Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    to AZ dwa zdjecia. do tego wykorzystane jako jeden z glownych elementow prezentacji ktora miala swoja cene. wskutek tego mozesz zadac tej wlasnie ceny plus odszkodowania za "straty moralne".
    To ja już nie wiem czy żartujecie czy nie. Nie zażądam przecież 50 tysięcy złotych, bo to przesada i mogą się roześmiać mi w twarz. Chcę ustalić jakąś taką cenę, która nie będzie przesadzona.

    Gdy będę do nich pisał list to mam się powołać na jakieś paragrafy?


  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sygurd Zobacz posta
    To ja już nie wiem czy żartujecie czy nie. Nie zażądam przecież 50 tysięcy złotych, bo to przesada i mogą się roześmiać mi w twarz. Chcę ustalić jakąś taką cenę, która nie będzie przesadzona.

    Gdy będę do nich pisał list to mam się powołać na jakieś paragrafy?
    Bardzo Cię proszę nie wkurzaj mnie, bo ziółka mi się kończą. Jak goście wzięli 50 tys. za Twoje zdjęcia, to ile Twoim zdaniem Ci się należy? 10 złotych? Nie przerażaj mnie. Żądaj całego otrzymanego honorarium +. Tak jak pisaliśmy.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  3. #13
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sygurd Zobacz posta
    Nie zażądam przecież 50 tysięcy złotych, bo to przesada i mogą się roześmiać mi w twarz.
    dlaczego nie? skoro oni zrobili projekt ktorego podstawa sa twoje zdjecia i wzieli za to 50tys pln to wlasnie tyle sa warte. jak sie nie zgodza to zloz do prokuratury zawiadomienie o przestepstwie i wytocz im proces biorac dobrego prawnika. wygrasz na 100%. nawet jelsi prawnik wezmie polowe to i tak jest to gra warta swieczki

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ...nawet jelsi prawnik wezmie polowe to i tak jest to gra warta swieczki
    Prawnicy nie biorą połowy (na szczęście), ale do 25%-30%, najwyżej.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  5. #15

    Domyślnie

    To była prezentacja loga oraz logotypu (właściwie to dwóch do wyboru). Pełna nazwa to "Projekt znaku promocyjnego i systemu identyfikacji wizualnej dla miasta Lublina". Z ich propozycji rozpoznałem 2 swoje zdjęcia, ale były też inne i ich autorzy też mogą nie wiedzieć, że wykorzystano je bez zgody. Tak więc Sailor, wydaje mi się trochę górnolotne stwierdzenie, że te moje był podstawą całego projektu, aczkolwiek były wykorzystane razem z logo, na którymś tam etapie prezentacji.


  6. #16

    Domyślnie

    oskubali Cie perfidnie więc zero litości

  7. #17

    Domyślnie

    Tylko najpierw "zabezpiecz dowody" - czyli w jakiś sposób niech Ktoś np. z urzędu miasta potwierdzi że dostałeś na tej prezentacji dokładnie te materiały wykorzystujące Twoje zdjęcia (chociaż w opisanej sytuacji kiedy sporo materiałów poszło do ludzi ciężko będzie im się wykpić), potem do prawnika i niech on napisze pismo..
    Co do kasy to Koledzy mają rację.. skoro dla nich i miasta warte jest to 50 tysięcy to dlaczego Ty masz dostać mniej (skoro oni tyle zarządali i miasto zapłaciło to znaczy że tyle jest to warte).. nie wiem jak wyglądają te logotypy ale sądzę że to narysowane w fotoszopie czy innym korelu na twoich zdjęciach jakieś tam parę krzywych kresek czy coś w tym stylu ...

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 781

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sygurd Zobacz posta
    To była prezentacja loga oraz logotypu (właściwie to dwóch do wyboru). Pełna nazwa to "Projekt znaku promocyjnego i systemu identyfikacji wizualnej dla miasta Lublina". Z ich propozycji rozpoznałem 2 swoje zdjęcia, ale były też inne i ich autorzy też mogą nie wiedzieć, że wykorzystano je bez zgody. Tak więc Sailor, wydaje mi się trochę górnolotne stwierdzenie, że te moje był podstawą całego projektu, aczkolwiek były wykorzystane razem z logo, na którymś tam etapie prezentacji.
    poczekaj az twoj ewygraja i weź 100 tys
    ciekawe jak by twoje zdjęcia (tzn logotyp z nimi) wygrały to czy by wtedy się z tobą próbowali dogadać. Dziwna to sytuacja, bo powinni to przewidzieć.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    Od 800 do 2500 zł za fotke ( dotyczy wydawnictw albumowych )

  10. #20

    Domyślnie

    Przypuszczam, że moje zdjęcia wraz z logo na nich mogą w ogóle nie zostać wykorzystane w późniejszym etapie i służyły tylko upiększeniu i ładnemu pokazaniu ich pracy podczas prezentacji. Ale to moje gdybanie.


Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •