Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: CBL Lens

  1. #21

    Domyślnie

    Jeszcze raz mogę tylko tylko na sucho wytłumaczyć, że szara lub biała karta to powierzchnia i może dać dobre rezultaty, gdy światło jest rozproszone i jednorodne, natomiast gdy mamy w pomieszczeniu kilka źródeł światła o różnej temperaturze barwowej i dodatkowo np. światło padające przez okno, to zależnie od tego, jak (pod jakim kątem) do źródeł światła ustawimy płaszczyznę białej lub szarej karty przy fotografowaniu wzorca, będziemy mieli inne rezultaty.
    Cbl lens jest natomiast rodzajem soczewki, która skupia światło padające z różnych kierunków, załamuje poprzez system pryzmatów i odbija w kierunku obiektywu.
    Chciałbym, żeby ten "kawałek plastiku " (w rzeczywistości cbl lens skałada się z 4 różnych materiałów) kosztował mniej, ale niestety jest jeden prodcent, który tą konstrukcję opatentował.
    Dla mnie, zanim zająłem się dystrybucją, cbl zwrócił się po pierwszym zleceniu. Zamiast siedzieć wiele godzin przed ekranem klient zaakceptował surowy materiał jako wglądówki a tylko kilka wybranych zdjęć do druku dopieściłem w PS.
    Dlatego namawiam wszystkich na testowanie, bo w warunkach reporterskich cbl się sprawdza.
    Jak dotąd nikt nie skorzystał z opcji zwrotu przy zakupie cbl.

  2. #22

    Domyślnie

    A ja tak z innej beczki.
    Znalazłem coś takiego:
    http://allegro.pl/item263512629_nie_..._cap_55mm.html

    Czy to jest jakaś podróbka, czy co?
    Cena 10x niższa, a działanie podobne.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •