Close

Strona 155 z 166 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 541 do 1 550 z 1660
  1. #1541

    Domyślnie

    dispCAL GUI to nie jest profiler tylko nakładka na ArgyllCMS. Ogólnie w Argyllu można niesamowicie dużo grzebać i umiejętnie kombinując uzyskać lepsze efekty, ale czy skórka warta wyprawki?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1542

    Domyślnie

    Ja doskonale wiem, jak działa dispcal GUI (jak sama nazwa wskazuje, swoją drogą ostatnio zmienił nazwę na "displayCAL") i znam jego opcje, Argrylla od lat używałem bez GUI. Chodzi mi tylko o to, że jestem na tyle przyzwyczajony i na tyle znam jego opcje, że zastanawiam się, czy cokolwiek mogę zyskać po przejśćiu na firmowy soft producenta.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  3. #1543

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #1544

    Domyślnie

    Tom01 kolejne pytakno, trafiły mi się plazmy Panasonica do kalibracji, które mają możliwość ustawienia co nieco "z pilota" (GT30 i ST60).

    Dwa pytania

    - jaki ustawić punkt bieli? Tryb THX jest na 5500K, trzymać się tego 5500K czy zmienić we własnym profilu na 6500K?
    - lepiej zrobić pomiar i1 Display Pro czy DTP-94 (vel OptixRX) - czytałem, że ten drugi najlepiej nadaje się do mierzenia CRT i plazm.
    - TV ma możliwość ustawienia RGB i CMY, poza poniższą tabelką nie mogłem nigdzie znaleźć wartości dla CMY w REC 709, ale chyba są właściwe?
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  5. #1545

    Domyślnie

    Oczywiście, że 6500K. Punkt bieli wynikający z standardów Rec opiera się o 6500K. Widać to dobrze w tabelkach xy w pozycji W. Standard DCi to kino, inna bajka. Do pomiaru I1 D3 jak najbardziej. Ustawianie CMY na urządzeniu RGB to nieporozumienie i ma sens wyłącznie w urządzeniach z 3DLUT. Jeśli TV ma możliwość ustawienia koordynatów RGB za pomocą xy to nic więcej nie trzeba. Oba TV proponuję przełączyć w tryb "profesjonalny" (ISF) i skorygować gammę. Oba tego wymagają, choć niedużo. Jest 9 punktowy regulator. Konieczne jest wsparcie oprogramowania ułatwiającego są operację bo "komputerowe" profilery się nie nadają.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #1546

    Domyślnie

    Każdy telewizor ma 3DLUT. Koordynaty chromatyczne RGBCMY są zdefiniowane w HCFR. DTP-94 mógłby teoretycznie i ewentualnie być lepszy do CRT, ale swojego pozbyłem się dawno temu i nie sprawdzałem - co do plazmy, to już śmiem wątpić. Tak czy siak użyłbym HCFR+i1D3 - nie będzie może idealnie (kalibracje spektralne i1D3 są raczej pod podświetlenia w monitorach komputerowych), ale powinno być w miarę ok.

  7. #1547

    Domyślnie

    No więc tak, w sumie zrobiłem GT20, ST50 i ST60.
    Wszystkie pomiary przeprowadziłem za pomocą HCFR.
    Wszystkie trzy w trybie THX miały punkt bieli ustawiony na 5500K.
    W ISF ustawiłem na 6500K.

    Wnioski: GT20 ma bardzo ubogie menu, jedynie nasycenie i odcień barw RGB, do tego wybór predefiniowanej gammy. RGB dało się ustawić niemalże w punkt (poniżej 1%), cyjan i żółty same wskoczyły z odchyłem poniżej 3%, niestety magenta miała juz błąd niemal 11% i niewiele dało się z tym zrobić.
    ST50 i ST60 mają już w pełni rozbudowane menu z możliwością korekcji gammy dla 10 punktów, korekcji skali szarości, pełnych ustawień dla punktów RGBCMY. To co HCFR wypluł po pełnym teście spowodowało uśmiech na twarzy mojej i użytkowników, bo diagramy CIE i pozostałe wyszły niemal wzorcowo

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    Koordynaty chromatyczne RGBCMY są zdefiniowane w HCFR.
    Jaką opcję masz na myśli? Ja po prostu wyświetlałem odpowiedni kolor i regulując parametr z pilota celowałem we współrzędne xyY.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  8. #1548

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    ST50 i ST60 mają już w pełni rozbudowane menu z możliwością korekcji gammy dla 10 punktów, korekcji skali szarości, pełnych ustawień dla punktów RGBCMY. To co HCFR wypluł po pełnym teście spowodowało uśmiech na twarzy mojej i użytkowników, bo diagramy CIE i pozostałe wyszły niemal wzorcowo
    Ten HCFR, to wersja darmowa do ściągnięcia? Mam VT60 i z chęcią bym też spróbował poprawić mu kolorki
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  9. #1549
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #1550

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Ten HCFR, to wersja darmowa do ściągnięcia? Mam VT60 i z chęcią bym też spróbował poprawić mu kolorki
    Darmowy i opensource Jakbyś miał problem daj znać tu albo na priv, trochę nieintuicyjny jest ten program.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

Strona 155 z 166 PierwszyPierwszy ... 55105145153154155156157165 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •