Close

Strona 113 z 166 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 121 do 1 130 z 1660
  1. #1121

    Domyślnie

    Jest obsługiwany przez Argylla i prawdopodobnie przez basICColor. Głupia sprawa, ale jakoś nie miałem okazji sprawdzić.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasiu76 Zobacz posta
    Witam. Mam EIZO CX240 i chce go skalibrowac. Wraz z monitorem dostalem colorNavigator. Jaki kupic kalibrator ? Z gory dziekuje za odp.
    Dostałeś w sensie gratis? W Polsce gdzieś są takie oferty?

  3. #1123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skinny500 Zobacz posta
    Dostałeś w sensie gratis? W Polsce gdzieś są takie oferty?
    Monitor zakupiony w Norwegii. ColorNavigator byl razem z monitorem w kartonie.
    Ostatnio edytowane przez jasiu76 ; 28-03-2013 o 15:55
    NIKON

  4. #1124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    I1 Profiler daje bardzo porządne efekty, ale nie wolno zostawić monitora samopas. Kalibracja jest "ręczna", na moniotrze. Ustawia się jaskrawość i kanały RGB. Reszta, w przypadku EIZO praktycznie wszystkich modeli, na wartości fabryczne. Jeśli "słupki" albo krzywe są niedobre, to regulacja monitora jest do duszy, czyli problem powoduje jak zwykle człowiek.
    A czy to sa jakies stale wartosci,ktore mozna zastosowac jezeli chodzi o jaskrawosc i kanaly RGB ?

    Wczesniej mialem bardzo srednie monitory, wiec nawet nie chodzilo mi po glowie kalibrowanie, przez co temat jest mi komplenie obcy.

    Czytalem troche, ale jest tyle sprzecznych informacji, ze nie mam pojecia, ktore sa pomocne.

    Czyli w moim przypadku kalibrator jest nie potrzebny ? Czy tez lepiej kupic, bo to duzo prostrze ?
    NIKON

  5. #1125
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Monitory RGB trzeba kalibrować i oprofilowywać i łaski nie robi się żadnej.
    CX nie czyni żadnego wyjątku.
    Zleć to zadanie wykwalifikowanej osobie.
    Medice, cura te ipsum.

  6. #1126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Monitory RGB trzeba kalibrować i oprofilowywać i łaski nie robi się żadnej.
    CX nie czyni żadnego wyjątku.
    Zleć to zadanie wykwalifikowanej osobie.
    Dziekuje za dobra rade. Moze kiedys przyjade z tym monitorem do Polski i zlece to komus , a narazie kupie sobie kalibrator i moze mi sie uda
    NIKON

  7. #1127
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jasiu76 Zobacz posta
    Dziekuje za dobra rade. Moze kiedys przyjade z tym monitorem do Polski i zlece to komus , a narazie kupie sobie kalibrator i moze mi sie uda
    Czyżby w Norwegii nikt nie wykonywał takich usług?

    CX-y trzeba przynajmniej raz na rok poddać kalibracji, bo ich wysuwający się czujnik, usiłuje jedynie podtrzymać stan zastany.
    Medice, cura te ipsum.

  8. #1128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Johanan Zobacz posta
    Czyżby w Norwegii nikt nie wykonywał takich usług?

    CX-y trzeba przynajmniej raz na rok poddać kalibracji, bo ich wysuwający się czujnik, usiłuje jedynie podtrzymać stan zastany.


    Pewnie gdzies tak ..... dzieki za odp.
    NIKON

  9. #1129

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Tym bardziej. S1921 kalibruje się bardzo łatwo, bo nie ma automatów ani zbyt rozbudowanych regulacji. Nawet kontrastu nie ma, coby nie kusiło kręcić.
    Mi się też tak wydawało... dopóki nie skalibrowałem raz, dla testu spróbowałem jeszcze raz kontrolnie i wyszło totalnie co innego... aż spróbowałem basica i jest miodnie...

  10. #1130

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    i1Display Pro i długo, długo nic.
    Dziękuje z odpowiedz. Doczytałem trochę i wyszło i1Display Pro. To jest odpowiedz na moje pytanie
    NIKON

Strona 113 z 166 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123163 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •