Close

Strona 63 z 166 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1660
  1. #621

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Keyzor - regulując wartość podświetlenia regulujemy jaskrawość. To to samo co i jasność. Nie można jej tylko regulować przycinając LUT, bo to najgorsze co można zrobić. Chyba że podświetlenie nie pozwala zejść wystarczająco nisko, ale wtedy trzeba mieć świadomość, że wycinamy całkiem spory wycinek palety.
    To jest oczywiste, tylko ze przede mna stoi telewizor w ktorym mozna regulowac i to i to dlatego sie zastanawialem co robi jedno a co drugie. Ten telewizor akurat bardzo lubie, i chcialem go sobie w przyszlosci ladnie ustawic.

  2. #622

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Rozumiem. Ja także ustawiam tak żeby jeden był na 100% - oczywiście różnice są zapewne aptekarskie, ale nie lubię świadomie pogarszać spraw. A czy tnąc wszystkie trzy można coś polepszyć nie wiem - kłóci mi się to z logiką, ale być może faktycznie tak jest.
    U słusznie, bo ingerencja w sterowanie zawsze pogarsza efekt końcowy nawet jeśli profiler pokazuje ładniejsze krzywe.

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Keyzor - regulując wartość podświetlenia regulujemy jaskrawość. To to samo co i jasność.
    Formalnie to nie jest to samo. Jasność jest pochodną jaskrawości.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #623

    Domyślnie

    U słusznie, bo ingerencja w sterowanie zawsze pogarsza efekt końcowy nawet jeśli profiler pokazuje ładniejsze krzywe.
    Tak mi się też wydawało.

    Formalnie to nie jest to samo. Jasność jest pochodną jaskrawości.
    A tutaj nie będę się sprzeczał bo nie wiem. Generalnie używając określeń "jaskrawość","jasność" czy "wielkość podświetlenia" miałem na myśli to samo, ale być może faktycznie należy to rozgraniczać.

    KEYZOR,

    Mój monitor też ma tryb który pozwala na zejście z jasnością ekstremalnie nisko (wg. producenta 3cd/m). Działa to w ten sposób, że do pewnego poziomu ściemnia lampy (ok. 65cd/m) a później zaczyna ciąć matrycą. Być może to co masz w telewizorze to właśnie to - jedno podświetlenie a drugie matryca.
    Żurek

  4. #624

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    A tutaj nie będę się sprzeczał bo nie wiem. Generalnie używając określeń "jaskrawość","jasność" czy "wielkość podświetlenia" miałem na myśli to samo, ale być może faktycznie należy to rozgraniczać.
    Jaskrawość jest tożsama z luminancją czyli konkretną wielkością fizyczną, a jasność to wrażenie subiektywne. Generalnie rzeczy są mylone powszechnie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    No niestety, ale tak nie jest (największe różnice są od śródtonów po światła), musi tam być jakaś bardziej skomplikowana fizyka.
    Być może nie jest aż tak skomplikowana. Może to poprostu dryft temperaturowy czujnika. Lampy pracujące na 90-95% swoich możliwości generują tyle ciepła, że jest to bez trudu wyczuwalne przysuwając twarz do monitora. W takiej sytuacji w procesie kalibracji czujnik cały czas się nagrzewa i być może to powoduje te rozjazdy. Przy podświetleniu ustawionym na 7-10% (u mnie to ok. 100cd) te efekty termiczne stają się pomijalne. To oczywiście tylko teoria, ale też postaram się ją sprawdzić aklimatyzując kilka godzin czujnik na monitorze. Nie wiem tylko czy podwyższony szum termiczny nie zniweluje zysków z podniesienia punktu czerni.
    Żurek

  6. #626

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Być może nie jest aż tak skomplikowana. Może to poprostu dryft temperaturowy czujnika. Lampy pracujące na 90-95% swoich możliwości generują tyle ciepła, że jest to bez trudu wyczuwalne przysuwając twarz do monitora. W takiej sytuacji w procesie kalibracji czujnik cały czas się nagrzewa i być może to powoduje te rozjazdy. Przy podświetleniu ustawionym na 7-10% (u mnie to ok. 100cd) te efekty termiczne stają się pomijalne. To oczywiście tylko teoria, ale też postaram się ją sprawdzić aklimatyzując kilka godzin czujnik na monitorze. Nie wiem tylko czy podwyższony szum termiczny nie zniweluje zysków z podniesienia punktu czerni.
    Również brałem pod uwagę wpływ temperatury i nawet specjalnie ograniczałem długość kalibracji do minimum, by był on jak najmniejszy. Ale na 100% będę to w stanie zweryfikować dopiero wtedy, gdy dostanę swojego basICColor DISCUS-a.

  7. #627

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Również brałem pod uwagę wpływ temperatury i nawet specjalnie ograniczałem długość kalibracji do minimum, by był on jak najmniejszy. Ale na 100% będę to w stanie zweryfikować dopiero wtedy, gdy dostanę swojego basICColor DISCUS-a.
    A co będzie w nim tak fajnego? Będzie miał kompensację temperaturową? Sądząc po cenie to taki high-end kolorymetrów amatorskich.
    Żurek

  8. #628

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    A co będzie w nim tak fajnego? Będzie miał kompensację temperaturową? Sądząc po cenie to taki high-end kolorymetrów amatorskich.
    Idea przyświecająca powstaniu tej Wunderwaffe była taka, by zrobić kompaktowy kolorymetr jakości laboratoryjnej Minolty. Aluminiowa obudowa unibody, mocowanie statywowe i celownik laserowy, pomiar kontaktowy i z dystansu, szklane filtry, zakres pomiarowy w cieniach schodzi aż budzącego respekt 0,05cd/m^2, kompensacja pomiarów z sensorem temeratury uwzględniająca nagrzewanie się urządzenia podczas pomiarów w zakresie 10-50°C, macierze korekcyjne pod różne typy wyświetlaczy z możliwością dogrywania nowych, każdy sensor kalibrowany indywidualnie.

  9. #629

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Idea przyświecająca powstaniu tej Wunderwaffe była taka, by zrobić kompaktowy kolorymetr jakości laboratoryjnej Minolty. Aluminiowa obudowa unibody, mocowanie statywowe i celownik laserowy, pomiar kontaktowy i z dystansu, szklane filtry, zakres pomiarowy w cieniach schodzi aż budzącego respekt 0,05cd/m^2, kompensacja pomiarów z sensorem temeratury uwzględniająca nagrzewanie się urządzenia podczas pomiarów w zakresie 10-50°C, macierze korekcyjne pod różne typy wyświetlaczy z możliwością dogrywania nowych, każdy sensor kalibrowany indywidualnie.
    No faktycznie lista wygląda imponująco, ale niestety cena też..
    Żurek

  10. #630

    Domyślnie

    Czornyj widzę że uwielbiasz tego typu sprzęty. Z taką pasją o nich mówisz.

Strona 63 z 166 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113163 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •