Close

Strona 53 z 166 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 1660
  1. #521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Jak tu teraz znaleźć speca we Wrocławiu który skalibruje NECa 2690 WUXi i go niespsuje?
    Z tym niespsuciem coraz gorzej. Ludzie kupują sobie kalibratory i świadczą "usługi", po których ręka noga mózg na ścianie. Kilka dni temu rozmawiałem z świeżo upieczonym właścicielem fajnych monitorków, z którymi jeździł w celu kalibracji do "fachowców" a potem dzwonił do mnie po ratunek. Z jego opisu kalibracja polegała m.in. na tym, że kiedy program kalibracyjny sugerował "zmniejsz teraz kontrast do 0", "fachowiec" posłusznie to robił na monitorze. Dla niezorientowanych dygresja: Ruszenie regulatora opisanego jako "kontrast" na monitorze LCD to jeden z kardynalnych błędów. Po całej "kalibracji" przyszła "Pani z wzrokiem absolutnym" i odbitkami w ręku i autorytarnie kazała dodatkowo zmienić to i owo w regulacji monitora.

    PS. Dojechać do Wrocławia zawsze można, P. Marcin ma trochę bliżej niż ja. Ewentualnie można wysłać monitor do kalibracji.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 01-09-2010 o 14:41
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #522

    Domyślnie

    Od siebie dodam ze wszelkie wypociny na fotografuj.pl nalezy traktowac jako forme rozrywki podczas np popoludniowego paczka z kawa. Ich poziom jest zenujacy juz nie wspomne przez litosc o ich konkursach.

  3. #523

    Domyślnie

    Witam wszystkich,

    W niedługim czasie planuję zakup i2 Display LT wraz z monitorem Dell U2311H. O ile do tego monitora i2 powinien być OK, to mam pytanie czy da radę oprofilować (i ew. skalibrować poziom bieli) przy jego użyciu TV plazmowy? Zależy mi na tym, żeby mieć kolory w miarę zgodne z sRGB oraz żebym oglądając zdjęcia na plaźmie widział to samo co widzę przygotowując je na monitorze (U2311H).
    Żurek

  4. #524

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    W niedługim czasie planuję zakup i2 Display LT wraz z monitorem Dell U2311H. O ile do tego monitora i2 powinien być OK
    IF $monitor = "DELL";
    {
    $kalibracja == (RAND (0,1) - 0.5);
    }


    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    mam pytanie czy da radę oprofilować (i ew. skalibrować poziom bieli) przy jego użyciu TV plazmowy? Zależy mi na tym, żeby mieć kolory w miarę zgodne z sRGB oraz żebym oglądając zdjęcia na plaźmie widział to samo co widzę przygotowując je na monitorze (U2311H).
    Telewizory mają to do siebie, że nie są stabilne i mogą samoczynnie zmieniać parametry w zależności od tego co wyświetlają. Proponuję więc nie bawić się w profilowanie i skorygować tylko punkt bieli, o ile telewizor ma regulację wag RGB w menu, ewentualnie wie Pan jak to zrobić w menu serwisowym.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #525

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    IF $monitor = "DELL";
    {
    $kalibracja == (RAND (0,1) - 0.5);
    }
    Aż tak źle to chyba nie jest. Nie wspomniałem w poprzednim poście, ale limit którego przekraczać nie zamierzam to 2kPLN. A w tej cenie mogę mieć: EIZO EV2333WH, HP LP2475W lub tego DELLA 2311 + i1 Display 2. Dwa pierwsze bez kalibracji to też ruletka (a do HP wogóle spektrofotometr potrzebny). Zbyt wiele więcej alternatyw nie ma (1920x1080 lub 1200 to wymóg) więc wydaje mi się, że lepiej tańszy z kalibratorem który zapewni przewidywalność.


    Telewizory mają to do siebie, że nie są stabilne i mogą samoczynnie zmieniać parametry w zależności od tego co wyświetlają. Proponuję więc nie bawić się w profilowanie i skorygować tylko punkt bieli, o ile telewizor ma regulację wag RGB w menu, ewentualnie wie Pan jak to zrobić w menu serwisowym.
    Tak punkt bieli to menu serwisowe, a do reszty nastaw już doszedłem tak żeby był przewidywalny i samoczynnie nie zmieniał parametrów. Być może jest to też kwestia stabilności luminoforów, ale na to już wpływu nie mam. Pytanie czy i1 poradzi sobie z plazmą?
    Żurek

  6. #526

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Aż tak źle to chyba nie jest. Nie wspomniałem w poprzednim poście, ale limit którego przekraczać nie zamierzam to 2kPLN. A w tej cenie mogę mieć: EIZO EV2333WH, HP LP2475W lub tego DELLA 2311 + i1 Display 2. Dwa pierwsze bez kalibracji to też ruletka (a do HP wogóle spektrofotometr potrzebny). Zbyt wiele więcej alternatyw nie ma (1920x1080 lub 1200 to wymóg).
    Z tych tanich 24-rek zdecydowanie radzę U2410, choć ma swoje grube wady to jest lepszy od wymienionych. A w ogóle to jestem zwolennikiem jakości a nie ilości. W 2 tys zł można spokojnie nabyć NEC P221W, za ciut więcej EIZO S2233W i obydwa to przepaść w porównaniu do dowolnych DELL'i i HP. Co do spektrofotometru, jest potrzebny do znakomitej większości współczesnych monitorów i nie ma od tego ucieczki.

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    więc wydaje mi się, że lepiej tańszy z kalibratorem który zapewni przewidywalność
    Tak się Panu wydaje? Kalibrator cudów nie czyni.

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Pytanie czy i1 poradzi sobie z plazmą?
    Powinien.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #527

    Domyślnie

    Z tych tanich 24-rek zdecydowanie radzę U2410, choć ma swoje grube wady to jest lepszy od wymienionych. A w ogóle to jestem zwolennikiem jakości a nie ilości. W 2 tys zł można spokojnie nabyć NEC P221W, za ciut więcej EIZO S2233W i obydwa to przepaść w porównaniu do dowolnych DELL'i i HP. Co do spektrofotometru, jest potrzebny do znakomitej większości współczesnych monitorów i nie ma od tego ucieczki.
    Zapewne ma pan rację, ale przecież określiłem zakres cenowy. Teraz pytanie czy niekalibrowany w ŻADEN sposób (usługowo czy samodzielnie) szerokogamutowiec zapewni mi bardziej powtarzalne (i bliższe rzeczywistości wyznaczanej przez powszechne wszędzie sRGB) rezultaty niż kalibrowany kolorymetrem przed obróbką partii zdjęć U2311. Do WG zgodnie z tym co czytam w tym wątku potrzebny jest spektrofotometr a tu już nie byłoby łatwo zamknąć się w 2k, prawda?

    Tak się Panu wydaje? Kalibrator cudów nie czyni.
    Świat jest tak poukładany, że cudów nie czyni nic. Natomiast doświadczenie (zawodowe - jestem metrologiem) mówi mi, że narzędzie pomiarowe średniej klasy kalibrowane przed każdym pomiarem daje większą pewność otrzymania poprawnego wyniku, niż narzędzie lepsze ale niekalibrowane wcale.

    Powinien.
    I o to chodzi.
    Żurek

  8. #528

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Zapewne ma pan rację, ale przecież określiłem zakres cenowy.
    Podałem Panu propozycję zamykającą w budżecie. NEC P221W pozamiata po monitorach korporacyjnych i z kalibracją wyjdzie w okolicach 2 tys zł.

    Cytat Zamieszczone przez Żurek Zobacz posta
    Świat jest tak poukładany, że cudów nie czyni nic. Natomiast doświadczenie (zawodowe - jestem metrologiem) mówi mi, że narzędzie pomiarowe średniej klasy kalibrowane przed każdym pomiarem daje większą pewność otrzymania poprawnego wyniku, niż narzędzie lepsze ale niekalibrowane wcale.
    Pokłada Pan zbytnią wiarę w skuteczność czynności kalibracji, która jak już pisałem nie zrobi z kiepskiego monitora lepszego. Kalibracja jaką Pan zamierza zrobić, pogarsza parametry, wprowadza poważne skutki uboczne, więc jakość "materiału wejściowego" jest kluczowa dla powodzenia przedsięwzięcia. Znam monitory które Pan zamierza kupić i zdecydowanie odradzam. Nie Pan pierwszy uległ pokusie wielkości ekranu i zakłada, że wszystko się Panu uda. Proszę poszukać płaczu nad Dell-ami i HP-kami po forach i usenecie. Na razie ma Pan jeszcze komfort nie popełnienia błędu.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 04-09-2010 o 22:01
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #529

    Domyślnie

    Podałem Panu propozycję zamykającą w budżecie. NEC P221W pozamiata po monitorach korporacyjnych i z kalibracją wyjdzie w okolicach 2 tys zł.
    Przyznam, że mocno o nim myślałem, ale po lekturze tego wątku stwierdziłem kolorymentrem go nie skalibruję. A spektrofotometr to już przekroczenie zakładanej kwoty i to znaczne.


    Pokłada Pan zbytnią wiarę w skuteczność czynności kalibracji, która jak już pisałem nie zrobi z kiepskiego monitora lepszego. Kalibracja jaką Pan zamierza zrobić, pogarsza parametry, wprowadza poważne skutki uboczne, więc jakość "materiału wejściowego" jest kluczowa dla powodzenia przedsięwzięcia. Znam monitory które Pan zamierza kupić i zdecydowanie odradzam. Nie Pan pierwszy uległ pokusie wielkości ekranu i zakłada, że wszystko się Panu uda. Proszę poszukać płaczu nad Dell-ami i HP-kami po forach i usenecie. Na razie ma Pan jeszcze komfort nie popełnienia błędu.
    Dziękuje za rady. Zakupu nie będę dokonywał jeszcze w tej chwili, ale za ok. 2 miesiące więc mam czas na zastanowienie. WG cały czas mnie kusi, ale jednocześnie nie ma opcji zmieszczenia się w zakładanym budżecie.
    Żurek

  10. #530

    Domyślnie

    Ale przeciez ta kalibracje mozna na poczatku zrealizowac uslugowo i miec na jakis czas spokoj. A calosc tj. zakup monitora + usluga kalibracji = ca. 2000 PLN.
    Komercyjna stopka - regulamin forum!
    Full Frame Nikon System

Strona 53 z 166 PierwszyPierwszy ... 343515253545563103153 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •