Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie Gdzie wywołać i skanować w Trójmieście filmy

    Witam,
    mam pytanie, czy ktoś może polecić w Trójmieście dobry lab, gdzie można wywołać i zeskanować na płytkę filmy (Reala, Pro 400H, Kodak Elite), a także slajdy?
    Jeśli ktoś mógłby coś polecić, na podstawie własnych doświadczeń, to byłabym wdzięczna. Zwłaszcza jeśli chodzi o skanowanie.

    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    To może być lab Kodaka koło Wielkiego Młyna, Vis a vis-Św. Katarzyny.Albo napisz do Slaw74.
    Pozdrawiam Marcin Bąk
    FUDŻI

  3. #3
    Zbanowany
    Dołączył
    06 2006
    Miasto
    południowa część Polski
    Posty
    152

    Domyślnie Gdzie wywołać i skanować

    Cytat Zamieszczone przez Neta Zobacz posta
    Witam,
    mam pytanie, czy ktoś może polecić w Trójmieście dobry lab, gdzie można wywołać i zeskanować na płytkę filmy (Reala, Pro 400H, Kodak Elite), a także slajdy?
    Jeśli ktoś mógłby coś polecić, na podstawie własnych doświadczeń, to byłabym wdzięczna. Zwłaszcza jeśli chodzi o skanowanie.

    pozdrawiam

    Witam . Ja skanuję przezrocza małoobrazkowe i z fimów 6x6 cm (ale tylko skanuję - nie wywołuję), ale ja nie mieszkam w Trójmieście i tu jest problem. A robię to dobrze. Jeśli jesteś zainteresowany mimo wszystko to przyślij mi PW. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    jeśli skanowanie to http://www.skanuj.pl/ są we Wrzeszczu, nawet wysyłkowo co do wołania to chyba najlepiej w TCF koło Wielkiego Młyna na ul. Podmłyńska, tam świetnie wołają, forsują na życzenie itd., co do odbitek to robią próbki wybierasz i jadą

  5. #5

    Domyślnie

    Witaj!

    Kolega Baku127 o mnie wspomnial... tak rowniez polecam TCF a scislej TCF2 bo tak obecnie sie to laboratorium nazywa. Jesli chodzi o starowke to raczej najlepsze miejsce!

  6. #6

    Domyślnie

    skanuję, nie wywołuję
    zapraszam -> TU

  7. #7
    Sprzedawca_ryb
    Gość

    Domyślnie

    TCF też już schodzi na psy. Ostatnio wywoływałem ze skanowaniem i się załamałem. W tej chwili nie znam żadnego punktu który by wywoływał/odbijał/skanował klisze na jakimś poziomie. Chociaż podobno we Wrzeszczu w Jantarze na piętrze jest jakiś koleś, zapaleniec, który robi przyzwoicie, ale dopiero do niego się zbieram.

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2007
    Miasto
    Trójmiasto
    Posty
    9

    Domyślnie

    To mnie mocno zaniepokoiłeś.......... A z czego jestes niezadowolony, co było nie tak???

  9. #9
    Sprzedawca_ryb
    Gość

    Domyślnie

    Wieczorem lub jutro postaram się pokazać jakieś przykłady, bo to oczywiście rzecz często gustu. Nie chcę robić zamieszania, jeśli komuś coś odpowiada (przykład szumów w temacie D70s, którego większość ludzi nie widziała).
    Ja w każdym bądź razie byłem wkurzony (na skanowanie), szczególnie wtedy gdy obejrzałem slajdy.

    A może ktoś wie, czy jeszcze gdzieś z negatywów odbiją analogowym labem?

  10. #10

    Domyślnie

    Nie chcac nikogo bronic ani oskarzac!
    Pracuje wiele lat juz w fotografii, w labie, fotki, i rozne *******y z tym zwiazane!
    Nawet odnosnie wlasnej pracy moglbym uslyszec same pochlebne opinie a z drugiej strony skargi! Tak to juz z uslugami jest (zreszta nie tylko) - wszystkim nie dogodzisz!

    Z aparatami podobnie: ilez to razy slychac bylo ze ten jest najlepszy a tamten do bani....!!!

    Mysle ze wszystko jest dla ludzi i z tymi ludzmi trza sie umiec dogadac! Przede wszystkim nalezaloby porozmawiac, przedstawic swe oczekiwania, zapytac o mozliwosci drugiej strony! I bedzie git!

    Jakos nigdy nie schrzanilem odbitki komus, kto przyszedl do mnie, pogadal, powiedzial ze lubi takie czy siakie....
    Przeciez z jednej klatki negatywu mozna zrobic wiele roznych odbitek i skanow! Moze trzeba okreslic swe oczekiwania. Jak ktos lubi cieple doswietlone odbitki to niech powie o tym w labie (zakladam oczywiscie ze ludzie tam pracujacy sie na czyms znaja).
    Niestety nikt nie jest wruzka, ciezko czasem trafic w gust klienta.

    Tu poczesci wygrywa cyfra, przynajmniej do momentu zaniesienia zdjec do labu. Dalej jest tak samo... znow mozna uslyszec ze tam to to, a tam siamto...
    Do momentu bawienia sie zdjeciem w szopie jestesmy panem i wladca swych fotek, a pomyslmy ze z analogiem jest tak ze cala czarna robota spada na lab.

    Generalnie ludzie maja tendencje do obwiniania wszystkich i wszystkiego tylko nie samych siebie, a tyle ktos kiedys pisal o systemie strefowym chociazby.... czy jeszcze ktos wie co to jest? Latwo jest powiedziec ze ktos cos zepsul, ze APARAT ROBI kiepskie zdjecia , ze niedoswietla czy cos tam jeszcze..... a czasem wystarczy umiec sie sprzetem obsluzyc i pomyslec!
    Dlatego moim zdaniem najlepszy jest jakis manual bez automatyki i dobry slajd czy negatyw cz/b.

    Ps. mam nadzieje ze nikt nie wezmie tego dziwnego postu do siebie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •