Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie profesjonalne wydruki wielkoformatowe

    Wielu z Was - zawodowych fotografów - zapewne często sprzedaje swoje zdjęcia wydrukowane w wysokiej jakości. Za pewne od czasu do czasu organizujecie wystawy swoich prac. W związku z tym, chciałbym zaproponować, pewną osobę, która zajmuje się profesjonalnym drukowaniem zdjęć/prac fotograficznych w dużym formacie na potrzeby wystaw, prezentacji, portfolio, sprzedaży wydrukowanych prac.

    Proszę nie traktować tego posta jako formę reklamy, lecz jako rekomendację profesjonalnych usług. Umieszczam tą informację, ponieważ często się spotykam z problemem ( od strony fotografów ) gdzie dobrze i profesjonalnie wydrukować swoje prace. Po co szukać po necie i mieć problemy ze "zwykłymi" drukarniami

    Oferta ta nie jest skierowana dla "amatorów, pół profesjonalistów" tylko dla osób, które żyją ze zdjęć i z ich sprzedaży - Andy, Sailor, Stig... np .

    Odpowiednio wydrukowane zdjęcie, na odpowiednio wysokiej jakości papierze znacznie zwiększa jego wartość.
    Przykładowo koszt wydruku jednego arkusza A3 to koszt 30 zł - Wy ( oczywiście jeśli zdjęcie jest dobre ) sprzedajecie je swojemu klientowi znacznie, znacznie drożej. Coraz więcej klientów wymaga jakości

    Teraz do rzeczy... zdjęcia są drukowane na fotograficznych ploterach Epson Stylus Pro na kultowym papierze Hahnemuhle.

    Na tych materiałach swoje prace prezentują w galeriach tacy fotografowie jak Tomaszewski, Dragan...

    Polecam usługi firmy Book&Art www.book-art.eu/ z Warszawy i Macieja Graja, który jest tam odpowiedzialny za druk.

    Wydruki można wykonywać między innymi na papierach:
    Photo Rag Pearl 320
    Photo Rag 308 - kultowy papier
    German Etching 310 (tylko fotografia czarno-biala)

    W momencie gdy członkowie NKP powołają się na moją skroną osobę ( Marcin z forum Nikona ) przy minimum 10 wydrukach otrzymują jeden gratis. Jest to dosyć ciekawa propozycja - ponieważ te usługi są drogie - ale w momencie gdy szykujemy wystawę, chcemy sprzedać swoje artystyczne zdjęcia warto zainwestować, gdyż możemy sprzedać je znacznie drożej

    Bardzo proszę nie komentować tego posta pod względem drogich wydruków itp... to są usługi jakościowe, które trzeba docenić i zdawać sobie sprawę z tego kiedy jakość jest ważna...

    Mam nadzieję, że się komuś z Was przyda. Jeśli macie pytania - zapraszam na PM

    Co prawda mam zgodę moderatora na umieszczenie tej rekomendacji.... ale jeśłi komuś przeszkadza - proszę o sygnał
    Ostatnio edytowane przez zapa ; 01-11-2007 o 15:48

  2. #2
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Odpowiednio wydrukowane zdjęcie, na odpowiednio wysokiej jakości papierze znacznie zwiększa jego wartość.
    Przykładowo koszt wydruku jednego arkusza A3 to koszt 30 zł - Wy ( oczywiście jeśli zdjęcie jest dobre ) sprzedajecie je swojemu klientowi znacznie, znacznie drożej. Coraz więcej klientów wymaga jakości
    skoro juz polecamy i wyemieniles mnie w poscie to sie dolacze moze warto by bylo zrobic jakis watek z polecanymi labami?
    poznanska fotoviva i jej oddzial w suchym lesie (choc zlecenie mozna zlozyc np w kupcu poznanskim)
    maszyna - durst lambda. nie wiem czy jest jakas maszyna lepsza od tej. chyba ze nastepny durst jeszcze niedawno byly takie 3 w polsce
    powierzchnia wydruku - 127x500cm
    osobiscie drukuje tam wiekszosc duzych prac. koszt 30x45 ok 15pln


    ps. gdzie ci klienci ktorzy doceniaja jakosc??

  3. #3
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    A jako amator to sobie mam iść do FotoJokera, tak?!!

    A tak poważnie, to lubię popatrzeć na swoje fotki na dobrze wykonanych wydrukach. A cena nie gra roli.
    Dzięki za info!

    pozdrawiam!
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ps. gdzie ci klienci ktorzy doceniaja jakosc??
    W Warszawie np ..... facet naprawde dużo drukuje i świadczy to o tym, że jest zapotrzebowanie. a papier nie jest tani... jedna rokla szerokości 61 cm to koszt około 800 zł

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    A jako amator to sobie mam iść do FotoJokera, tak?!!

    A tak poważnie, to lubię popatrzeć na swoje fotki na dobrze wykonanych wydrukach. A cena nie gra roli.
    Dzięki za info!

    pozdrawiam!
    oczywiście, że nie Fotojokera możesz omijać szerokim łukiem...

    ciesze się, że kontakt jest pomocny... jeśli będziesz chciał powiesić swoje dzieło nad kominkiem fajnie wydrukowane na matowym papierze, wiesz gdzie się zgłosić

  5. #5
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    A amatorom odpowiadają na pytania?

    sailor a ta fotoviva to www.fotoviva.pl? Gdzie tam jest jakiś cennik tych dużych formatów?
    Ostatnio edytowane przez pebees ; 30-10-2007 o 19:02

  6. #6

    Domyślnie

    30 zl za wydruk 30x40? Troche drogo, szczegolnie kiedy mozna miec prawdziwa odbitke za 15 czy 20 zl.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    30 zl za wydruk 30x40? Troche drogo, szczegolnie kiedy mozna miec prawdziwa odbitke za 15 czy 20 zl.
    A z którego z podanych korzystasz?
    Aha, ten ze www.skanowanie.com.pl to robi wydruki, nie prawdziwe odbitki.
    Ostatnio edytowane przez pebees ; 30-10-2007 o 19:13

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    A z którego z podanych korzystasz?
    Osobiscie jeszcze z zadnego. Namiary na fotoplakat dostalem od JohnnegoB, po tym, kiedy opadla mi szczeka na widok jego wystawowych odbitek 100x70 i mniejszych. Produkty Jakuba Jewuli tez maja bardzo dobra opinie wsrod znanych mi osob.

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Aha, ten ze www.skanowanie.com.pl to robi wydruki, nie prawdziwe odbitki.
    Fakt -- "zamerdalo" mi sie w tej same kategorii ulubionych.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Osobiscie jeszcze z zadnego. Namiary na fotoplakat dostalem od JohnnegoB, po tym, kiedy opadla mi szczeka na widok jego wystawowych odbitek 100x70 i mniejszych.
    Aha, czyli fotoplakat
    Produkty Jakuba Jewuli tez maja bardzo dobra opinie wsrod znanych mi osob.
    Jakuba Jewuły!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Jakuba Jewuły!
    Sie czepiasz... Tak mi lata temu we lbie sie zakodowalo i zostalo.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •