Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Sailor

    Temat początkowo był związany z wydrukami w technologi ink-jet. Ty wyskoczyłeś z labami. Tekst nie jest naładowany marketingowym bełkotem lecz merytorycznym przedstawieniem różnic między w/w technikami.
    Cytat znanego fotografa jest tylko wykazaniem jakości świadczonych usług.

    Czytając Twoją pierwszą wypowiedz wiem gdzie robisz powiększenia. Każdy robi gdzie chce. Dla Ciebie jakość jest wystarczająca. Dla innych nie, więc dajmy im szansę spróbowania czegoś innego.

    Sailor zapewniam, że gdybyś przedstawił entuzjaście sztuki swoją pracę ( przykładowo akt artystyczny ) wykonaną w labie a obok przedstawił tą samą pracę wydrukowaną np. na Hahnemuhle Photo Rag 308 - zapewniam Ciebie, że wybierze tą droższą... Sprawa częściowo nie dotyczy rynku poznańskiego - wiadomo - Poznaniak to sknera

    Cytat Zamieszczone przez Iras Zobacz posta
    Pytanie tylko czy Kowalskiego obsłuży się tak samo jak gwiazdy polskiej fotografii ?
    Dziękuje

    Zapewniam, że tak. Kowalskich jest wielu a gwiazd mało
    Ostatnio edytowane przez zapa ; 02-11-2007 o 00:04

  2. #22
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Chciałem dobrze... ale widać po dyskusji, że nie wyszło Cel tego wątku to wskazanie miejsca gdzie można coś porządnie zrobić...
    No to masz wątek 'Polecam sprzedającego itd..."
    Nie jest to reklama Z reklamą byśmy mieli do czynienia gdybym miał z tej "reklamy" jakieś profity
    Niestety czerpanie korzyści z przedstawiania oferty to nie jest reklama. Więc Twój tekst reklamą nadal jest

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marker Zobacz posta
    Nie prawda. Zarówno proof cyfrowy jak i ten wykonany z diapozytywów drukarskich będzie zgodny kolorymetrycznie z oryginałem.



    Nie prawda. Domeną tego typu urządzeń mających za zadanie "symulować" druk jest praca na dedykowanym medium. Często "wysokorozdzielczym".



    Zapewniam Cię, że istnieją takie systemy. Proofer cyfrowy to nie ploter czy drukarka wielkoforamatowa "zaopatrzona" w RIP-a.


    Ale, ale... Nie o tym wątek. Za moment zrobimy Zapie OT na temat technik współczesnej poligrafii. Przecież to Forum dla fotografików a nie poligrafów.
    Zapa się nie obrazi

    Trudno mi polemizować z tak ogólnikowymi stwierdzeniami, bo nie jestem wszechwiedzący. Jednakowoż wg. znanych mi wyników pomiarów prób kliszowych i cyfrowych w przypadku systemów cyfrowych udawało się uzyskać większą zgodność kolorymetryczną, wyrażoną mniejszą wartością średnią i pikową deltaE.

    Nawet w przypadku zastosowania jednego nośnika, w przypadku proofa cyfrowego możemy stosować pkt. bieli konkretnego papieru nakładowego i zostanie on zasymulowany, w systemach analogowych jesteśmy ograniczeni do jednej bieli podłoża. Podobnie ma się sprawa w przypadku krzywej charakterystycznej drukowania konkretnej prasy drukarskiej - w Matchprincie mamy wprawdzie różne folie umożliwiające uzyskanie różnych wartości dot-gainu, ale w systemach cyfrowych możemy symulować dowolną zadaną krzywą. O ile wiem, z powtarzalnością w przypadku systemów analogowych też bywa różnie (szczególnie w mokrej technologii Matchprint, sucha Cromalin jest - oczywiście z uwagi na wyższy koszt - nieco mniej popularna)
    Jedyną wyższością prób kliszowych jest identyczny jak w druku kształt rastra, co oczywiście cenią sobie maszyniści offsetowi. Choć obecne systemy systemy cyfrowe potrafią symulować nawet i to.

    W związku z powyższym nie widzę niczego, co by w cytowanym przez Ciebie stwierdzeniu mijało się z prawdą.

    Zgadzam się, istnieją specjalizowane systemy proofingowe, które są lepsze niż atramentówka z RIP-em, ale są to urządzenia dedykowane do zastosowań poligraficznych i w celach wystawienniczych się ich raczej nie używa, a wręcz niekoniecznie się do tego nadają.

    Jeśli zaś chodzi o zastosowania fotograficzne, to nie słyszałem o systemach gwarantujących znacząco większy gamut i dynamikę oraz wrażeniową jakość powiększenia (najnowsze papiery barytowe do złudzenia odwzorowują swoje analogowe odpowiedniki, nawet zapach jest ten sam) niż to, co obecnie oferuje druk atramentowy oparty na rozwiązaniach firmy Epson. Jeśli znasz takie systemy, to na pewno wszyscy tutaj (ze mną na czele) radzi by byli o nich usłyszeć.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 02-11-2007 o 15:21

  4. #24

    Domyślnie

    To jak już jest polecany "wystawowy" wydruk to ja polecę Cyfrowy Świat Kodaka
    Niepozorny labik na Marszałkowskiej przy PL. Konstytucji.
    Robią na Durst Theta 76 a jak coś jest do skanowania to mają Durst Sigma.
    Widziałem całą wystawę w Galerii Braci Jabłkowskich zrobioną u nich. Z tego co wiem to właśnie tam GBJ zamawia teraz printy.

    Cen większych formatów nie znam bo takich nie zamawiam. Pewnie podadzą prze tel.
    Ale na mniejszych (do 20x30) jeszcze się nie zawiodłem odn jakości. Już się boję oddawać w inne miejsca.
    pozdrawiam, Piotr
    __________________

  5. #25
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Temat początkowo był związany z wydrukami w technologi ink-jet. Ty wyskoczyłeś z labami.
    z niczym nie wyskakiwalem. napisalem ze dobre jakosciowo zdjecia a nie wydruki mozna miec znacznie taniej.

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Tekst nie jest naładowany marketingowym bełkotem lecz merytorycznym przedstawieniem różnic między w/w technikami. Cytat znanego fotografa jest tylko wykazaniem jakości świadczonych usług.
    czytajac twoja wypowiedz mam wrazenie ze pracujesz w marketingu
    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Czytając Twoją pierwszą wypowiedz wiem gdzie robisz powiększenia. Każdy robi gdzie chce. Dla Ciebie jakość jest wystarczająca. Dla innych nie, więc dajmy im szansę spróbowania czegoś innego.
    a czy ja gdziekolwiek zabronilem probowania czegos innego? jesli tak to prosze wskaz mi gdzie. jesli po jednej wypowiedzi uwazasz ze wiesz gdzie robie powiekszenia to baaaardzo sie mylisz bo robie zarowno w fotovivie jak i w fotomie a takze o zgrozo probne wydruki w ccsie jak i wydruki w drukarni z ktora wspolpracuje a ktorej HP Indigo w zupelnosci mi jakosciowo wystarcza. pare osob ktore dostaly zeszloroczny kalendarz moze te jakosc potwierdzic
    ograniczanie sie do jednej firmy jest imho niezbyt dobre bo w firmie moze spasc jakosc a wtedy zostaje sie na lodzie

    Cytat Zamieszczone przez zapa Zobacz posta
    Sailor zapewniam, że gdybyś przedstawił entuzjaście sztuki swoją pracę ( przykładowo akt artystyczny ) wykonaną w labie a obok przedstawił tą samą pracę wydrukowaną np. na Hahnemuhle Photo Rag 308 - zapewniam Ciebie, że wybierze tą droższą... Sprawa częściowo nie dotyczy rynku poznańskiego - wiadomo - Poznaniak to sknera
    na szczescie nei jestem poznaniakiem wiec nie wezme tego do siebie . co zas do pierwszej czesci wypowiedzi .... z calym szacunkiem dla Photo Raga .. jesli obok przez Ciebie wymienionych odbitki i wydruku postawimy odbitke na barycie.. owszem .. drozsza od nich obu .. ale jednak jedyna i wyjatkowa .. jak myslisz .. ktora wybierze klient ktory ceni jakosc?
    tak wiec z pelnym zrozumieniem dla zachwytu nad nowymi technologiami ja pozostane dinozaurem i jesli mnie bedzie kiedys stac na zrobienie wystawy na barycie to ja sobie zrobie .. a co!

  6. #26
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Panowie .. wiecej takich dyskusji poprosze

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Panowie .. wiecej takich dyskusji poprosze
    Dokładnie!!

    Marker i Czornyj moglibyście rozwinąć dyskusję w nowym wątku ? Wielu z nas chętnie zaznajomi się z tą wiedzą...
    www.bwitek.com

    Nikon F100 + 50mm f1.2, Nikon F100 + MB15 + 105mm f2.8
    Canon's, Mamiya's, Polaroid's

  8. #28

    Domyślnie

    korzystałem wielokrotnie z usług wspomnianej w wątku poznańskiej fotovivy.
    szczerze polecam....!
    maniak ciemniowy minoltowy
    ucyfrowiony przy użyciu D300, dopieszczony przy użyciu D500
    trochę lotniczych pstryków na www.waldemarkowalski.pl
    spotter.pl

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta

    na szczescie nei jestem poznaniakiem wiec nie wezme tego do siebie
    Ah Sailor - jak Ty wszystko bierzesz do siebie Nie miałem na myśli Twojej osoby tylko klientów

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Zapa się nie obrazi
    Absolutnie nie - cieszy mnie dyskusja na ciekawe tematy

    marker - mam tylko do Ciebie pytanie - skąd czerpiesz swoją wiedzę... pracujesz w branży ?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marker Zobacz posta
    Ciężko, nawet bardzo ciężko. Od 15 lat.
    No to doświadczenie spore... to jeszcze dwa pytanka... jako "drukarz" ? ( przepraszam za określenie ale wiem, że niektórzy go nie lubią )

    Robicie proofing - na czym jeśli można wiedziec ?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •