Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie lampa zewnetrzna...

    chce wiedziec czy taki zestaw bedzie smigal poprawnie:

    d40 + http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=249064183 + sunpak 4000 AF, chodzi mi o pelny manual. chce doswietlac zdjecia bmx/mtb/deska. pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    mam ten wyzwalacz i jestem z niego bardzo zadowolony.
    Baterie zarówno w nadajniku jak i odbiorniku trzymają mi od sierpnia(przy dość częstym użytkowaniu w cieple, zimnie itd.).
    A jeśli chodzi o lampę to korzystam głównie z automatyki przysłony, łatwiej osiągnąć pożądany efekt
    Pozdrawiam, Tomek
    Nikon D90| Nikkor 80-200/2.8 | Vivitar 283| Moje zdjęcia

  3. #3

    Domyślnie

    Niedawno kupiłem takie cudo. Pocket Wizard to to nie jest, ale daje rade.
    Zdecydowaną wadą jest to, że lampa trzyma sie na kawałku plastiku i potrafi sie niebezpiecznie zachwiać.
    Czasami nie wyzwala, dlatego prędzej czy później zamierzam wymienić na nadajniki Bowens'a albo prostszy model Pocket Wizard'a.
    U mnie działa z SB-28, ale z Sunpak'iem nie powinno być problemów.

    Używam do nart, snowboardu i deski.

    Edit:
    Zapomniałem dopisać, że zasilane są nietypowymi rodzajami baterii co dla mnie stanowi wadę.

    Edit 2:
    Tom005 - przy sportach ekstremalnych nie wyobrażam sobie pracy z automatyką (przy pracy z lampą), wszytsko w manualu.
    Ostatnio edytowane przez Bjania ; 10-11-2007 o 21:47
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki panowie za info. zastanowie sie nad lepszym radiem... ale co do lampy to sadze, ze do tego na czym mi zalezy, powinna wystarczyc. pozdrawiam

    ps: gdzie, w polsce, moge kupic wymienione przez was radia?
    Ostatnio edytowane przez ThyDisease ; 11-11-2007 o 01:59

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bjania Zobacz posta
    Edit 2:
    Tom005 - przy sportach ekstremalnych nie wyobrażam sobie pracy z automatyką (przy pracy z lampą), wszytsko w manualu.
    Ja nie używam manuala bo ma za długi czas błysku
    Nikon D90| Nikkor 80-200/2.8 | Vivitar 283| Moje zdjęcia

  6. #6

    Domyślnie

    Na czym opierasz tą tezę?
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  7. #7

    Domyślnie

    Bjania- na doświadczeniu
    i w instrukcji mojej lampy też pisze
    M- 1/300s
    Ostatnio edytowane przez tom005 ; 12-11-2007 o 14:12
    Nikon D90| Nikkor 80-200/2.8 | Vivitar 283| Moje zdjęcia

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    tom005 i Bjania używacie dwóch róznych lamp i stąd wynikają konieczne róznice w podejściu do tematu.
    1. Metz 45 ma potężną moc, ale ten czas błysku 1/300 to jest dla pełnej mocy. Dla 1/4 mocy będzie już z 1/1000 jak nie mniej. Może jest gdzieś są manuale z czasami. Tylko ja nie pamiętam jak (i czy w ogóle) ten twój metz miał podział mocy. Tylko 1/1 czy ma też 1/2, 1/4 itd? Bo jak ma 1/1 - to niestety tylko 1/250 możesz nastawiać, a to długi czas jak na zamrożenie ruchu.
    2. jak Metz nie ma podziału mocy, to musisz przejść na jego tryb A i z kalkulatora wziąć taką przysłonę, by była możliwa ze 2 albo 3x większa odległośc niż jest. Wtedy metz będzie błyskał ułamkiem mocy - czyli jego błysk będzie krótki i będziesz w body mógł wkręcić 1/1000.
    3. Nikona Sb mają podział mocy w dużym zakresie i z manuala lampy można zobaczyć jak bardzo można sobie skrócić czas. Wtedy nie trzeba pracować jak w Metzu - na A. To lepiej.

    Macie szczęście, że w waszych body są migawki hybrydowe. Ale niestety wszystkie następne body mają (i będą miały) migawki mechaniczne. Krótkie czasy będą tylko w trybie FP (metz nie da rady, nie ma tego trybu). Niestey tryb FP marnuje sporo mocy i będzie wam lampa Sb800 trochę słaba.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-11-2007 o 00:15
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Rozumiem.

    Ostatnio byłem z kumplami na Kalatówkach robić zdjęcia i okazało się, że w warunkach jakie zastałem strasznie trudno było mi ustawić dobrą ekspozycje i jednocześnie doświetlić lampą. Żeby nie prześwietlić śniegu musiałem mieć f/8 przy 1/500s (200 iso) i za nic nie mogłem wyeksponować błysku lampy (M - 1/1). Co prawda pogoda była beznadziejna. Może rozwiązaniem byłoby tu 100 iso, którego nie mam... Myślałem intensywnie jak temu zaradzić i nie wykombinowałem nic.

    Na dodatek zamarzły mi nadajniki radiowe, wiec już całkowicie sie poddałem i poszedłem na herbatkę do schroniska
    Ostatnio edytowane przez Bjania ; 12-11-2007 o 22:41
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tylko 1/1 czy ma też 1/2, 1/4 itd?
    Właśnie taki podział jest w lampie
    Nikon D90| Nikkor 80-200/2.8 | Vivitar 283| Moje zdjęcia

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •