Close

Strona 104 z 166 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 1660
  1. #1031

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    cholera, nadal nie mogę tego ogarnąć - nawet jak ekran się wygasi to po ponownym wybudzeniu wraca standardowy profil windowsa.
    Też tak miałem. Pomogło dodanie argyllowego loadera do task schedulera i wyłączenie tego windowsowego.
    Żurek

  2. #1032

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    cholera, nadal nie mogę tego ogarnąć - nawet jak ekran się wygasi to po ponownym wybudzeniu wraca standardowy profil windowsa.
    Proszę w zaawansowanych ustawieniach koloru spróbować "połączyć" ustawienia własne z domyślnymi Windows. Nie do końca rozumiem ideę jaka przyświecała programiście piszącym ten mechanizm. Gdyby działał on tak jak w OSX, czyli wskazanie profilu i automatyczne ładowanie vcgt to można byłoby to zostawić, ale z racji tego, że działa źle, należy wyłączyć. WCS daje możliwość wyłączenia, ale to też działa jak chce.

    Jeśli Pan doszczętnie osiwieje, jedyne co mogę jeszcze zaproponować to rzucenie okiem samemu: http://monitory.mastiff.pl/pomoc_zdalna
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #1033

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darzur Zobacz posta
    Pomogło dodanie argyllowego loadera ... i wyłączenie tego windowsowego.
    Nie bardzo łapię - można trochę o rozjaśnienie mi tematu?

  4. #1034

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Nie bardzo łapię - można trochę o rozjaśnienie mi tematu?
    Chodzi o to żeby do ładowania tagu VCGT z profilu nie używać loadera z windowsowego panelu zarządzania kolorem. Ja zamiast niego używam loadera dostarczonego w paczce ArgyllCMS i wyzwalanego przez windowsowy Task Scheduler. Niestety nie mam teraz dostępu do kompa z W7, ale skonfigurowany jest tak że ładuje VCGT przy logowaniu, wybudzeniu i jeszcze jakichś zdarzeniach systemowych.

    P.S. Problem z loaderem W7 opisałem w poniższych postach:
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....&postcount=732
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....&postcount=735
    chociaż nie wiem czy nadal występuje. Jeżeli jednak tak to całkowicie niweczy efekty kalibracji.
    Ostatnio edytowane przez darzur ; 23-12-2012 o 09:42
    Żurek

  5. #1035

    Domyślnie

    Mi pomogła rada Toma - msconfig->uruchamianie->odznaczyć trzy ptaszki przy "Intel(R) Common User Interface".
    Teraz borykam się z następującym problemem. Podczas próby urobienia następnego profilu wywala mi taki błąd "Failed to apply LUTs. This may be due to error during measurements. Please start over..."

  6. #1036

    Domyślnie

    Sprawdź tylko czy nie dzieje się to o czym pisałem.
    Żurek

  7. #1037

    Domyślnie

    Tak już pomotałem i poprzestawiałem ,że teraz wcale nie mogę urobić profilu - wyskakuję Failed to apply LUTs. This may be due to error during measurements. Please start over... i pupa blada. Wszystko odinstalowałem i zainstalowałem jeszcze raz i to samo. Zrobiłem profil na innym laptopie i to samo - za pierwszym razem poszło, lecz próba zrobienia drugiego profilu kończy się tym samym komunikatem wywalanym przez Windows 7. Idę się przejść bo normalnie zaraz zdzielę to z buta

  8. #1038
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Warszawa/Gocław
    Posty
    183

    Domyślnie

    Witajcie,

    Powiem krótko

    Słuchajcie co Tom ma do powiedzenia.

    W ciągu ostatniego tygodnia miałem pożyczone trzy różne kalibratory
    Spyder3Pro, Eye One, i Spyder4Pro

    Dzis ostatecznie trafił mnie szlag i kupiłem xrite i1 display pro.

    Fakt że 700zł z hakiem zabolało, ale od razu widać, różnicę i nie mówię tu o jakości wykonania tylko o efekcie.

    Spydery przy kalibracji na D65 dawały pewnie coś koło D70 z hakiem bo obraz był tak zimny, że musiałem zakładać kurtkę puchową żeby na niego popatrzeć. Eye One za to wyciął mi chyba z połowę gamutu.

    i1 pro zrobił to co powinien.

    Ament.

  9. #1039

    Domyślnie

    Czy ktos ma doswiadczenie ze sprzetem Sencore? Tak sie zlozylo ze mam dostep do Sencore ColorPro 5000 z czujnikami III i IV. I jestem ciekaw czy mozna to ogarnac samemu w domu. Jak na razie nie potrafie znalezc sterownikow 64bitowych
    Fuji: X100, X-Pro1, X-T2

  10. #1040

    Domyślnie

    Czy X-rite Color Munki Photo łyknie EIZO FLEXSCAN S1921 i będzie toto miało ręce i nogi?

Strona 104 z 166 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106114154 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •