Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie d70s - problem z instalacją sterownika

    Witam,

    nie mogę podpiąc mojego Nikona d70s do komputera.

    Niby wszystko jest ok,
    - aparat widzi komputer (pojawia się na wyświetlaczu symbol "PC")
    - komputer widzi aparat (pojawia się na dole, że podłaczono D70)

    ale potem wywala, że nie ma sterownika.
    Instalowałem z płyty, która była przy aparacie, dodatkowo odinstalowałem wszystko i zainstalowałem sterowniki ściągnięte ze strony NIKONa i w "menadżerze sprzętu" pojawia się symbol "żółty trójkąt z wykrzyknikiem:.

    Pytanie:
    1. czy ktoś miał taki proble i sobie z nim poradził ? JAK
    2. czy ktoś, nie miał, ale wie jak to zwlczyć, żeby nawiązać w końcu połaczenie i zrzucić zdjęcia ?

    wielkie dzięki !

  2. #2

    Domyślnie

    Sprawdź jeszcze ustawienie USB w aparacie, powinno być USB - Mass Storage, takie połączenie nie wymaga sterowników, podłączasz USB i komp widzi sprzęt jako dysk wymienny
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MYSZ Zobacz posta
    Sprawdź jeszcze ustawienie USB w aparacie, powinno być USB - Mass Storage, takie połączenie nie wymaga sterowników, podłączasz USB i komp widzi sprzęt jako dysk wymienny

    fajnie by było, gdyby tak było

    ale niestety nie jest

    widzi, ale ciągle pokazuje żółte kółko z wykrzyknikiem i nie komunikuje isę z aparatem

  4. #4

    Domyślnie

    Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 2

    Aby ponownie zainstalować sterowniki dla tego urządzenia, kliknij przycisk Zainstaluj ponownie sterownik.

  5. #5

    Domyślnie

    kod ( 2 8 )

  6. #6

    Domyślnie

    A jaki system na PC?? bo 98 o ile wiem nie widzi dyskow wymiennych bez drv.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez legionize Zobacz posta
    A jaki system na PC?? bo 98 o ile wiem nie widzi dyskow wymiennych bez drv.
    win Home XP

  8. #8

    Domyślnie

    W moim przypadku podłączam D70S do kompa i widzę nowy dysk wymienny, zresztą bardziej praktyczne jest używanie zewnetrznego napędu do zgrywania zdjęć niż kabelek
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  9. #9

    Domyślnie

    Wywal drivery w trybie awaryjnym. reset. wrzuc od nowa.
    Ale fakt XP powinien zobaczyc jako wymienny dysk
    Jesli masz dostep do butowalnej plytki z linuxem np. ubuntu. odpal na niej i sprawdz czy linuch zobaczy. Moze cos z systemem sie porypalo

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •