Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Wątek: Proste body

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    Cholender jestem jak echo w gorach ale znow za gALLem!

    Ponizej 200 zlotych na analogowa puszke Nikona to lepiej wogole nie wydawac. Szkoda kasy - choc pewnie znajde sie za to na pregiezu! Za 200 zlotych to se mozna.... lepiej isc na browara. Moim zdaniem nie ma co sie pchac w analoga z takimi body jak 55, 65, 75 tym bardziej jesli przy tym ma sie niezgorsza cyfre jak D80.
    To ja może wyjaśnię Mam w zamrażarce około 20 rolek slajdów, z 10 rolek Ilford Pan100 i z 15 innego tałatajstwa. Chętnie bym je "wypstrykiwał" starą Praktiką lub Canonem (którego opchnąłem więc nie mam) ale nie chce mi się nosić dodatkowych szkieł. Puszka jest mi potrzebna wyłącznie do wykończenia zapasów.
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  2. #12

    Domyślnie

    hmmm..... a co potem? Bedziesz jeszcze robil analogiem?

    Faktycznie jesli nie mialbys takich planow to "wypstrykac" zapasy mozna smialo F55 - najtanszy i zal go nie bedzie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    hmmm..... a co potem? Bedziesz jeszcze robil analogiem?
    Wątpię. Jeśli już to trochę B&W 120 moim ulubionym Lubitelem 166 ;]

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    Faktycznie jesli nie mialbys takich planow to "wypstrykac" zapasy mozna smialo F55 - najtanszy i zal go nie bedzie.
    No i właśnie taki jest mój plan
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  4. #14

    Domyślnie

    DZIKU a moze jakiegos manuala z dobra 50tka 1,8 ???

    Pisales wprawdzie o wspolpracy z obiektywami G, jednak jesli to sa DXy to i tak na nic sie nie zdadza do analoga.
    A majac dobry obiektyw manualny slajdy na pewno dostarcza wiele radosci.... i pokrecic se mozna, poustawiac... hihi

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    DZIKU a moze jakiegos manuala z dobra 50tka 1,8 ???

    Pisales wprawdzie o wspolpracy z obiektywami G, jednak jesli to sa DXy to i tak na nic sie nie zdadza do analoga.
    A majac dobry obiektyw manualny slajdy na pewno dostarcza wiele radosci.... i pokrecic se mozna, poustawiac... hihi
    Poustawiać to ja sobie mogę w Lubitelu, a jeszcze lepiej w Praktice jak mam czas
    Pisałem o D/G bo: mam Nikkora 50mm f/1.8D a kolejne zakupy szkieł planuje w wersji pełnej a nie DX. Te DX to jakieś takie plastikowe strasznie
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  6. #16
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Golakowa Szyja
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaw74 Zobacz posta
    Cholender jestem jak echo w gorach ale znow za gALLem!

    Ponizej 200 zlotych na analogowa puszke Nikona to lepiej wogole nie wydawac. Szkoda kasy - choc pewnie znajde sie za to na pregiezu! Za 200 zlotych to se mozna.... lepiej isc na browara. Moim zdaniem nie ma co sie pchac w analoga z takimi body jak 55, 65, 75 tym bardziej jesli przy tym ma sie niezgorsza cyfre jak D80.
    Co Ty i inni opowiadacie???A stary F60 choćby?Ideał można kupić za 130zł.Ma wszystko co potrzeba.Zadnych wodotrysków.Pracowałem na Nikonie F100 i bardzo przyjemnie się pracuje biorąc do ręki F60.Aparat solidny i chyba jako jeden z nielicznych robiony w Japonii.

  7. #17
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    A f601 - prosty, niezawodny, wdzięczny aparat.

  8. #18

    Domyślnie

    W zasadzie temat można zamknąć, bo F55 powinien być już w drodze Ale zawsze możemy podyskutować....
    Druh Synchro Pinhole
    http://www.spychalski.info

  9. #19

    Domyślnie

    Aaaaaa, F55 do śmieci?? Biedactwo...

    Już nie przesadzajcie też tak, że tym poczciwym F55 nic się nie da zrobić. Pomiar punktowy i matrycowy ma. Programy P, A, S, M. 3 pola AF, braketing, wielokrotne naświetlanie jednej klatki też. Ba, nawet lampę błyskową ma I leciutki...

    Wizjer ma jaki ma, ale cóż więcej do szczęścia brakuje.

    P.S W drodze.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #20
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    nie wiem po co kupowac F55 i skazac go na niebyt po wyczerpaniu zapasów.
    Wolałbym F80, a po zrobieniu zdjęć sprzedał z najwyżej 100 zł straty.
    Wyjdzie i tak taniej niz kupno na zawsze F55.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •