Close

Strona 102 z 166 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1660
  1. #1011

    Domyślnie

    Czy wbudowany kalibrator w laptopa cokolwiek daje? Jestem ciekaw jakie są wyniki tego wbudowanego w porównaniu do zewnętrznych sprzętów. Ktoś mógłby się wypowiedzieć, ostatecznie możemy się umówić na testy
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  2. #1012

    Domyślnie

    Cześć.
    Wróciłem właśnie z warsztatów Eizo.
    Była oczywiście rozmowa o monitorach i ich kalibracji.
    Prowadzący stwierdził na nich, że do monitorów serii S/SX nie warto kupować urządzenia typu i1 Display Pro czy nawet Color Munki gdyż nie umożliwiają one sprzętowej kalibracji monitora a tylko softwareową. Stwierdził że lepiej nadaje się Easypix 2 gdyż jako jedyny to umożliwia. Co o tym sądzicie? Większość poleca tu i1 a tu ktoś mi mówi, że nie warto i nie wiem jak do tego podchodzić.

  3. #1013

    Domyślnie

    Co to były za warsztaty, w sensie kto opowiadał o EIZO?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #1014

    Domyślnie

    Warsztaty Olympusa i Eizo w Galerii Eizo (ul. Wenecka 12).
    Nazwiska prowadzącego nie jestem pewien.
    Był to chyba Pan Piotr.

  5. #1015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Piotr.
    Jasne. Wieczorek dokładniej. Chłop jest w trudnej sytuacji, ja zresztą też, żeby to delikatnie opisać. Mają tego sporo, muszą sprzedawać. EasyPix faktycznie daje dodatkowe możliwości głównie w serii SX, ale co z tego, kiedy obsługuje tylko szmelcowaty czujnik, przemalowany Spyder. Ktoś się z kimś dogadał, jak zwykle chodzi o pieniądze, a sieć dystrybucji musi coś z tym zrobić. Nie raz i nie dwa poprawiałem kalibrację wykonaną tym zestawem. To się da wykorzystać, ale trzeba mieć serwisową wersję i dwa inne czujniki. Wtedy da się zrobić sprzętową kalibrację w pełnym tego słowa znaczeniu i faktycznie poprawić monitor a nie wprowadzić go w krzaki.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #1016

    Domyślnie

    Tak podejrzewałem że to taki trochę marketingowy bełkot (bez obrazy).
    Tyle, że "kalibracja sprzętowa" brzmi zachęcająco.

    Easypix się chyba po prostu nie sprzedaje, bo jest nie uniwersalny.
    I1 czy Color Munki możemy zrobić dużo więcej, a cena (w zależności od wersji) wcale nie jest znacząco wyższa od easypixa.

  7. #1017

    Domyślnie

    Najbardziej wkurzające jest to że chociaż S2243W da się kalibrować sprzętowo to trzeba to robić właśnie EasyPixem a więc o kant d..y rozbić taką kalibrację.
    Żurek

  8. #1018

    Domyślnie

    No właśnie - w tym cały problem.
    Ja, jako laik nawet za bardzo nie znam praktycznych różnic między kalibracją sprzętową a software'ową.
    Dlatego dziś mnie trochę zaskoczyło gdy Pan Piotr o tym wspomniał.

  9. #1019

    Domyślnie

    Monitor z błędami wyświetlania to nawierzchnia drogi z dziurami. Kalibracja programowa to oznaczenie pachołkami a sprzętowa załatanie dziur. Różnicę widać gołym okiem.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #1020

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Cześć.
    Wróciłem właśnie z warsztatów Eizo.
    Była oczywiście rozmowa o monitorach i ich kalibracji.
    Prowadzący stwierdził na nich, że do monitorów serii S/SX nie warto kupować urządzenia typu i1 Display Pro czy nawet Color Munki gdyż nie umożliwiają one sprzętowej kalibracji monitora a tylko softwareową. Stwierdził że lepiej nadaje się Easypix 2 gdyż jako jedyny to umożliwia. Co o tym sądzicie? Większość poleca tu i1 a tu ktoś mi mówi, że nie warto i nie wiem jak do tego podchodzić.
    Mówione było zupełnie co innego, Mianowicie, że: Easypix umożliwia sprzętową kalibrację monitorów serii CG, natomiast jeśli chodzi o monitory Eizo pozostałe, tj. S i SX to ten kalibrator i oprogramowanie do niego w pewien sposób komunikuje się z tymi monitorami. Umożliwia to ich kalibrację (która nie jest kalibracją sprzętową) w sposób prosty (w części automatyczny), przez co dostępny dla amatorów nie posiadających głębszej wiedzy w temacie kalibracji. Biorąc to pod uwagę oraz niską cenę urządzenia jest ono w zupełności wystarczające dla amatorów posiadających monitory Eizo. Natomiast powiedziane było również to, że kalibrator ten nie nadaje się do innych monitorów.
    Ja w tym nie widzę żadnego bełkotu marketingowego.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

Strona 102 z 166 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112152 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •