Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Światełka do studia !!!

    Witam wszystkich!!!

    Dawno nie pisałem, ale dopadł mnie problem i zmuszony jestem prosić o konstruktywne porady

    Mam odrobinkę odłożonych pieniążków i chce zainwestować w lampy studyjne i tu zaczyna się problem z wyborem, bo niby troszkę jest tego wszystkiego na rynku, ale, jak co, do czego to ciężko wybrać – Wiec proszę o rade, co wybrać czy jedna lampkę lepszą Np. elfo Quant F250, czy może zestaw 2 lamp elfo MIQRO PRO czy idąc dalej może cosik takiego jak CY300K albo ktoś ma inne propozycje na oświetlenie?

    Pozdrawiam

    Artur
    a-rtix
    Nikonik D 200 i kilka dziwadełek

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    krotka instrukcja pytania o kupno lamp studyjnych:
    przenosimy kursor myszki w prawy gorny rog ekrany
    szukamy wzrokiem napisu szukaj, klikamy nanim
    wpisujemy w szukanym wyrazeniu np elfo funsport
    dostajemy wynik kilkunastu watkow na ten temat.
    czytamy.
    jak cos jest niejasne pytamy na forum

    ps. witamy 13345 osobe rzucajaca sie na oswietlenie studyjne w ciagu ostatnich 3 miesiecy

    z dobrych rad. policz ile masz pieniedzy. podziel to na godziny wynajmu profesjonalnego studio. dostaniesz wynik oznaczajacy po ilu godzinach zwroci cie sie twoj zakup. pod warunkiem ze bedize rownie profesjonalny co wynajmowane studio. pomysl czy warto. czy nielepiej wynajac. potem idz spac. jak rano bedizesz nadal zdecydowany to policz ze do lamp trzeba zakupic statywy softboxy lub chociazby parasolki, wrota, filtry, tla ktoer nie kosztuja ponizej 300pln/szt ...
    potem pomysl ponownie ..
    z dobrego serca- dwie lampy to absolutne minimum jesli chcesz myslec o fotografii studyjnej jako takiej. wg mnie od trzech w gore zaczyna sie fotografia. przy pieciu zaczyna sie miec pelnie mozliwosci ... itd itd .. jezeli oczywiscie umie sie toto wykorzystac ..

  3. #3

    Domyślnie

    tak btw.pobaw sie najpiew lampkami biurkowymi...mi to bardzo dobrze wyszlo http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=18375 pozbieraj jeszcze troche i kup cos porzadnego...jesli tak bardzo chcesz studio sobie zrobic...
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  4. #4

    Domyślnie

    Za kwotę 5000 można się bawić trochę poważniej w studio. Można też dużo, dużo taniej , stopniowo budować studio i rozwijać swoje umiejętności.
    jak kto lubi, chce i ma gdzie to do dzieła.. inwestycja nie jest porażająca
    wobec frajdy którą przyniesie, a w przyszłości może się stać np. dodatkowym żródłem dochodu. Wynajmowanie studia to msz pomyłka i marna inwestycja - potrzeba dużo czasu i prób by nabyć potrzebne umiejętności.
    Moje wyliczenia oparte są o ceny lamp i akcesoriów z firmy funsport

    Rzeczywiście, jak rozsądnie pisze Shakk na początek warto zacząć od eksperymentów z lampkami biurkowymi i próbowac, próbować, próbować- sam jestem na tym etapie
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  5. #5

    Domyślnie

    meliszipak co jak co ale lampki nie sa takie zle ;] i sporo taniesz niz ta magiczna suma 5000 :]
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shakk
    meliszipak co jak co ale lampki nie sa takie zle ;] i sporo taniesz niz ta magiczna suma 5000 :]
    Wymieniłem tę sumę w kontekście budowania profesjonalnego studia i moich szacunków.l
    W wielu przypadkach świetne efekty mozna osiągnąć używając wyobrażni i sprzętów
    dostępnych w domu np. lampki, prześcieradła, karnisze, papier śniadaniowy, folia srebrna do żywności, itp.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  7. #7
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Za kwotę 5000 można się bawić trochę poważniej w studio.
    Wynajmowanie studia to msz pomyłka i marna inwestycja - potrzeba dużo czasu i prób by nabyć potrzebne umiejętności
    mowimy o profi studio?? zakladajac ze bedzie to srednio profesjonalne studio oparte na 3 lampach klasy elfo/markoflash to jest to wydatek ok 6kpln na lampy i statywy, softboxy. czyli podstawa. do tego akcesoria: blendy, strumienice, wrota, filtry .. pikus .. ok 1,5kpln.. dokladamy 3tla i mocowanie tel czyli kolejne 2kpln i dorzucamy jeszcze pomieszczenie .. na samo studio 4x7m plus jakas garderoba .. wynajem takiego czegos w zaleznosci od lokalizacji.
    zakladamy ze caly czas mowimy o studio a nie kawalku pokoju czy tez garazu w ktorym foci wiekszosc z nas.
    czyli robia nam sie koszty ok 10-12 tys na poczatek a potem czynsz za miejsce plus prad itp ..

    z drugiej strony .. godzina pracy w sietnei wyposazonym studio kosztuje ok 50-70pln. czesto na sprzecie na jaki wiekszosc z osob sobie nie pozwoli
    10kpln podzielone przez 50pln daje nam 200h pracy .. sesja trwa ok 4-5 h daje to 40-50 sesji .. w ile czasu jestes w stanie to wykorzystac??? bez klopotow szukania martwienia sie .. po prostu przyjezdzasz placisz i wymagasz ... ajak zaczniesz na tym zarabiac i robic komercyjen sesje i bedziesz mial kaprys zainwestowac to przeciez zawsze mozesz ..
    nie wiem skad sie wziela na forum mania kupowania sprzetu studyjnego .... :/ moda jakas czy co?? ja tam sie ciesze bo jz neidlugo wiekszosc zacznie go wyprzedawac

  8. #8

    Domyślnie

    1.Wiesz, przeszkody zawsze można mnożyć.
    2. Inwestycja nawet 50tys zł w interes z którego da się wyżyć to i tak pikuś.
    3. Kalkulacje oparte o lampy i osprzęt z funsportu.
    4.
    ja tam sie ciesze bo jz neidlugo wiekszosc zacznie go wyprzedawac
    no widzisz- dla każdego coś dobrego

    Już bym sobie nabył sprzęt, ale być może okazyjnie kupię pomieszczenie na pracownie i studio.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  9. #9

    Domyślnie

    Sailor dokladnie moda...inni maja to sobie tez kupie :] w 90% ludzi co kupuja sobie sprzet studyjny nie mam pojecia jak ich uzywac...smutna prawda
    "taka będzie przyszłość.ktoś będzie odbierał nasze śmieci i jeszcze się cieszył" A.Stasiuk

  10. #10

    Domyślnie

    w 90% ludzi co kupuja sobie sprzet studyjny nie mam pojecia jak ich uzywac...smutna prawda
    może tak lubią, może szybko się uczą, może im to się opłaci- kto wie?
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •