Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 104
  1. #1

    Domyślnie Dylemat Nikon D3 czy Canon Mark III...??

    Dylemat Nikon D3 czy Canon Mark III...? od dawna "siedzie" w nikonie,ale tyle razy mnie juz zawiodl ze mam go serdecznie dosc,mysle czy by nie przejsc na canona,jedna wacham sie czy ostatni raz nie zaufac nikonowi d3,glowne problemy poprzednich nikonow w porownaniu do canonoa nawet marka 1 czy 2 to koszmarne szumy,dajmy na to na meczu przy swietle,w canonie mozna robic na 1600 a u mnie na 800 sa szumy jak kurze jaja,koszykowka hala: canon 1600 ,nikon 800 (kurze jaja !!) bo przy podbiciu na wiecej niz 800 nie musze chyba mowic,ostrosc w canonie lepsza,jezeli nikon bedzie taki jak obiecuja to super,ale d2x tez mial byc a to generalnie najwieksza porazka w fotografii reporterskiej sportowej.....

  2. #2
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    pościągaj sample albo poczekaj 3 tygodnie aż body będzie w sklepach.
    Miałem przez pare godzin obie jedynki mark3, porobiłem trochę zdjęć (popatrz na watki w dziale inne systemy, podlinkowałem zdjęcia). ISO1600 ma widoczny szum. Sample z D3 na tej czułości - prawie zupełnie nie. Tu gra rolę powierzchnia piksela. Musisz wybrać czy wolisz więcej MPx i więcej szumów, czy mniej MPx i mniej szumów (potrzebujesz w reporterce więcej niż 12 MP???). Czy wolisz cropa 1,3 czy FX?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilu13 Zobacz posta
    Dylemat Nikon D3 czy Canon Mark III...? od dawna "siedzie" w nikonie,ale tyle razy mnie juz zawiodl ze mam go serdecznie dosc,mysle czy by nie przejsc na canona,jedna wacham sie czy ostatni raz nie zaufac nikonowi d3,glowne problemy poprzednich nikonow w porownaniu do canonoa nawet marka 1 czy 2 to koszmarne szumy,dajmy na to na meczu przy swietle,w canonie mozna robic na 1600 a u mnie na 800 sa szumy jak kurze jaja,koszykowka hala: canon 1600 ,nikon 800 (kurze jaja !!) bo przy podbiciu na wiecej niz 800 nie musze chyba mowic,ostrosc w canonie lepsza,jezeli nikon bedzie taki jak obiecuja to super,ale d2x tez mial byc a to generalnie najwieksza porazka w fotografii reporterskiej sportowej.....
    Wybrałeś sobie normalnie najlepszy moment na zmianę systemu - akurat jak jest szansa, że D3 wreszcie będzie naprawdę na świetnym poziomie, a wręcz lepszy niż Marki. Czytałem wiele opinii sportowych reporterów (w tym takich, którzy obecnie używają Canonów) i praktycznie wszyscy byli w ciężkim szoku a wręcz wspominali coś o rewolucji. W związku z powyższym faktycznie ceny jedynek powinny nieco spaść...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Wybrałeś sobie normalnie najlepszy moment na zmianę systemu
    Wyczuwam nutkę ironii...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  5. #5

    Domyślnie

    ale tyle tazy zaufalem juz nikonowi i sie zawiodlem ze mam juz go dosc,ale rzeczywiscie najlepiej poczekac,porobic jednym i drugim i wtedy pomyslec....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilu13 Zobacz posta
    ale tyle tazy zaufalem juz nikonowi i sie zawiodlem ze mam juz go dosc,ale rzeczywiscie najlepiej poczekac,porobic jednym i drugim i wtedy pomyslec....
    Życie lubi czasem zaskakiwać.

    Na wcześniejsze Nikony od początku wszyscy narzekali jak jasna cholera. Tutaj wszyscy są wręcz w amoku. Pod koniec miesiąca puszki trafią do sklepów, będzie wiadomo coś więcej. Ale kiedyś do cholery musieli zrobić coś naprawdę dobrego...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Życie lubi czasem zaskakiwać.

    Na wcześniejsze Nikony od początku wszyscy narzekali jak jasna cholera. Tutaj wszyscy są wręcz w amoku. Pod koniec miesiąca puszki trafią do sklepów, będzie wiadomo coś więcej. Ale kiedyś do cholery musieli zrobić coś naprawdę dobrego...
    No, wyjścia nie mieli...

    Cytat Zamieszczone przez gilu13 Zobacz posta
    ale tyle tazy zaufalem juz nikonowi i sie zawiodlem ze mam juz go dosc,ale rzeczywiscie najlepiej poczekac,porobic jednym i drugim i wtedy pomyslec....
    A to mi wyglada na małą prowokację... Daj mu jeszcze jedną szansę
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    A to mi wyglada na małą prowokację... Daj mu jeszcze jedną szansę
    mnie po prawdzie trochę też, bo taki tekst w momencie gdy wychodzi nieszumiąca puszka to raz, a dwa - nie napisał jaki mark3. 1D czy 1Ds. Dla szumów róznica prawie nieistotna, ale ds jest o 10 tys droższy i ma za dużo MP, a 1d ma cropa 1,3. Co przy sporcie powinno być zaletą.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    To prawda, że d2x to taka porażka w fotografii sportowej?
    Pytam bo się nie znam, ale chyba był ok. Przecież tylko dwie firmy sie zajmuja fotografią sportową...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #10

    Domyślnie

    zalezy kto co mysli pod pojeciem tragedia,ja to ze przy tych samych parametrach co moi koledzy na markach 2 ,mam o wieeeeele,uwierzcie o wiele gorsze zdjecia,chodzi mi tu o czulosc ostrosc,kontrast,kolor,nic,poczekam na d3, bo zamiana na canona kosztowala by mnie chyba zbyt duzo kasy,nerwow i zachodu,ale jak bedzie slaby to nie bede sie zastanawial nawet 5 minut....

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •