Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79
  1. #11

    Domyślnie

    ... a w czym problem zablokować ostrość na wybranym wcześniej punkcie?
    poza tym , nawet gdyby tak było to odnosi się to również do pilota...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nowart Zobacz posta
    ... a w czym problem zablokować ostrość na wybranym wcześniej punkcie?
    poza tym , nawet gdyby tak było to odnosi się to również do pilota...
    Problem w tym, że byś musiał ostrzyć w ciemno. A z pilotem to wcale nie tak, bo siadasz wygodnie na kanapie, wciskasz guzik, aparat łapie na Ciebie ostrość i robi fotkę
    zıq˙ʞǝɔǝıʍ//:dʇʇɥ :ɐʍoɯop ɐuoɹʇs ɐɾoɯ

  3. #13

    Domyślnie

    wcale nie w ciemno bo babcia będzie na kanapie, pomiar na babcię, samozadowalacz, ja siup na kanapkę i fotka jak tralala
    poza tym wątpię aby czujnik złapał akurat ostrość na mojej twarzy przy strzale z pilota... ale nie robiłem takowych więc nie weim.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    jest coś lepszego godzacego oba wynalazki. Wyzwalanie pilotem radiowym. Działają także zdjęcia seryjne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Co wy z tym sensorem z przodu ? nikon ML-3 ma sensor obracany dookola..sa tez i zdjecia seryjne....wiec jesli to nie kwestia kasy to zapomnijcie o wezyku

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BrylantS Zobacz posta
    Co wy z tym sensorem z przodu ? nikon ML-3 ma sensor obracany dookola..sa tez i zdjecia seryjne....wiec jesli to nie kwestia kasy to zapomnijcie o wezyku
    zaczekaj bo chyba nie załapałem - możesz jaśniej??
    pilot ma obracany sensor, jasne. obracasz go sobie w dłoniach więc jest obracany
    i spróbuj machnąć swoim pilotem 3kl/s w swoim body (o ile może) a potem pisz o zdjęciach seryjnych...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #17

    Domyślnie

    Tak sie sklada ze mam tego pilota po zamontowaniu sensora obraca sie dookola.....a zdjecia seryjne..? poprostu wciskam przycisk i przytrzymujac aparat robi zdjecia tak jak ma ustawione w body np w D200 5kl/s Ale wybaczam Ci bezczelne negowanie tego co wczesniej napisalem dla niektorych sprzet nawet takiej klasy pozostaje na obrazkach w necie lub jako zaslyszane plotki na klatce schodowej.
    Ostatnio edytowane przez BrylantS ; 03-11-2007 o 14:37

  8. #18

    Domyślnie

    bez komentarza...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BrylantS Zobacz posta
    Co wy z tym sensorem z przodu ? nikon ML-3 ma sensor obracany dookola..sa tez i zdjecia seryjne....wiec jesli to nie kwestia kasy to zapomnijcie o wezyku
    tak to jest jak się nie pisze dokładnie jakie urządzenie na jakim body zamontowane.
    Posiadacze body z niższych półek mają sensor do IR wbudowany w body i wystarczy im mały, tani pilocik do wyzwalania body. Sensor na body łapie sygnał tylko od przodu.
    druga opcja - body z wyższej półki nie mają wbudowanego sensora IR. Sprzedawany jest w komplecie nadajnik i odbiornik IR (dwa urządzenia). Niestety kosztuje to około 800 zł zamiast okolice 100 jak sam pilot. I obsługuje to zdjęcia seryjne.
    Ja polecam zakup radiówki (chińszczyzna co prawda) za niecałe 200 zł (też 2 urządzenia - nadajnik i odbiornik). Także obsługuje zdjęcia seryjne.
    mam nadzieję, że się wszystko rozjaśniło. Tak to jest jak się nie pisze jakie body i jakie urządzenie. Często w podpisach nie macie podanego body i dyskusja jest jak ślepego z głuchym.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Jacku a mógłbyś pokazać np. w linku ta radiówkę ?
    pozdrawiam Piotr


Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •