Close

Strona 101 z 166 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1660
  1. #1001

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Z tego co zauważyłem to wyświetla poprawnie w trybie okna. W trybie pełnoekranowym pokazuje przekłamany obraz (nie profiluje). Systemowe miniaturki też są nieprofilowane.
    Zgadza się. W każdym razie działa jak chce, czyli dyskwalifikacja. Polecam XNView na przykład.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  2. #1002

    Domyślnie

    Czyli w PS'ie zostawić Srgb albo Adobe RGB jako przestrzeń robocza?

    A jak to ma wyglądać w ustawieniach ekranu (tzn. w Zarządzaniu kolorami)?
    Wybrać jako urządzenie monitor/kartę graficzną i tam jako profil domyślny wybrać nowo utworzony profil ?
    A czy coś należy zmieniać w tych ustawieniach zaawansowanych?

    Zdziwiło mnie, że przeglądarka Windows'owska robi takie problemy, gdyż przy okazji wcześniejszej kalibracji za pomocą Color Munki wszystko było ok.

    Aha!
    Jeszcze jedno póki pamiętam - w momencie kalibracji jakie ustawienia wybrać?
    Czy włączyć Flare Correct oraz Ambient Light Smart Control?
    Którą wersję "Patch set" wybrać? Małą, średnią czy dużą?
    No i na koniec czy pozwolić kalibratorowi na dobranie jasności (ADC) czy samemu ją ustawić?
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 15-11-2012 o 09:48

  3. #1003

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Czyli w PS'ie zostawić Srgb albo Adobe RGB jako przestrzeń robocza?
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A jak to ma wyglądać w ustawieniach ekranu (tzn. w Zarządzaniu kolorami)?

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Zdziwiło mnie, że przeglądarka Windows'owska robi takie problemy
    Na ten temat pisano na forum setki razy.

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No i na koniec czy pozwolić kalibratorowi na dobranie jasności (ADC) czy samemu ją ustawić?
    Zasada jest następująca: Doregulowujemy ręcznie monitor do żądanych parametrów, np przy foto jaskrawość 80, gamma, 2,2, biel 6500K i profilujemy. Wszelkie automaty i ułatwiacze na OFF.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 15-11-2012 o 10:00
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #1004

    Domyślnie

    To jeszcze pytanie z innej beczki - chciałem skalibrować drukarkę PX730WD (tzn. papier Agfa 240 pod CISS Ink-Mate którego używam) i wśród różnych ofert podawana jest ilość pól do kalibracji.
    Zaczyna się od ok. 30 (tak się dowiedziałem od jednego sprzedawcy) do nawet 6 tysięcy.

    Mnie interesuje, jaka jest optymalna ilość pól dla druku w domowym zaciszu na CISS'ie?

    Myślę nad testem 1300 lub 3000 pól.
    Czy jest sens robić ten większy profil dla CISS'a?

  5. #1005

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    wśród różnych ofert podawana jest ilość pól do kalibracji.
    Zależy jakim narzędziem Pan dysponuje. Wielotysięczne wzorniki wymagają jakiegoś automatu, bo wczytywanie ręczne to robota dla tybetańskich mnichów.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #1006

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, to chce to zlecić.
    Oto oferta:
    http://www.halokolor.pl/pl/zdalna-ka...-drukarki.html
    Myślę o wersji z 3000 pól za 99 zł, bo jest to taka "wyśrodkowana" oferta, ale czy w przypadku takiej drukarki i CISS'a nie jest to może przerost formy?

  7. #1007

    Domyślnie

    Pomijając detal że "kalibracja drukarki" nie jest możliwa, to można wypróbować. Tanio jest. Aż za bardzo.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #1008

    Domyślnie

    a moze w tym watku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=39601
    oprocz kalibatorow dac screeny co i jak ustawiamy w i1profiler i agryll?
    i link do filmu szkolenia xrite ktore przeprowadzal Czornyj?
    mysle ze wielu osobom by to pomoglo i wystarczylo by odslylac do linka

  9. #1009

    Domyślnie

    A jeszcze tylko dwie kwestie - podczas profilowania, którą tablicę testową wybrać (small, medium, large) i czy wybrać CCFL czy Wide Gamut CCFL dla tego monitora?

  10. #1010

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    A jeszcze tylko dwie kwestie - podczas profilowania, którą tablicę testową wybrać (small, medium, large) i czy wybrać CCFL czy Wide Gamut CCFL dla tego monitora?
    Jeśli ma Pan czujnik z kompensacją temperatury to medium. Podświetlenie zgodne z gamutem monitora.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 101 z 166 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •