Close

Strona 13 z 166 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 1660
  1. #121

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Raczej na koszty eksploatacyjne
    To przeżyję, jeśli za tym pójdzie jakość - tzn. moje marne fotki nabiorą blasku

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Coraz więcej "cywilnych" monitorów ma podstępnie poszerzany gamut, czy się to komu podoba, czy nie. Z jednej strony - to dobrze, z drugiej - potrafi też skomplikować życie.
    To jest argument za spektrofotometrem.

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    ColorMunki zaopatrzony jest w oprogramowanie wykonujące profile na podstawie wzornika 2x50 pól pomiarowych, a samo urządzenie nie jest jeszcze wspierane przez bardziej zaawansowane oprogramowanie. Jednakowoż Andrew Rodney zapewniał, że nowe oprogramowanie jest świetne, a profile dla Epsonek jakie sporządził w czasie testów niewiele ustępowały profilom wykonanym za pomocą profesjonalnego ProfileMakera i wzornika 1400 polowego.
    Chyba trzeba i warto poczekać na opinie pierwszych użytkowników - kamikadze

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Doskonały zakup. Niestety, temat jest tam siłą rzeczy omówiony dość zdawkowo, ale w końcu to zaledwie 600 stronicowa broszurka...
    Ty to potrafisz dobić Po przebrnięciu tej lektury, to pewnie pozostaje ewentualne dalsze doktoryzowanie we wzorach i przestrzeniach nieskończenie wymiarowych
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  2. #122

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Czyli dobrze od razu podjąć decyzję w sprawie BasICColor.
    Tak czy siak lepiej wersję Display2, a to z tego powodu, że dołączony Mach3 nie ma ograniczeń licencyjnych, a basiccolor tylko na jedno stanowisko. Jak już będzie Pan miał czujnik, trial na 14 dni można pobrać za darmo i zadecydować czy się Panu przyda.

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    ColorMunki Photo kosztuje poniżej 2tys. zł i kusi biorąc pod uwagę, że to spektrofotometr.
    Datacolor też dodaje spektrofotometr do zestawów Spyder Printfix i kosztuje podobnie. Ile to warte, wiadomo. Byłbym sceptyczny do sprawdzenia nowości. Colormunki jest podejrzanie tanie jak na zachwalane zalety.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 07-04-2008 o 12:14
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #123

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Datacolor też dodaje spektrofotometr do zestawów Spyder Printfix i kosztuje podobnie. Ile to warte, wiadomo. Byłbym sceptyczny do sprawdzenia nowości. Colormunki jest podejrzanie tanie jak na zachwalane zalety.
    O ile mi wiadomo, Datacolor dodaje kolorymetr refleksyjny. Zgodzę się, że należy zachować sceptycyzm i poczekać na rozwój wypadków. Na chwilę obecną mając to urządzenie jest się skazanym na dołączone - podobnież świetne - oprogramowanie X-Rite, co niekoniecznie musi budzić entuzjazm.

  4. #124

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez aldus Zobacz posta
    Nie wiem Pinio jakie masz wymagania odnośnie do drukarki (to sprawa dość indywidualna), ale sądzę, na podstawie nie tylko swoich doświadczeń, że do zastosowań o jakich wspomniałeś R800 będzie w sam raz (jeśli rzecz jasna wystarczy Ci A4).
    Dlatego na pewno przed ostateczną decyzją o R2400 będę musiał koniecznie zobaczyć różnicę w przykładowych wydrukach na tyle, aby uzasadniała dodatkowy wydatek. Jeśli nie będzie wystarczająca, to będę się decydował na tańsze rozwiązanie, a dla pojedynczych przypadków będę dawał do wydruku w labie (np. wydruk na R9800 ).
    Cytat Zamieszczone przez aldus Zobacz posta
    Jeśli chodzi o książkę, to jest to chyba jedyna polskojęzyczna pozycja, ujmująca zagadnienie tak kompleksowo. Osobiście drażni mnie w niej tylko jedna rzecz: już na samym początku autorzy zarzekają się, że będą unikać jak ognia matematyki. Ponieważ jednak piszą o rzeczach, u podstaw których leży modelowanie matematyczne, czasami kałapućkają się, żeby ominąć podanie prostych zależności. Np. mętnie wyszło im tłumaczenie skali logarytmicznej, albo opis profilu macierzowego. W końcu jeśli ktoś poważniej zainteresuje się profilami, to od elementarnej matematyki nie ucieknie.
    Jestem raczej na początku lektury. Akurat tłumaczenie skali logarytmicznej pominąłem, gdyż pojęcia matematyczne nie są mi całkiem obce i raczej nie powinienem mieć z nimi problemów. Podzielam Twoją opinię, że czasami lepiej podać prosty wzór, niż na siłę mętnie i pokrętnie je omijać.
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  5. #125

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Zasilanie ciągłe R2400 układ pusty - 350 zł.
    Tusze 79 zł/125ml, 129 zł/250 ml.
    Ceny netto. Tusze są dostępne w pojemnikach od 125ml do 1 L. Proszę przeliczyć na koszt standardowych kartridge'y, bodajże, 13ml i koszcie 30-40 zł.
    Co do miejsca zajmuje to max 20x20 cm obok na pudełko ze zbiornikami. Co do przenoszenia, faktycznie jest to pewne utrudnienie, jednak jak często przenosi Pan drukarkę?
    Muszę przyznać, że powyższe argumenty są dość mocno przemawiające za stałym zasilaniem - myślałem, że to więcej kosztuje.
    Czy te tusze są EPSON-a, czy ich odpowiedniki (oczywiście na tyle dobre, że nie ma mowy o gorszej jakości)?
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  6. #126

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Datacolor też dodaje spektrofotometr do zestawów Spyder Printfix i kosztuje podobnie. Ile to warte, wiadomo. Byłbym sceptyczny do sprawdzenia nowości. Colormunki jest podejrzanie tanie jak na zachwalane zalety.
    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    O ile mi wiadomo, Datacolor dodaje kolorymetr refleksyjny. Zgodzę się, że należy zachować sceptycyzm i poczekać na rozwój wypadków. Na chwilę obecną mając to urządzenie jest się skazanym na dołączone - podobnież świetne - oprogramowanie X-Rite, co niekoniecznie musi budzić entuzjazm.

    Tak jak napisał Czornyj - Datacolor daje kolorymetr refleksyjny i może to jest przyczyną słabego działania.
    To, że do tej pory spektrofotometry były bardo drogie wcale nie oznacza, że nadeszła pora, aby to zmienić i te urządzenia zaczęły trafiać po przysłowiowe strzechy.
    Myślę, że warto poczekać na kolejne informacje co te ustrojstwo z ColorMunki potrafi - tym bardziej, że w kwestii rozpoznawania tematyki kolorów mam jeszcze wiele do zrobienia - ja to tylko amator (może trochę naiwny, że to coś zmieni) i mogę jeszcze trochę bez kalibracji pożyć
    Coraz więcej sprzętu (D70s pozostał), tylko ciągle czasu i umiejętności mało

  7. #127

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Muszę przyznać, że powyższe argumenty są dość mocno przemawiające za stałym zasilaniem - myślałem, że to więcej kosztuje.
    Fakt jest taki, że człowiek nie boi się puścić na drukarkę 100 zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    Czy te tusze są EPSON-a, czy ich odpowiedniki (oczywiście na tyle dobre, że nie ma mowy o gorszej jakości)?
    Przykładowe ceny dotyczą tuszy Lyson PhotoChrome, dedykowane do Epsona. Używa się tego do cyfrowych prób koloru.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #128

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez pinio Zobacz posta
    To, że do tej pory spektrofotometry były bardo drogie wcale nie oznacza, że nadeszła pora, aby to zmienić i te urządzenia zaczęły trafiać po przysłowiowe strzechy.
    Nigdy tak nie było i nie ma, że rzeczy dobre/drogie trafiały pod strzechy spadając cenowo na łeb. Jeśli pojawia się nagle prawie takie samo urządzenie, ale 2x tańsze, to coś jest na rzeczy.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #129

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Jeśli nie będziesz wykonywał czarno-białych powiększeń wystawowych, moim zdaniem 2400 to trochę overkill. Stałe systemy zasilania mają sens w przypadku drukowania dużych ilości, są dość upierdliwe w eksploatacji, a z jakością tuszy może być różnie, tym bardziej że Epsonowskie K3 dość wysoko ustawiają poprzeczkę. Można zaoszczędzić kupując kasety od większych Epsonek i wysysając z nich tusz, ale ten numer uda się tylko z 2400, bo R800/1800 nie są na K3. Osobiście też kombinowałem, bo cena tych cholernych tuszy do Epsona po prostu jest chora, ale na tanich tuszach efekty były marne i dałem sobie spokój. Trzebaby faktycznie drukować setki zdjęć, żeby to miało sens.

  10. #130

    Domyślnie Odp: Co myślicie o tym kalibratorze?

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    JStałe systemy zasilania mają sens w przypadku drukowania dużych ilości, są dość upierdliwe w eksploatacji, a z jakością tuszy może być różnie, tym bardziej że Epsonowskie K3 dość wysoko ustawiają poprzeczkę.
    Z własnej praktyki powiem, że opłaca się już przy kilkudziesięciu zdjęciach 13x18 miesięcznie. Pod względem wygody, całkowicie odpada syndrom braku zapasowego tuszu. Użytkowanie systemu ciągłego zasilania, sprowadza się do dolewania płynów. Może ma Pan na myśli układy, gdzie trzeba było co jakiś czas wyciągać cartridge w celu resetowania licznika tuszu. We współczesnych dobrze zrobionych układach, tego nie ma. Dobrze mieć tylko komplet dużych strzykawek do uzupełniania. Nie ma też znanego z regeneracji oryginalnych, upierdzielenia się po łokcie. Co do zamienników K3, to są co najmniej dwa o niemal identycznych własnościach. Oczywiście są to materiały profesjonalne, wymyślone i używane na potrzeby poligrafii. Lanie ich do domowych drukarek nie jest grzechem, a daje cały szereg korzyści. Osobiście instaluję takie układy i zamierzam świadczyć to usługowo bo ciężko przecenić zalety drukowania sobie zdjęć samemu. Swoje zdjęcia zacząłem ponownie drukować sam, po kilku latach przerwy. Różnica jakościowa, zarówno kolorystyka, subtelności i ostrość to inna liga w stosunku do labu.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 13 z 166 PierwszyPierwszy ... 311121314152363113 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •