Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie Okular powiekszajacy

    Czy ktos stosowal okular powiekszajacy DG-2? Oto link:

    http://interfoto.pl/akcesoria-cyfrowe/Nikon/DG2/

    Podobno umozliwia dokladne ustawianie ostrosci... czy to jest wygodne i poreczne? Nie rozwiazuje czasem problemow manualnego ostrzenia w malych wizjerkach D70 i D50? Warto? Bardzo mnie zaciekawil ten patent...

    Przy okazi zapytam ktore apraty Nikona maja potwierdzenie ostrosci dla szkiel manualnych? I jak jest z szklami M42?

    Pozdarwaim

  2. #2

    Domyślnie

    Ciekawa rzecz może się przydać. Tylko jak to w praktyce się sprawdza,
    czy jest to wygodne i czytelne w kadrze.Chetnie posłucham tych
    co już przetestowali.
    Pozdrawiam.
    Pzdr, Andrzej

    Fotografia to sztuka uchwycenia momentu .

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam wersje Canonowska, tyle ze jest to wziernik katowy - x1.25 i x2. Za to swietnie pasuje do D70

    1. Powiekszenia x2 bardzo dobrze sprawdzaja sie w makro. Przyklad: moje autoportrety na glowce od szpilki (do poszukania w archiwum, tytul chyba: ektremalny autoportret)

    2. Pamietaj, ze obraz jest powiekszony x2, czyli widzisz tylko wycinek kadru, a wiec nie wiesz jak komponujesz i nie widzisz linijki na dole wizjera, a wiec musisz oderwac wzrok od wizjera, by sprawdzic nastawy.

    Pozdrawiam,

    K.Polak
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    no ale jest podnoszony... wiec moge skadrowac, zalozyc, wyostrzyc jeszcze w razie potrzeby zdjac i zrobic zdjecie...

    oczywiscie do sportowych zdjec sie nie nadaje... ale mam na mysli wykozystanie obiektywow manualnych M42 w jakims portrecie albo cos...

  5. #5

    Domyślnie

    Rzeczywiscie, nie zauwazylem, ze jest podnoszony. Hmm, chyba powinien sie sprawdzic, o ile to podnoszenie i opadanie nie bedzie zbyt wkurzajace. A ladne te modelki?

    A jak bedzie podniesiony to da sie kadrowac, da sie przystowic oko do wizjera, czyli da sie go maksymaknie odchylic? Sprawdz to.

    Pozdrawiam,

    K.Polak
    Chcesz sie poczuc, jak w Polsce? Porozmawiaj z Sailorem. Polecam! Swietna kuracja wstrzasowa!

  6. #6

    Domyślnie

    Też mi to chodziło po głowie.
    Przydatna sprawa przy portretówce z małą GO na jasnych szkłach.

    Tylko dlaczego toto nie pasuje do D70 ?

    Czy rzeczywiście D50 ma inne mocowanie muszli ocznej?

    PS. Swoją drogą, to powinienem chyba sobie kupić muszelkę, bo stara się gdzieś zapodziała...

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    tak czy owak podpisnam sonnara 180 f/2.8 i jade Moze nie jest to najwygodniejsze rozwiazanie na swiecie i duzy wizjer bylby lepszy... ale chyba mozna sobie z tym jakos poradzic...

    a ze niepasuje, to z pewnoscia mozna przerobic

  8. #8

    Domyślnie

    pasuje pasuje
    trzeba dokupic przejsciowke
    dg2 siada wlasciwie na wzystkim sa nawet przejsciowki do d200.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak trochę OT: czemu nie ma okularów powiększających, ale tak żeby nie obcinały obrazu? (a może są?)
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    118

    Domyślnie

    tak... nazywaja sie wiekszy wizjer

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •