Close

Strona 2 z 371 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 3702
  1. #11

    Domyślnie

    Mogę tylko podpisać się pod tekstem Czornyja. Maki dlatego są tak popularne w dtp/foto itp, bo po prostu były pierwsze. Gdy zaczynałem to w ogóle nie było dyskusji na tym rynku - pracowało się na makach - bo inaczej się nie dało. Ruch na windowsach rozpoczął się właściwie od win95. Uśredniam oczywiście - pomińmy wyjątki.
    To co dla mnie jest jeszcze ważne w makach - to moja niechęć do grzebania w bebechach kompa i w sofcie. Aktualne kompy (stacjonarny - 1 rok + laptop - 1,5 roku) w momencie kupna miały postawione przeze mnie systemy - od tego czasu przeszły tylko pokazujące się czasami updaty. Pracują codziennie po wiele godzin - non stop w necie. Zero zwiechów, przeinstalowań, wirusów i problemów typu brak jakiegoś sterownika. I to jest to co lubię. Wiem, że na windzie też tak można, ale sorki - średnia jest zupełnie inna.
    Sprawa wydajności na dziś średnio jest taka sama na różnych platformach - z różnymi odchyłkami w zależności od zastosowania.
    Ceny można porównywać - ale nie ze składakami. Mak jest dobrym firmowym komputerem. Musi kosztować - jak i niektóre firmowe kompy pracujące pod windą. Pod windą zresztą na dziś można pracować na maku. Każdemu wg potrzeb i chęci
    Można by długo - doprowadzając do kolejnej wojny systemowej - tylko po co? Więc proponuję unikać stanowczych określeń typu BZDURA.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hicks Zobacz posta
    Taaaaak zwlaszcza Aperture jest wzorem szybkosci
    A na czym go próbowałeś? Znaczy na jakim maku?

  3. #13

    Domyślnie

    I jest jeszcze jedno: jak chce dobry sprzet do grafiki, dtp to aby wybrac dobry PC, monitor musisz się na tym znać, poszukać, porównać. W mac-ach masz mniejszy wybór - co jest naprawdę zaletą dla osób nie obeznanych z komputerologią.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    A na czym go próbowałeś? Znaczy na jakim maku?
    Macbook Pro 15.4 2GHz 2GB RAM. PS CS3 ladnie na nim smiga. Wywolywaczka rawow canona byla szybsza niz Aperture. Zreszta z tego co wiem wlasnie ze wzgledu na szybkosc a dokladniej jej brak zmieniono caly zespol programistow. Wiec wersja 2.0 bedzie pisana przez innych moze bedzie szybsza.
    Ostatnio edytowane przez hicks ; 06-11-2007 o 14:09
    D50+Tamron 17-50/55-200/90 macro + SB-800 + SB-26 + (PQI i SANDISK III 2 GB - uszkodzone)

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sever Zobacz posta
    I jest jeszcze jedno: jak chce dobry sprzet do grafiki, dtp to aby wybrac dobry PC, monitor musisz się na tym znać, poszukać, porównać. W mac-ach masz mniejszy wybór - co jest naprawdę zaletą dla osób nie obeznanych z komputerologią.
    Monitorów to nie za bardzo dotyczy. Chyba, że kupujesz iMaca.
    W sumie innych elementow też. Tablety, klawiatury, myszy i co tam jeszcze - od kupującego zależy.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hicks Zobacz posta
    Macbook Pro 15.4 2GHz 2GB RAM. PS CS3 ladnie na nim smiga.
    Sprzęt jak najbardziej. Przydałoby się wiecej RAMu.
    Patrząc na specyfikację: http://www.apple.com/aperture/specs/ widać, że ślizgasz się po dolnych granicach rozsądnej specyfikacji.
    Sprawdź którą masz wersję systemu i Aperture - to też ważne.
    Niestety współczesne kompy i softy chcą coraz więcej RAMu. U mnie przy 4,5 giga RAMu jest luuuz.
    Ostatnio edytowane przez samek ; 06-11-2007 o 14:15

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Monitorów to nie za bardzo dotyczy. Chyba, że kupujesz iMaca.
    W sumie innych elementow też. Tablety, klawiatury, myszy i co tam jeszcze - od kupującego zależy.
    Monitory to też dotyczy - kupujesz po prostu zestaw MacPro + Apple Cinema Display (wybierasz tylko wielkość monitora).
    Kalwiatura/myszka w komplecie - zreszta drobiazgi to już sam sobie dobierzesz tak aby było Ci wygodnie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sever Zobacz posta
    Monitory to też dotyczy - kupujesz po prostu zestaw MacPro + Apple Cinema Display (wybierasz tylko wielkość monitora).
    Kalwiatura/myszka w komplecie - zreszta drobiazgi to już sam sobie dobierzesz tak aby było Ci wygodnie.
    Nie zgadzam się - owszem - klawisze dostajesz z mychą - możesz zmienić. Ale to drobnostka.
    Monitor to poważna sprawa. ACD powiedzmy jest średniej klasy. Jeśli kupujesz monitor do obróbki foto to raczej proponuję inny sprzęt.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samek Zobacz posta
    Pracują codziennie po wiele godzin - non stop w necie. Zero zwiechów, przeinstalowań, wirusów i problemów typu brak jakiegoś sterownika.
    No i to jest jeden z powodów. Jakbym miał kasę na dobrego Maca to od razu...
    Maja dobre wyświetlacze w laptopach.
    Tańszy soft.
    Najgorsze są te wirusy...
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikonay Zobacz posta

    bzdury - bodajże od wersji 7.0 PS projektowany jest, jak to nazywasz - natywnie, na macach i windowsach

    bzdury, bzdury, bzdury...

    i kolejny mit...

    Powiem tak, dobry pecet śmiga równie szybko, jeśli nie lepiej niż niejeden mac, determinującą cechą jest tu tylko snobizm, inaczej jest w US czy UK, bo tam apple ma więcej udziałów w rynku niż w Polsce, ale u nas to tylko snobizm niektórych agencji reklamowych...
    He, he, he... Snobizm powiadasz? To znaczy, że na najbardziej rozwiniętych rynkach same snoby... A może tam PC są gówno warte, bo nie rozumiem takich argumentów?
    To, o czym Czornyj wspomina, przerabiałem na własnej skórze, ale zapewniam, że zostałem przy macach wcale nie z sentymentu. Nie zapominajcie o stabilności systemu. To jest zarąbiście ważne, jak po kilkugodzinnej dłubaninie masz pewność, że z jakiś idiotycznych, niezależnych od Ciebie powodów szlag nie trafi całej roboty.
    Co do iMaców, to wcale nieźle nadają się także i do DTP, szczególnie już te z C2D, ale ostatnio zrobili numer, i zaczęli do 17" i 20" pakować badziewiarskie matryce TN...

    Pozdrawiam

Strona 2 z 371 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •