dokonają zmiany. Spodziewać można się spadku cen body ale obiektywów nie (zauważ, że np. taki 35-70mm f/2.8 nadal kosztuje 2k PLN mimo, że powinien być już rozdawany za darmo).

    Pozdrawiam
    Remek
    nie mówię że nowe będą tańsze chyba że zakończą produkcję i będą musieli pozbyć się szkieł ale i tak nie ma co liczyć na spadek cen. jedynie kilku szaleńców porzuci swoje szkła na rzecz 24-70....

    pozdrawiam

Strona 2 z 66 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •