Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baku127 Zobacz posta
    Pozostaje mi z tym żyć.
    dokładnie, moje też przepalały, jak wściekłe-do czasu..., jak się ich pozbyłem

  2. #12

    Domyślnie

    Nie tylko Minolty sie przelaczaja na CW w trybie M, tak robi wiekszosc prostych lustrzanek (F65, EOS300). Nie rozumiem narzekania na pomiar w F80. Znam te puszke na wylot i nie spotkalem sie aby matryca zawiodla (co prawda czasem trzeba ja skorygowac), jak uzywam CW lub SPOTa to wina jest moja a nie aparatu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baku127 Zobacz posta
    Bo jak trzaskam na "M" to mam przepalone fotki
    Baku, to nie mozliwe! Musialbys miec zepsuty swiatlomierz by tak bylo. Nie wierze jednak by byla to awaria.

    W Manualu sam ustalasz przyslone i czas, kierujac sie wskazaniami swiatlomierza (czyli wlasnie taka drabinka, blizej plusa - przepalone, blizej minusa niedoswietlone, w okolicy srodka-ekspozycja wlasciwa)

    Po czym wnioskujesz ze masz przepalone fotki???!!!
    Po odbitkach???? Blad!!!

    Wlasciwej oceny moglbys dokonac jedynie po slajdach. W negatywach roznic niedoswietlenia/przeswietlenia rzedu -+1EV a nawet wiekszych, amator raczej nie zauwazy. Negatywy maja bardzo duza tolerancje na bledy naswietlania!

    Natomiast jesli Twe odbitki sa przepalone to moze to byc wina laboratorium lub operatora maszyny (labu).
    Negatyw jest ORYGINALEM i jedynie po nim mozesz ocenic dzialanie aparatu. Z kazdej zas klatki ORYGINALU (negatywu) mozna zrobic fotke:
    -niedoswietlona (zbyt jasna, co jest mylone jako przeswietlanie!)
    -przeswietlana (za ciemna co jest czesto mylone z niedoswietlaniem przez aparat, czasem obsluga labu wciska takie kity by nie poprawiac fotek)
    -prawidlowo naswietlona (poprawnie naswietlic mozna rowniez wiekszosc negatywow prze i niedoswietlonych, oczywiscie w rozsadnych granicach, napewno rzedu +-2EV )

    Zatem jak widzisz nawet bledy aparatu czy Twoje mozna w labie poprawic, pytanie brzmi czy korzystasz z dobrego labu?
    PS. OCENIAJ ZAWSZE PO ORYGINALE (slajd, negatyw) - NIGDY PO KOPI/ODBITCE!!!!!!!!!
    Pozdro!

  4. #14
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Prosty test, przykryj negatywem dowolny tekst , przez „światła” powinieneś go przeczytać , przez cienie nie. Zakładam że negatyw nie jest ani przewołany ani niedowołany , to wszystko.
    Nigdy z F80 nie miałem problemu z doborem właściwej ekspozycji
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 20-11-2007 o 17:19
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  5. #15

    Domyślnie

    Wlopis: dlaczego piszesz biala czcionka ktora jest nie do przeczytania?

    Taki test jest prawidolowy na negatywow czarnobialych, dla C41 i z maska przestaje byc miarodajny.

  6. #16
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Wlopis: dlaczego piszesz biala czcionka ktora jest nie do przeczytania?

    Taki test jest prawidolowy na negatywow czarnobialych, dla C41 i z maska przestaje byc miarodajny.
    zawsze tą czcionką pisałem, automatycznie się włącza, no widzisz jestem na etapie lat siedemsziesiątych ( z tym testem ) , ale obiecuję że się poprawię,
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 21-11-2007 o 13:09
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Wlopis: dlaczego piszesz biala czcionka ktora jest nie do przeczytania?
    .
    prawdopodobnie chłopak ma ustawione czarne tło forum
    kwadrat i prostokąt, głównie kwadrat

  8. #18
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bowie Zobacz posta
    prawdopodobnie chłopak ma ustawione czarne tło forum
    zgadza się, pozostało mi to z czasów jak pisałem białą kredą na czarnej tablicy
    zawsze mam czarne tło forum, a Wy nie ?
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  9. #19

    Domyślnie

    Nie wiem kiedys to bylo dokladnie ale w jednym z testow lustrzanek w magazynie Foto F80 uzyskal 100% poprawne naswietlanie dla negatywow na matrycowym i 80% dla slajdow - dokladnie pamietam.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sprocket Zobacz posta
    Nie wiem kiedys to bylo dokladnie ale w jednym z testow lustrzanek w magazynie Foto F80 uzyskal 100% poprawne naswietlanie dla negatywow na matrycowym i 80% dla slajdow - dokladnie pamietam.
    wiem, który test masz na myśli-był on jednym z głównych czynników, decydujących o zakupie właśnie tego modelu. Niestety rzeczywistośc, nie okazała sie tak różowa, jak to panowie redaktorzy przedstawili. Od tego czasu, wszelakie testy czytam, jak historyjki mające na celu wykreowanie określonego poglądu-niekoniecznie zgodnego z prawdą-a z interesem piszących

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •