Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: kapu kap

  1. #11

    Domyślnie

    No ładnie ładnie koleżanko
    Ślinie się na zdjęcie 6 i 7 - z jednej strony wygladają jak render, z drugiej są takie prawdziwe.

    Gratulacje!
    => całe życie zastanawiam się co tutaj umieścić <=

  2. #12

    Domyślnie

    piękne
    może przypadkiem pstryknęłaś fotkę swojemu studio ?
    chciałabym zobaczyć co i jak poustawiałaś. Tylko lampy + statyw czy było coś jeszcze?
    no i kurde jak Wy to ludu robicie, że ostrość jest tam gdzie powinna?

  3. #13
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Swietna mokra robota! biore 4-10... jedne z najlepszych [jak nie najlepsze] kropelek jakie widzialem...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stonka Zobacz posta
    no i kurde jak Wy to ludu robicie, że ostrość jest tam gdzie powinna?
    Zapewne Manual Focus
    zıq˙ʞǝɔǝıʍ//:dʇʇɥ :ɐʍoɯop ɐuoɹʇs ɐɾoɯ

  5. #15

    Domyślnie

    Niepowiem, robi wrażenie. Piękne.
    A te eksperymenty to w domu? No kurcze, nie powiem aż zazdroszczę. Można poznać zdjęcia od strony technicznej(technika oświetlenia, jak takie efekty uzyskiwałaś i jaki sprzęt)
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  6. #16

    Domyślnie małe objaśnienia

    Cześć!

    Fajnie, że fotki przypadły Wam do gustu

    A więc było to tak:
    Niedawno w wyniku "nieszczęśliwego wypadku" zdechły mi wszystkie rybki pozostawiając po sobie niewielkie puste akwarium. Z uwagi na sporą objętość postanowiłam wykorzystać je jako basen dla spadających kropelek. Aby zapewnić regularność kapiących płynów użyłam zwykłej kroplówki zakupionej w aptece.

    "Studio" - to za duzo powiedziane - zdjęcia robiłam w swoim pokoju. Niestety "instalacje" już zdemontowałam, więc z pokazaniem kulisów byłoby teraz ciężko.

    Co ciekawe aparat i akwarium na wszystkich zdjęciach były dokładnie tak samo ustawione. Różnice pomiędzy jesiennymi kolorami a metaliczną rtęcią uzyskiwałam sterując odpowiednio oświetleniem.
    Jako źródło światła posłużyły mi dwie sabinki odpalane zdalnie przez mój aparat. Metaliczny efekt otrzymywałam w momencie gdy główne światło było dokładnie naprzeciw obiektywu. Ładne jesienne kolory (które prawdopodobnie były pochodną mebli w pokoju) uzyskiwałam błyskając z boczku. To chyba tyle wskazówek - proponuje poeksperymentować - bo zabawa jest przednia.

    Acha, polecam jeszcze wlać do kroplówki róźne plyny. Powstają ciekawe efekty! (na niektórych fotografiach widać mleko i alkohol).

    Ostrość ustawiałam przy pomocy autofocusa, blokując go w momencie gdy trafił w odpowiednie miejsce. (przydatna jest trzecia dłoń, która wskaże miejsce upadku kropelek).

    Pokój był zaciemniony. Czas 1/250, przesłona w okolicach 8. Aby obraz był możliwie ostry aparat ustawiłam w sporej odległości od sceny (niecałe 2m). Obiektyw 70-200/2.8 VR ustawiony był na 200mm. Probowałam jeszcze zrobić to samo przy pomocy szkła makro - ale tutaj niestety zawsze głębia ostrości była zbyt płytka.


    To chyba tyle Mam nadzieje ze odpowiedziałam wyczerpująco. W razie dodatkowych pytań śmiało piszcie!

    Pozdrawiam serdecznie
    Misia

  7. #17

    Domyślnie bonusik

    Na deser podrzucam Wam jeszcze moim zdaniem ciekawych kilka prac z kropelkowej serii.


    12.


    13.


    14.


    15.



    16-1.



    16-2.



    Pozdrawiam
    Misia

  8. #18

    Domyślnie

    Dobra robota , gratulacje.

  9. #19

    Domyślnie

    Ach piękne.
    Dzięka za opis, ale jakie body...
    "Potęga wiary jest motywacją i siłą podtrzymująca każde ważne, znaczące i pełne sukcesu życie"
    || D70 | T17-50/2.8 ||

  10. #20

    Domyślnie

    Wspa-nia-łe!
    Naprawdę dobre zdjęcia, aż człowiekowi się zachciewa zabawy z wodą...
    Pozdrawiam
    Pokaż mi swoje widmo, a powiem ci kim jesteś...
    D80|18-70|70-300VR|55/2.8micro

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •