Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie refurbished F100

    Witam,
    Dwa tygodnie temu kolega wrócił z USA. Kupił sobie D2X, a jego syn okazyjnie F100 w wersji refurbished z nowym battery packiem. Syn jednak zaraz po zakupie zniechęcił się do analoga i "podkrada" ojcu D2X. Ponoć nigdy nie zrobił nim żadnego filmu, w co wierzę. Dał mi F100 do sprawdzenia, mam go teraz przed sobą. Korpus wygląda jak nówka sztuka, zupełny brak oznak używania. Bagnet wygląda jakby nigdy do niego nie mocowano obiektywu, gwint na statyw nie nosi oznak, by kiedykolwiej coś do aparatu dokręcano. Lustro i środek bez najmniejszych pyłków, kaseta na film bez najmniejsdzej rysy, to samo tył ścianki. Na moje oko wygląda zatem, że aparat nigdy nie widział filmu!! Jest tylko jedno ALE. Byłem dzisiaj w serwisie nikona, by sprawdzić ile razy wyzwalana była migawka. Gość z serwisu powiedział, że 6490 (sic) razy i że podczas wyzwalanie nie zanotowano żadnego błędu. 6490 wyzwoleń oznacza 180 filmów!! No i zgłupiałem... Za całośc F100 + MB15 kolega chce 1500zeta. Generalnie jestem zdecydowany, zachodzę jednak w głowę skąd te prawie 6,5 tys. wyzwoleń. Czyżby podczas refurbished-owania??

  2. #2

    Domyślnie

    zdaje sie przebieg jest prawdziwy a spece z serwisu zrobili aparat na bóstwo,
    mają jakieś tam siuwaksy do odnawiania że śladu nie znajdziesz

  3. #3

    Domyślnie

    Przecież sam w tytule jak i w wątku napisałeś "refurbished", co po angielsku oznacza "odnowiony, odczyszczony". Ten korpus był używany normalnie jak każdy inny. Wyzwolono w nim migawkę 6,5 tysiąca raza (co wcale nie jest dużo), a potem dano go do odnowienia. Ot, cała filozofia.
    Ostatnio edytowane przez Maciej ; 24-10-2007 o 17:31
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej Zobacz posta
    Przecież sam w tytule jak i w wątku napisałeś "refurbished", co po angielsku oznacza "odnowiony, odczyszczony". Ten korpus był używany normalnie jak każdy inny. Wyzwolono w nim migawkę 6,5 tysiąca raza (co wcale nie jest dużo), a potem dano go do odnowienia. Ot, cała filozofia.
    Z tego co wyczytałem w necie, to refurbished są to aparaty ze zwrotów, np. gdy sklep kończy działalność i nie sprzedał aparatu, zwwroty, bo ktoś nie rozumie instrukcji lub się rozmyślił, lub też aparaty z ekspozycji. Tak wycztałem na angielkich forach.
    Podpytam się jeszcze o cenę. 1500zeta, to chyba OK?

  5. #5
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    jak za refurbished+grip to cena bardzo OK...6 tys klapnięć to jak nówka dla migawki..która jest przygotowana na 100 czy 150 tys.
    brać jak jest!!
    instagram.com/darkroomnightlife

  6. #6

    Domyślnie

    bierz go bo ja tego twojego kolege wytropie!! albo daj namiar jak juz nie za pozno
    "Nie można w życiu zakosztować wszelkiego dobra. Treba wybrać rzecz upragnioną, którą łatwiej przyjdzie zapumnieć."

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam opinię, iż refurbiszowane aparaty bardzo często są z wystawy sklepów, ze zwrotów itp.
    Za takie pieniądze nie zastanawiałbym się dłużej niż 3 sekundy.
    Nikon F100, D80, Nikkor 50/1.4, Nikkor 24mm f2.8, Nikkor 28-105 od 3.5, Nikkor 70-300 VR, Sigma syfrakowa 18-50 od 3.5, SB 800
    Kiev 60 MLU, Arsat 80mm/2.8 MC, Zeiss Flektogon 50mm/4 MC

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Duszniki Zdrój
    Posty
    35

    Domyślnie

    A za tego D2x ile dał w Stanach?

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2007
    Miasto
    Duszniki Zdrój
    Posty
    35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Floyd Zobacz posta
    Witam,
    Dwa tygodnie temu kolega wrócił z USA. Kupił sobie D2X, a jego ....
    a ile dał za D2x? oraz w jakim stanie go kupił bo ja także zastanawiam się nad sprowadzeniem czegoś zza oceanu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •