Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie A na targu owoce i warzywa

    Witam,

    nigdy tu nic nie wstawiałem, więc może coś takiego ...

    1. Banany.

    2. Melon

    3. Zielony kalafior.

    4. Maliny.

    5. Jabłka.

    Co Wy na to ?
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze wrażenie, że raczej nie - w końcu taki jakby trochę oklepany motyw. Ale im dłużej patrzę na całość (a już długo patrzę ;]) tym bardziej mi sie całość podoba i jednak widzę, że można coś kreatywnego z tego wydobyć.

    Edit: Nie no świetne jest!

  3. #3

    Domyślnie

    mi sie bardzo podobają banany i maliny

  4. #4

    Domyślnie

    Nigdy nie lubiłem zdjęć z selektywnie zdjętą saturacją i niestety twoje też mnie do tej techniki nie przekonały.
    Należy wybrać: albo kolor, albo b/w. Połączone ze sobą IMO jedno z drugim się "gryzie".
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

  5. #5

    Domyślnie

    Taką kolorystyką mógłbyś wypromować niektóre stoiska na tle innych
    Zdjęcia podobają się, najbardziej banany
    Pokaż mi swoje widmo, a powiem ci kim jesteś...
    D80|18-70|70-300VR|55/2.8micro

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystkie sie podobaja , ale banany poprostu WYPAS.Brawo.

  7. #7
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Aż chciałoby się powiedzieć, że to zdjęcia stockowe - mające w zamyśle ilustrować artykuł o koniunkturze w handlu warzywami, czy podobny. Zauważyłem, że na malinach nawet cena została na kolorowo. Do takich celów zdjęcia wymarzone i idealne (mówię poważnie i bez przekąsów) - ale pokazywane luzem już nie tak bardzo przekonujące...

    Mnie najbardziej ze stawki podoba się ten śmieszny kalafior, ale cały czas podkreślam, że wygląda to bardziej na wprawki, dobrze zrealizowane, bez błędów formalnych, technicznie dość dobre (konwersji b&w mogłaby być bardziej z ikrą), ale ciągle wprawki.

    Żeby nie było, że żądam od każdego obrazka ideologii, głęszych treści, podtekstów, ukrytych sensów, przekazu jasnego bądź nie, zaangażowania społecznego czy podobnej nadbudowy - oczywiście nie, ale takie zastosowanie koloru i b&w troszkę trąci mi pustym zabiegiem formalnym. Słowem - dobre technicznie (za co pochwała), ale ćwiczenia.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    małopolska
    Posty
    29

    Domyślnie

    Ej a gdzie teraz są maliny po 6.50?
    D50

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za wszystkie opinie, cieszę się, że się spodobało. Co do zdjęć, to robine zupełnie przy okazji pobytu na Hali Targowej we Wrocławiu. Wyłącznie na własny użytek (tak jak wszystkie inne zdjęcia, które robię). Konwersja do B&W osobiście też nie do końca mi się podoba, ale nigdy tego nie robiłem. Był jednak pomysł i efekt wyszedł taki.

    Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za chęć podzielenia się swoimi uwagami.
    D90 + N35/2 + N50/1.8 + N18-200 VR + T12-24; SB-800, SU-800; NX100 + 20-50 + 20/2.8; cokin
    moja galeria: http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_piotrw

  10. #10
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotr w Zobacz posta
    Konwersja do B&W osobiście też nie do końca mi się podoba, ale nigdy tego nie robiłem.
    A czym tym razem robiłeś (tzn. jakim softem)?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •